321 sport Tijd begint te dringen voor GPC Zeges voor Nieuwland, Domburg Matige generale voor EMM De Meeuwen ruikt aan periodetitel Tweede plaats voor rugbysters Oemoemenoe EERSTE KLASSE Vlissingers verliezen van Terneuzense Boys maandag 15 maart 2010 W MIDDELBURG - Nieuwland en Dom burg blijven in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal in de ach tervolging op koploper Heinkens- zand. Nieuwland versloeg Cad- zand (1-4) en Domburg won bij Hoedekenskerke (1-2). MZVC-Wolfaartsdijk 2-4: De bal pingpongde heen en weer in de eerste helft. Erik de Kok scoorde in de tiende minuut 0-1. De voor sprong bleef een half uur gehand haafd totdat Sander de Vries gelijk maakte. Het werd 1-2 via Erik de Kok en 2-2 door Danny Sandhövel. Wolfaartsdijk beschik te over een machtig eindschot en trof tweemaal doel, via Erik de Kok en Harm Fluijt. Hoedekenskerke-Domburg 1-2: Arjo Zandee passeerde zijn eigen doelman in de eerste helft. Dom burg-spits Ronald Hendrikse deed er nog een schepje bovenop en kon met een o-2-voorsprong de rust ingaan. Hoedekenskerke kwam vijf minuten voor tijd op 1-2, maar was te laat om nog op ge lijke hoogte te komen. Cadzand-Nieuwland 1-4: Nieuw land nam de leiding door Ronnie Mesu. Twee vroege blessures voor Cadzand verzwakten de ploeg, hoewel invaller Gijs Kamphuis de gelijkmaker maakte. Joey van Bel- zen bracht het voordeel terug aan de zijde van Nieuwland. Na rust scoorden Richard Jacobs en Ron nie Mesu 1-3 en 1-4. MIDDELBURG - In de derde klasse A ligt De Meeuwen nog steeds op koers voor het winnen van een pe riodetitel. Door een 0-3-zege bij Spui heeft De Meeuwen met nog één duel te gaan in de tweedepe riode een voorsprong van vijf pun ten op Yerseke, dat nog twee wed strijden moet spelen. In de regulie re stand bezet de ploeg uit Zoute- lande de vijfde plaats. Spui-De Meeuwen 0-3: Het ging lange tijd gelijk op en beide ploe gen kregen aardig wat mogelijkhe den voordat er- gescoord werd. Na rust opende Spui-speler Mark Ot- terloo met een doelpunt in eigen doel de score. Spui ging daarna risi co's nemen en dat liep verkeerd af. Ewout Maas hielp zijn ploeg aan de 0-2. Na een dieptepass passeer de Maas daarna voor de tweede keer Spui-doelman Bottinga en be zorgde De Meeuwen zo een ietwat geflatteerde overwinning. Kapelle-Nieuwdorp 0-0. DFS-Colijnsplaatse Boys 4-2 (2-1). Pieter de Munnik 1-0, Michiel van der Weele 1-1, Pieter de Munnik 2-1, Pie ter de Munnik 3-1, Dave Bout 3-2, Huib Nortier 4-2. SKNWK-Kruiningen 0-1 (0-0). Urvin van Hekelen 0-1. Derde klasse B: WHS - Noad'67 0-2 (0-1): Remy van Herk 0-1, Frank den Engelsman 0-2. Seolto-Tholense Boys 2-1 (1-0): Domi nique van Heijst 1-0, Hans-Willem Hop mans 1-1, Ronald Polhuijs 2-1. Rillandia - Klundert 4-0 (1-0): Bud Aschman 1-0, Bud Aschman 2-0, Mike Breevoord 3-0, Arjan Koopmans 4-0. door Koen de Vries VLISSINGEN - Voor GPC Vlissingen begint de tijd te dringen. De Wal- cherse eersteklasser verloor zater dag van Terneuzense Boys (0-1) en heeft nog maar zes wedstrijden om de nacompetitie te ontlopen. In het treffen van komende zater dag met directe concurrent Roda Boys moet GPC een bataljon spe lers missen, mede omdat scheids rechter Van de Herk in het sportie ve duel kwistig was met het uitde len van kaarten. Trainer André Maas moest na de wedstrijd een erg nadelige balans opmaken. „Tegen Terneuzense Boys hadden we punten kunnen pakken, maar we hebben veel te weinig gebracht. In de tweede door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Een paar dagen voor het Zeeuwse onderonsje met Del ta Sport 2 heeft EMM nog eens met de vuist op tafel geslagen. Niet zo hard overigens als vooraf werd gedacht. De tweedeklasser had graag stevig uit willen halen te gen Blauw Wit maar zag die inten tie door het afhaken van routi niers Ben Alexandere en Marcello al snel in rook opgaan: 21-17. Nu moesten de Middelburgers kei hard werken om de winst in eigen huis te houden. Dat gebeurde voor al na de hervatting. Tot aan de rust, die aanbrak bij 7-9, was Blauw Wit de betere ploeg. Defen sief draaide EMM goed. Aanval lend moest het roer echter om. „In helft hebben we nauwelijks kan sen geschapen." Verder constateer de hij dat hij tegen datzelfde Roda