361 sport Basketballers BC Vlissingen boeken achtste overwinning in eerste divisie Volleybalsters VVS'92 verliezen topduel Knappe zege FM Sranang Groene Ster slaat gat van vijf punten Provoost toch niet in finale NK dammen Sjaak Westdorp vijfde in titelstrijd biljarten uiTSLAGEtifllBBgBKHHI Veel publiek bij menwedstrijden Vrouwenpolder I8SS8MMMHISRSSWSWIWSWCTSK VROUWENPOLDER - De menwedstrijden voor trek- nen was er Walchers succes. Niels Janse uit Zou- strijd bij de enkelspannen werd gewonnen door paarden in manege De Eendracht bij Vrouwenpol- telande schreeft de wedstrijd, bestaande uit twee Monique Moor uit Fijnaart. Zij bleef Cehor Mel der zijn zaterdag een succes geworden. Er kwa- manches en een finale, op zijn naam. Toon Brooij- sen uit Kruisland (tweede) en David van de Voor men liefst 31 combinaties in actie en ook het pu- mans uit Oud-Gastel (foto) werd met twee ver- de uit Koudekerke (derde) voor. bliek toonde veel belangstelling. Bij de tweespan- schillende combinaties tweede en derde. De wed- foto Ruben Oreel maandag 15 maart 2010 mmmtÊmimmmmmmmmÊsmmmmÊmmm GORINCHEM De zaalvoetballers van FM Sranang lieten zich in de uitwedstrijd tegen Fusala Boyz/Poort 6 nog eens gel den als een ploeg van uitersten. Na de 4-2-nederlaag in de uitwedstrijd tegen IFCV/KC Design werd dit keer - in Gorinchem- de nummer vijf van de ranglijst met 0-5 versla gen. Spelend vanuit de verdediging sloeg FM Sranang op de beslissen de momenten telkens toe. Halver wege de wedstrijd was het al 0-2. Rosanno Acton en Pito Bernardino scoorden elk twee keer. Steven Fitsch was een keer succesvol. VALKENSWAARD De zaalvoetballers van Groene Ster blijven op titelkoers. Met nog vijf wedstrijden te gaan vergrootte de Vlissingse hoofdklasser zijn voor sprong op CFE/VDL 4 tot vijf pun ten dankzij een 0-7-overwinning bij SV Valkenswaard. Hoewel de te- genstanders de laatste tijd aardige resultaten had geboekt domineer de Groene Ster vanaf de eerste mi nuten. Bij rust leidde de koploper met 0-3 door treffers van Salim Ben Sellam en Etienne Mallie (2x). Daarna scoorden Abdoe Abdenbi en Khalid El Hattach beiden 2x). MIDDELBURG Het twaalfde en laatste ticket voor de finale van het NK dammen gaat niet naar Ben Provoost. Nadat het protest van zijn concurrent Pieter Steijlen tegen de gang van zaken rond een vooruit te spelen partij werd gehonoreerd, moesten Pro voost en Steijlen kampen om de tweede plaats in hun groep. De bar rage liep voor de Zeeuw verkeerd af. Steijlen won de eerste partij waarna Provoost er niet in slaagde de stand weer gelijk te trekken. SINT WILLEBRORD Biljarter Sjaak Westdorp uit Vlissin- gen is in Sint Willebrord vijfde ge worden in het regionaal kampioen schap libre hoofdklasse. Winnaar werd Brabander Gerrit de Regt van De Kade. Tot de laatste ronde speel de de speler van VEGABV geen rol van betekenis. Toen moest hij aan treden tegen Peter van Dongen uit Roosendaal, die moest winnen om nog kans op de titel te maken. Westdorp finishte als eerste en leek zelfs nog een podiumplaats binnen te halen, maar Van Dongen maakte in de nabeurt met 35 pun ten gelijk. ZAALVOETBAL Regio Walcheren, eerste klasse: VAW 1-Hy- drofa 1 8-7, SC Baskensburg-Meiveld 10-4, Slo- ga-TCV 1 7-3, Engiplast/Uitrtn 1 -Milano/Bistro 4-6, Akkerdaas-PSVW 8-3, Domburg ZV 1-Garderen/Dekker 1 7-5. Tweede klasse: Engiplast/Uitrtn 2-WZP 4-3, Baderie-TSA Brandpreventie 3-6, Hiwako-West- kapelle 1 7-6, Garderen/Dekker 2-No Spang 4-9, Murre/de Visser-Domburg ZV 2 7-1, TA Control Systems^Geen Idee 1 6-3. Derde klasse: Schinkel ass-Arnemuiden 1 2-3, Thermo products-Voskamp boys 2-7, FC Lau- rens-Toma 4-6, Varian BV-Arnemuiden 2 2-6, Damen/Schelde-Woontrend Zeeland 4-2, AFC-Westkapelle 2 10-6. Vierde klasse: Multatuli-Dekker/Tramper 10-3, Geen Idee 2-TCV 2 6-5, Domburg ZV 3-Gouwe Gheyt/SVB 9-4, Don risicobeheer - Draadkrabbers 4-6. