voor Kloetinge Topklasse zet Hoek onder druk Tholense Boys laat zich verrassen door Seolto Niemantsverdriet op de bank Aardenburg gelukkig met winst Zierikzee maandag 15 maart 2010 Mervin Niemantsverdriet begon zaterdag op de bank bij Kloetinge. Volgens trainer Cees Houtepen had dat niets te maken met een akkefietje, waarover in alle toonaarden werd gezwegen, eerder in de week op de training. „Mervin moet meer arbeid leveren", verklaarde Houtepen zijn reserverol. Hij viel na een uur in voor Daan Esser. Giovanni Siereveld (boven) schreeuwt het uit nadat Josimar Pattinama (rechts) razendsnel voor 1-0 heeft gezorgd. foto Mark Neelemans door Rudy Boogert KLOETINGE - Over een plaats in ,de top drie hoeft Kloetinge zich geen zorgen te maken in de eerste klas se. Samen met Heerjansdam en Rijsoord zal de club zich best plaatsen voor de hoofdklasse. Maar Kloetinge moet nog wel een stap maken. De twee topduels die het dit seizoen speelde tegen Rijs oord en Heerjansdam gingen verlo ren. Voor de winterstop knalde Kloe tinge tegen een muur bij Rijsoord: 4-0. Zaterdag ging Heerjansdam met een i-o-overwinning naar huis. En hoe onterecht die drie punter ook was, het is wel teke nend dat Kloetinge de enige neder lagen dit seizoen leed tegen de twee concurrenten. Scoren is im- mers ook een kwaliteit. En die ont beerde Kloetinge zaterdag. Trainer Cees Houtepen vond niet dat de toppers te hoog gegrepen zijn. Hij baseerde zijn mening op het duel van zaterdag, waarin het veldspel weer dik in orde was bij Kloetinge. Heerjansdam kwam nauwelijks over de middenlijn en had geen antwoord op het vlotte groen-witte combinatiespel. „We moeten alleen de kansen benut ten", vond Houtepen. Dat deed Heerjansdam dus wel. Doelman Jaco van der Schee pro beerde vlak voor rust met een doel trap Maarten van Rosevelt bij de zijlijn te bereiken. Zijn trap was te diep, werd teruggekopt door Heer jansdam, waardoor Van Rosevelt uit positie was en Andro Franca al leen op avontuur kon. Na een rush passeerde hij Van der Schee in de korte hoek: o-i. Het was één van de schaarse kan sen van Heerjansdam, maar die zat er wél meteen in. Die effectivi teit is een kwaliteit En die heeft door Tom Vennink MIDDELBURG - Rillandia won verras send met 4-0 van Klundert in de derde klasse van het zaterdagvoet bal. De 2-i-winst van Seolto op Tholense Boys was eveneens onver wacht. Noad'67 triomfeerde in de uitwedstrijd tegen WHS met 2-0. Rillandia-Klundert 4-0: Bud Aschman trof als enige doel in de eerste helft. Het spel ging echter ge lijk op tot aan de rust. In de eerste vijf minuten in de tweede helft sloeg Rillandia de beslissende slag: het koppel Bud Aschman-Mike Breevoord zorgde voor het tweede en derde doelpunt. Klundert kwam er niet meer aan te pas en zag Arjan Koopmans voor de 4-0 tekenen. WHS-Noad'67 0-2: Remy van Herk scoorde in de eerste helft spectaculair uit een hoekschop. Hij Kloetinge in de toppers tot nu toe niet geëtaleerd. In de eerste helft mocht Daan Esser zich dat aantrek ken. Drie keer stond hij oog-in-oog met Heerjansdam-doel- man Frank van der Pol. De eerste keer redde deze met de voeten, de tweede keer schoot Esser voor langs en de derde keer redde de goalie met de handen. Eerder ging een omhaal van Esser al over. De teller bleef daardoor op nul staan. Als Kloetinge eenmaal heeft gescoord in een wedstrijd, dan blijft het ook scoren. Geen enkele wedstrijd won de ploeg met één goal verschil. Maar dat verschil kwam er zaterdag niet. Ook in de tweede helft wilde de bal er niet in. Mark Schuit schoot tegen de paal, een inzet van Corné Schilper- oort werd net voor de lijn gekeerd. Na afloop noemde Houtepen het verlies zuur. „Heerjansdam heeft geen kans gecreëerd." Hij roemde vervolgens zijn eigen team: „Na tuurlijk worden er ook fouten ge maakt, maar dat mag. De beleving die ik in het veld zie en hoe de spe lers voor elkaar werken... Ik heb heel veel vertrouwen in dit team. We gaan nog steeds voor het kam pioenschap." Kloetinge moet tot de laatste twee speelrondes geduld hebben om re vanche te nemen op Rijsoord en Heerjansdam. Het is aannemelijk dat deze top drie op dat moment al zeker is van promotie naar de hoofdklasse. Alleen het kampioen schap kan dan nog op het spel staan. Kloetinge-Heerjansdam 0-1 (0-1). 39. Andro Franca 0-1. