f half dozijn vol spor 31 Hoofdklasser Hoek raakt met finish in zicht steeds meer de weg kwijt Promovendus Goes fier aan kop Spectaculaire zege voor Aardenburg: 5-3 Zeeland Sport trekt opgaande lijn door: 3-1 h- -• maandag 15 maart 2010 RCS neemt na veertien wedstrijden de zevende plaats in in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De ploeg heeft de nummers vier, vijf en zes nog goed in het zicht. door Frits Bakker door Merlijn van Dierendonck OOST-SOUBURG - In de eerste klasse C van het zondagvoetbal had RCS het gisteren makkelijk. Hekkenslui ter Unitas '30 uit Etten-Leur werd op het Souburgse sportpark de Al- blas na- een 2-0-ruststand met liefst 6-0 afgedroogd. RCS-middenvelder Alwin van Ham: „We waren wel sterker, maar dat was wel te verwachten gezien de stand. Toch moet je nog wel winnen. Voor het doelsaldo en voor het zelfvertrouwen was dit een goede wedstrijd." Dat winnen van Unitas'30 niet al tijd gemakkelijk is, bleek voor de winterstop wel toen VC Vlissin- gen, de nummer twee van de eer ste klasse, op eigen veld niet ver der kwam dan een moeizaam ge lijkspel tegen de ploeg uit Et- ten-Leur. „Het was 6-0, maar het had net zo goed 8-0.of 10-0 kunnen zijn. Het was eenrichtingsverkeer", analy seerde Michel Leonhart, trainer/coach van RCS, na afloop. Met deze uitspraak was de wed strijd van RCS tegen Unitas '30 goed samen te vatten. RCS was de gangmaker en afgezien van enkele schoten op doel, kwam Unitas'30 verder niet in het spel voor. In de 27e minuut zette Dennis de Nooijer de thuisploeg op 1-0 na een goed uitgespeelde aanval. Am per drie minuten later verdubbel de verdediger Steven Visser de sco re na een goede individuele actie van middenvelder Salim Ben Sel- lam. Na de 2-0 waren ook Besar Xhox- haj en Khalid El Hatach dicht bij een treffer, maar zij benutten hun kansen net niet. Na de rust trok RCS de stijgende lijn uit de eerste helft door en een derde goal kon dan ook niet lang uitblijven. In de vijftigste minuut scoorde Gérard de Nooijer de 3-0 en daarna kon RCS de wedstrijd rustig uitspelen. De thuisploeg, die beschikt over veel kwaliteit en creativiteit, liet zien dat ze niet van plan was om het rustiger aan te doen. RCS creëerde kans op kans, maar de scherpte ontbrak. Maar in de 76e minuut was het wel raak. Saïd Bou- zambou schoot, na een combina tie met de veel opkomende El Hatach, de 4-0 binnen. Niet lang daarna stond Bouzam- bou aan de basis van de 5-0. Hij liet met een prachtige solo zien dat hij in het eerste elftal van RCS thuishoort. Met kap- en draaibewe- gingen omzeilde de twintigjarige aanvaller de verdediging van de Brabanders om de bal vervolgens terug te leggen op Besar Xhoxhaj, die hem slechts in hoefde te schie ten. Om de overwinning helemaal compleet te maken, schoot Dennis de Nooijer in de 89ste minuut de 6-0 binnen. „In deze wedstrijd moet je ge woon de drie punten pakken. Als dat lukt dan blijf je meedoen om de bovenste plaatsen", vond Leon hart. De doelstelling van RCS is om zich in de top zes te werken en zo hoog mogelijk te eindigen. Leonhart: „We hebben weer aan sluiting bij de top zes. Nu gaan we proberen dat de komende weken uit te bouwen." RCS neemt na deze overwinning de zevende plaats in op de rang lijst en zijn er kansen genoeg om te stijgen op de ranglijst. RCS-Unitas'30 6-0 (2-0). 