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de volleybal lers van Mytilus en beide stan daardteams van WS'92 viel er maar weinig eer te behalen. Een gehavend Mytilus verloor met 3-1. De mannen van WS'92 keerden zonder punten terug uit Slied- recht. De vrouwen van WS'92 ver loren de topper tegen Podarwic met 3-1. AWA-Mytilus" 3-1 (25-22, 25-20, 11-25, 25-22): Door blessures en vanwege werk was Mytilus niet compleet. Zonder wisselspelers en door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie wonnen de mannen van BC Vlissingen hun thuiswedstrijd te gen Rowic. In sporthal Baskens- burg werd het 84-68. De debutan ten in de eerste divisie behaalden daarmee hun achtste overwinning in zestien wedstrijden. Ook de vrouwen van BC Vlissingen deden het uitstekend. Door de 79-47-zege op Black Eagles steeg het team naar de zesde plaats in de hoofd klasse. Mannen. BC Vlissingen-Rowic 84-68: BC Vlissingen begon sterk en liep dankzij een ijzersterke de- met een wijzigingen in de opstel ling bood Mytilus niettemin meer dan verdienstelijk partij. „Er is met veel enthousiasme en rust ge speeld", stelde Peter Verburg tevre den vast. „We hadden er na afloop een goed gevoel over." Mytilus bood in de eerste twee sets goed partij, maar werd in de slotfase steeds afgerekend op een aantal fouten op rij. In het derde bedrijf stond er geen maat op het spel van de Goese formatie. Vooral Ri- ni Boutens was niet te stoppen. In de vierde set verzekerde de thuis ploeg zich van de wedstrijdzege. fensie uit naar 16-5. Daarna werd het spel van de thuisploeg slordi ger, waardoor Rowic de leiding over kon nemen: 22-25. BC Vlissingen trok daarna het ini tiatief weer naar zich toe en ging rusten met een 37-30-voorsprong. Na de pauze drukte BC Vlissingen door naar 50-37 en hield deze voor sprong vast tot 60-47. De ploeg uit Dordrecht gaf zich niet gewonnen en bij 64-61 was weer alles moge lijk. BC Vlissingen gaf vervolgens nog één keer gas en liep binnen twee minuten uit naar een beslissende 81-63-voorsprong. Rowic kon dit gat niet meer dichten, waardoor Sliedrecht Sport 3-WS*92 4-0 (25-22,25-17,27-25,25-15): De thuis ploeg legde de Vlissingse aanval aan banden en trok daardoor vier keer op rij aan het langste eind. WS'92 speelde niet slecht, maar kwam niet tot scoren. De midden- aanval stuitte op een hecht blok. De buitenaanval was evenmin tref zeker. Na verlies in de eerste twee sets leek WS'92 in de derde set naar winst af te wikkelen. De thuisploeg werkte in de slotfase echter vier setpunten weg. In de laatste set stuitte Sliedrecht op af nemende tegenstand. de eindstand 84-68 werd. BC Vlis singen staat nu op de zesde plaats met zestien punten uit zestien wedstrijden. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 26, Michel Bosters 21, Stefan Schrier 13, Aliard de Jong 7, Emilio Jangbaha- doer 6, Erwin Hilbert 4, Dennis de Paauw 4, Benjamin Steenbeek 2 en Sjors van de Poel 1 Vrouwen. BC Vlissingen-Black Eagles 79-47: BC Vlissingen profi teerde in het eerste kwart opti maal van het zwakke verdedigen van Black Eagles. Bijna elke Vlis singse aanval leverde een score op. Daar stelde de ploeg uit Rosmalen Podarwic-WS'92 3-1 (25-17, 25-22, 25-22, 22-25): De Vlissingse vrou- wenploeg had in de topper tegen het op de tweede plaats geklasseer de Podarwic een off-day. „Als je zelf goed speelt en toch verliest, dan is dat geen schande", zei Maai ke Besselink. „Maar dit voelt slecht. Het was helemaal niks." De thuisploeg, die het zonder de vaste spelverdeelster moest stellen, haal de met een gevarieerde opslag de angel uit de Vlissingse aanval. Bo vendien blonk het keihard werken de Podarwic in verdedigend op zicht uit. bijna niets tegenover. Hierdoor nam de thuisploeg een 24-5-voor- sprong. In het tweede kwart druk te BC Vlissingen niet verder door, waardoor de rust aanbrak bij 38-16. Een felle start na de pauze leverde een 51-18-stand op. Hierna liet Black Eagles zien dat het best aar dig kan basketballen, waardoor het verschil niet meer groter werd: 79-47- Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 27, Astrid Hilbert 18, Anouk van Pelt 14, Melanie Dolfing 6, Nayara de Ridder 5, Dorien de Witte 5 en Elisa Kuipers 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74