Boys veel spelers moet missen, nu Sven Ronde een gele kaart kreeg die hem een nieuwe schorsing op leverde en Ralph Wiessner in de slotminuut met rood moest ver trekken. Naast Ronde en Wiessner moet Maas ook Pieter Hage (ge schorst), Maarten Peene en Danny Bomer missen (beiden gebles seerd). Bovendien vielen Davy van Geersdaele en Jeroen van Ommen geblesseerd uit. Het duel in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal verdiende het predikaat Zeeuwse derby in geen velden of wegen. Goede aanvallen waren op de vingers van één hand te tellen. Verzachtende omstandig heid was wel de slechte staat van de pauze hebben we de koppen bij elkaar gestoken", vertelde trai ner Dierickx. „Iedereen was solo bezig. Het ploegbelang lapte ieder een aan de laars." Die boodschap miste zijn uitwerking niet. De be reidwilligheid om gezamenlijk te knokken was groot. Of Dierickx ook volgend seizoen nog voor de groep staat is nog even afwachten. „Eerst richten we ons op de com petitie. Daarna kijken we verder." Scores EMM: Jordy Loo 6, Tijs de Vos 4, Mayron Bouwmeester 3, Arnold Ze venbergen en Jerry Aertssen 2, Prosper Minnaert, Herco Ramstijn, Tim Schot en Harold van Zwieten allen 1 Vrouwen. Jasper Sport-EMM 20-17: Met een beetje meer inzet had EMM een plekje op de rang lijst kunnen stijgen. Maar van de het veld. De bal moet zich op het veld aan de Bosweg bij tijd en wij len op een trilplaat hebben ge waand. Voor rust kende de ont moeting in de 36e minuut een flin ke opleving. Eerst kopte GPC-ver- dediger Jeroen van Ommen een vrije trap van Leo de Groot op de lat en in de tegenaanval volleyde Gokhan Ersahin de bal ook op de lat. Vlak voor rust kwam Terneu zense Boys nog een keer goed weg toen Björn Ronde een voorzet van Jesper de Vlieger voorlangs kopte. Na rust was Terneuzense Boys de iets minder slechte ploeg en werd Erwin van den Broeke de gevierde man. Zijn treffer was het resultaat van goed luisteren in de kleedka mer. Trainer Karl Vergouwen had hem in de rust opgedragen wat meer naar binnen te knijpen om misstap die VHC 2 maakte werd geen gebruik gemaakt. De hoop op een goed resultaat werd al voor de pauze de grond in geboord. Zonder Denise Bergkamp en Xaira Nijsen was het vertoonde spel ma tig- „Aanvallend was er te weinig bele ving", keek trainer Auke van Hin- te terug. Ook defensief waren er de nodige problemen. Na de pau ze hadden de bezoekers de zaken achterin beter geregeld. Maar het gat was te groot om de Brabanders van de zege af te houden. Via 13-8, 16-11 trok Jasper Sport verdiend aan het langste eind. Scores EMM: Petula Brasser 6, Danielle Carol 4, Ariska Tax 3, Anouk Castenmil- ler 2, Chantal de Rijke en Anouk Pro voost 1 de aanvallers ruimte op de rechter flank te bieden. Daardoor stond hij precies op de goede plaats na dat Ruud Hoogesteeger een voor zet van Gokhan Ersahan tegen een GPC-verdediger had geschoten: 0-1. Daarna probeerde GPC aan te zetten voor een offensief, maar kreeg daarvoor nauwelijks de kans. Terneuzense Boys stoorde vroeg en hield de Vlissingers ver van het doel. De bezoekers kregen beste mogelijkheden op 0-2. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 0-1 (0-0). 61. Erwin van den Broeke 0-1. Scheidsrechter D.G. van de Herk (Groot Ammers). Rode kaart: Ralph Wiessner (GPC). Gele kaart: Sven Ron de, Jeroen van Ommen, Matthijs Lug- tenburg en Leo de Groot (allen GPC), Yves Nyemb (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 200. HAARLEM - De rugbyvrouwen van Oemoemenoe wonnen het laatste competitietreffen in en tegen Haar lem met 5-12 en eindigen daarmee achter Castricum op de tweede plaats in de eerste klasse west. In de gelijkopgaande duel kwa men de Middelburgers vrouwen op voorsprong. Yasmine van der Waal zorgde voor de openingstry. Het duel bleef spannend, maar in de 65 minuut vergrootte Linda Riel de voorsprong tot 0-10 en schopte Shereza Pool met een con version nog eens twee extra pun ten binnen. De thuisclub kwam nog terug tot 5-12, maar Oemoe menoe gaf de zege niet meer uit handen. GPC-speler Björn Ronde (oranje shirt) is eerder bij de bal dan Sjoerd Reijnhout van Terneuzense Boys. De bal zal voorlangs gaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70