27. Dennis de Nooijer 1-0, 30. Steven Visser 2-0, 50. Gérard de Nooijer 3-0, 76. Saïd Bouzambou 4-0, 83. Besar Xhoxhaj 5-0, 89. Dennis de Nooijer 6-0. Scheids rechter: L. van Beurden (Den Bosch). Aantal toeschouwers: 150. HOEK - De trainer, die monddood is gemaakt en in de schaduw van zijn assistent moet blijven, be woog zich ongemakkelijk in de buurt van zijn dug-out. Paul Telus- sa mocht Hoek in een moeizame fase tegen SDC Putten niet oppep pen met de bezieling die hij in het begin van de competitie nog wel uitstraalde. Zou dat de reden zijn geweest dat de Zeeuwse hoofdklas ser niet won (1-1) en al een paar wedstrijden van slag is? Of is de druk van de topklasse te zwaar? Stijn Mahieu, beste man zaterdag, concludeerde: „We zijn de vorm blijkbaar even kwijt en kunnen ook dit soort wedstrijden niet meer winnen." Lieven de Veir- man, de betrouwbare keeper die een zeldzame maar kostbare fout maakte: „Het had nooit zo ver mo gen komen, want we hadden al lang op 2-0 of 3-0 moeten staan." Hoe staat het dan met die druk, Jan Verdegem? De assistent, ge bombardeerd tot woordvoerder: „Ik heb een prima eerste helft ge zien, maar die kostte zo veel ener gie dat we daarna geen druk meer konden zetten. Maar om nu te zeg gen dat we structureel uit vorm zijn..." Toch was het net als twee weken geleden tegen Bennekom alsof de angst regeerde, nadat Hoek al in de allereerste minuut van de wedstrijd dankzij Josimar Pattinama een voorsprong had ge nomen. Toen liep het nog goed af, nu werd het na de rust 1-1 en ont brak het aan veerkracht om daar na nog een omslag aan het duel te geven. De thuisclub heerste één helft, de tegenstander nam na de rust het initiatief brutaal over. Hoek kon zich nog maar zelden ontworstelen aan de druk, toch kon de goed combinerende oppo nent geen gevaar stichten. Dat ge beurde pas na een misverstand in de Hoekse verdediging. Lieven de Veirman liep ten onrechte zijn doel uit toen Harry Hamstra het strafschopgebied binnendrong. „Ik schatte de situatie niet goed in", gaf de keeper later toe. Hij liep zijn doel uit, zag zijn verdediger Jurgen Landuyt over het hoofd en werd verslagen door een lobje van Hamstra. Het lijkt erop dat er een druk op het elftal ligt nu de verdeling van de prijzen en de promotie naar de topklasse dichtbij komt. Hoek kan maar zelden meer een tegenstan der zijn wil opleggen. De regie moet te vaak alleen van Stijn Ma hieu komen, die er zaterdag ook weer moedeloos van werd dat vrij wel alle aanvallen in de tweede helft vastliepen op een tactische onmacht. Tot tien minuten in blessuretijd (bijgeteld omdat twee spelers van Putten tegen elkaar botsten en hoofdwonden opliepen) kon Hoek zich geen fatsoenlijke doel kans meer scheppen. Hoek-SDC Putten 1-1 (1-0). 1. Josimar Pattinama 1-0, 67. Harry Hamstra 1-1. Scheidsrechter L. Looije ('s-Gravenzan- de). Gele kaart: Josimar Pattinama, Mi chael Koné (beiden Hoek), Kenneth van Harten (SDC Putten). Aantal toe schouwers: 650. GOES - De voetballers van Goes werden vorig seizoen kampioen in de derde klasse van het zondag voetbal en sinds gisteren staan ze bovenaan in de tweede klasse. „Da's toch wel bijzonder", zei de altijd nuchtere Kees van der Sluis, de trainer bij de Bevelandse club. „We zijn er zeer content mee." Moerse Boys-Goes 2-4: Bij rust leidde Goes al met 1-3. Robin de Pagter, Lunven Vermeer en Gert- Jan Tierie scoorden voordat de thuisploeg iets terug kon doen. In de tweede helft bracht De Pagter het verschil weer op drie goals. Moerse Boys bepaalde de eind stand tien minuten voor tijd op 4-2. Nooit eerder won Goes bij Moerse Boys. Zes keer werd er in Zundert verloren, drie keer nam het Zeeuwse elftal nog een punt mee naar huis. „Iedereen was van die cijfers op de hoogte", zei Van der Sluis. „Ik hoefde de spelers er van te voren niet op te wijzen." Goes, dat thuis al met 9-1 van Moerse Boys Had gewonnen, profi teerde gisteren van de misstap van Haarsteeg. De koploper verloor thuis met 2-1 van Dubbeldam. De promovendus leidt nu met dertig punten uit vijftien wedstrijden. Haarsteeg (16-28) en Jeka (15-27) staan tweede en derde. RKDVC-Terneuzen 2-1: Ook in de vierde wedstrijd na de winter stop ging Terneuzen onderuit. In Drunen slikte de formatie van trai ner Diederik Hiensch een 2-1-ne- derlaag. Beide