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): 90+1. Mo Zenzen (Heerjans dam). Gele kaart: Maarten van Rose velt, Jaap Esser (Kloetinge), Nicky van der Ent, Mo ben Sadik, Mo Auassar, Kenny Papa (Heerjansdam). Aantal toe schouwers: 750. draaide de bal prachtig tegen de binnenkant van de paal en bracht Noad'67 op 1-0. Tot aan rust bleef het voordeel voor de gasten ge handhaafd. In de tweede helft ging WHS-verdediger Dennis Oosdijk in de fout. Frank van Engelskerk liet de mogelijkheid niet onbenut en maakte er 0-2 van. Seolto-Tholense Boys 2,-1: De mannen uit Tholen staan er stuk ken beter voor in de competitie, maar werden verrast door een sterk Seolto. Dat team kwam op 1-0 door Dominique van Heijst. Mogelijkheden kwamen er voor Tholense Boys in de tweede helft en het werd gelijk door Hans-Wil lem Hopmans. Seolto incasseerde een rode kaart en verloor zijn doel- verdediger na een blessure. Toch ging de thuisploeg er vandoor met drie punten door een score van Ro nald Polhuijs. door Frits Bakker HOEK - De trainer die monddood is gemaakt en in de schaduw van zijn assistent moet blijven, be woog zich ongemakkelijk in de buurt van zijn dug-out. Paul Te- lussa mocht Hoek in een moeiza me fase tegen SDC Putten niet op peppen met de bezieling die hij in het begin van de competitie nog wel uitstraalde. Zou dat de reden zijn geweest dat de Zeeuwse hoofdklasser niet won (1-1) en al een paar wedstrijden van slag is of is de druk van de topklasse te zwaar? Stijn Mahieu, de beste man zater dag, concludeerde: „We zijn de vorm blijkbaar even kwijt en kun nen ook dit soort wedstrijden niet meer winnen." Giovanni Sie reveld: „Het was geen tegenstan der om punten tegen te verspelen. Ze hebben geen kans gekregen. Maar zuur is het wel: we hadden al met één been in de topklasse kunnen staan." Hoe staat het dan met die druk, Jan Verdegem? De assistent, ge In het duel WHS-Noad'67 waren de bombardeerd tot woordvoerder: „Ik heb een prima eerste helft ge zien van ons, maar die kostte zo veel energie, dat we daarna geen druk meer konden zetten. We konden het op het middenveld niet meer belopen. Maar om nu te zeggen dat we structureel uit vorm zijn...." De thuisclub heerste één helft en zag Josimar Pattinama al in de eer ste minuut scoren, maar de tegen stander nam na de rust het initia tief brutaal over. Hoek kon zich nog maar zelden ontworstelen aan de druk, toch kon de goed combinerende opponent geen ge vaar stichten. Dat gebeurde pas na een misverstand in de Hoekse ver dediging. De Veirman liep ten on rechte zijn doel uit toen Harry Hamstra het strafschopgebied bin nendrong. „Ik schatte de situatie niet goed in", gaf de keeper later toe. Hij liep zijn doel uit, zag zijn verdedi ger Jurgen Landuyt over het hoofd en werd verslagen door een lobje van Hamstra: 1-1. Het meest schrijnend was nog, de bovenliggende partij. foto Leo Adriaansen dat Hoek in die hele tweede helft geen spits kon bereiken en vrijwel alleen achteruit voetbalde. Dat type voetbal heeft Telussa altijd verafschuwd en ook Verdegem zal de aanvallende speelstijl maar wat graag willen toepassen. Het lijkt er op dat er onmis kenbaar een druk op het Zeeuws- Vlaamse elftal ligt, nu de ver deling van de prijzen en de pro motie naar de topklasse dichterbij komt. Hoek kan maar zelden meer een tegenstander, zelfs van het niveau van Bennekom en Put ten, met superieur combinatiespel zijn wil opleggen. De regie moet te vaak alleen van Stijn Mahieu ko men, die er zaterdag ook weer moedeloos van werd dat vrijwel al le aanvallen in de tweede helft vastliepen op een tactische on macht. Hoek-SDC Putten 1-1 (1-0). 1. Josimar Pattinama 1-0, 67. Harry Hamstra 1-1. Scheidsrechter L. Looije ('s-Gravenzan- de). Gele kaart: Josimar Pattinama, Mi chael Koné (beiden Hoek) en Kenneth van Harten (SDC Putten). Aantal toe schouwers: 650. middelburg - Aardenburg had 'gis teren een goede dag in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Rinus Zegers won zelf ietwat gelukkig met 5-3 van Steenbergen en zag naaste con current Dosko met 2-3 verliezen bij Zierikzee. Hekkensluiter RIA W, dat sinds begin dit jaar aan een inhaalrace bezig is, verloor met 0-1 bij FC Bergen. HW'24-BSC eindig de in 1-1. FC Bergen-RIA W. 1-0: Sylvester Zwaan 1 -0. Aardenburg-Steenbergen 5-3: Niek van Sprundel 1-0, Steven de Crook 2-0, Willem van de Wegen 2-1, Mike Col- sters 2-2, Jelle de Vreeze 3-2, Klaas van der Spoel 3-3, Steven de Crook 4-3, Niek van Sprundel 5-3. HW'24-BSC 1-1: Corné Verbraak 0-1, Cristoph Praet 1-1. Zierikzee-Dosko 3-2: Ricky Bevelan der 1-0, Patrick Roggeband 2-0, Martijn van Grunsven 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57