doelpunten van de Brabantse opponent vielen in bles suretijd. Terneuzen leidde bij rust met 0-1 dankzij een doelpunt van verdediger Niels Burin. De Zeeuws-Vlamingen kregen via Erik-Jan Naudts, Bert den Hamer en gelegenheidsspits Fabian Wilson kansen om de score uit te breiden, maar liet die mogelijkhe den onbenut. Na 65 minuten kreeg Jarno Wae- beke zijn tweede gele kaart. Wae- beke kreeg eerst geel voor com mentaar op de leiding en daarna voor het wegtrappen van de bal. Het was al de zevende rode kaart voor Terneuzen dit seizoen. Met tien man leek Terneuzen stand te houden en de eerste zege na de winterstop binnen te halen. In de blessuretijd ging het vervolgens als nog onderuit. Ronald van Driel was na 91 minuten het eindstation van een aanval, na slap verdedigen aan Terneuzen-zijde. Twee minu ten later schoot Joris Hendriks ook nog de tweede en dus winnende goal van RKDVC binnen: 2-1. door Jos van Belzen VUSSINGEN - Aardenburg beleefde een goede dag in de derde klasse A was het zondagvoetbal. De ploeg van Rinus Zegers won zelf ietwat gelukkig met 5-3 van Steenbergen en zag naaste concurrent Dosko met 3-2 verliezen bij Zierikzee. Hekkensluiter Ria W, dat sinds be gin dit jaar aan een inhaalrace be zig is, verloor met 0-1 bij FC Ber gen. HW'24 tegen BSC eindigde in 1-1. FC Bergen-Ria W 1-0: In een ma tige en sportieve wedstrijd had de thuisploeg voor rust meer balbezit maar leverde dit nagenoeg geen kansen op. Na tien minuten in de tweede helft tikte Sylvester Zwaan vanuit de rebound de openingstref fer binnen: r-o. FC Bergen had hierna nog pech met een inzet te gen de paal, maar het laatste kwar tier was volledig voor een sterk aandringend Ria W. Het opportu nistische spel leverde wel wat on rust op bij de Brabanders, maar geen treffers. Aardenburg-Steenbergen 5-3: Na een halfuur opende Niek van Sprundel met zijn twintigste sei zoenstreffer de score: 1-0. Toen Ste ven de Crook er in de 60e minuut 2-0 van maakte, leek de thuisploeg op rozen te zitten. De bezoekers kwamen door treffers van Willem van de Wegen en Mike Colsters echter op gelijke hoogte: 2-2. lelie de Vreeze bracht zijn ploeg op nieuw op voorsprong (3-2), maar Klaas van der Spoel maakte al snel weer gelijk: 3-3. Met nog vijf minuten te gaan leek dit de eindstand te worden, maar Aardenburg pakte toch nog drie punten via doelpunten van op nieuw Steven de Crook en Niek van Sprundel: 5-3. HVV24-BSC t-t: De bezoekers openden in een rommelige wed strijd halverwege de eerste helft de score via Corné Verbraak: o-t. Vijf minuten voor rust kwam HW'24 gelijk via een treffer van Cristoph Praet (t-t), die kort hierna nog een inzet tegen de onderkant van de lat zag eindigen. Ook net na het be gin van de tweede helft was er een goede mogelijkheid voor Praet, maar doelman Bas Antens, die in de slotfase de rode kaart kreeg, red de bekwaam op zijn kopbal. Eind stand r-i. VUSSINGEN - Zeeland Sport blijft de opgaande lijn doortrekken. Gis teren wonnen de Vlissingse vijf- deklassers met 3-1 van Philippine. Het betekende de zesde achtereen volgende overwinning. De topper tussen IJzendijke en Biervliet werd een prooi voor IJzendijke: 3-2. Zeeland Sport-Philippine 3-1 (1-0): Hoewel Zeeland Sport al na eeh kwartier spelen met tien man kwam te staan (Sjimmie Kort kreeg rood wegens natrappen) had de runner-up op het veld aan de Irislaan weinig moeite met Philip pine. De zesde zege op rij kwam tot stand via 1-0 bij de rust: 3-1. Niels Slager opende na twintig mi nuten spelen de score en schoot ook kort na de hervatting raak. Wesley van Effrink zorgde daarna eerst voor 3-0, voordat het uit een eigen doelpunt van Sammy de Me- ij 3-1 werd. Vnorcr - HVV'24-speler Cristoph Praet legt twee spelers van BSC in de luren. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69