Toppers zijn te hoog gegrepen 301 sport Tijd begint te dringen voor CPC to Van Hekelen schiet Kruiningen naar belangrijke overwinning Kloetinge leed op eigen veld de tweede nederlaag van het seizoen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Heerjansdam stal de punten met een i-o-zege. SSV'65 heeft altijd antwoord klaar na treffers van aandringend Duiveland maandag 15 maart 2010 door Koen de Vries VUSSINGEN - Voor GPC Vlissingen begint de tijd te dringen. De Wal- chersé eersteklasser verloor zater dag op eigen veld van Terneuzense Boys (0-1) en heeft nog maar zes wedstrijden om de nacompetitie te ontlopen. In het treffen van ko mende zaterdag met directe con current Roda Boys moet GPC een bataljon spelers missen, mede om dat scheidsrechter Van de Herk za terdag erg kwistig was met het uit delen van kaarten. Trainer André Maas moest na de wedstrijd een nadelige balans op maken. „Tegen Terneuzense Boys hadden we punten kunnen pak ken, maar we hebben veel te wei nig gebracht. In de tweede helft hebben we nauwelijks kansen ge schapen. Dit was een kans om dichter bij Roda Boys te komen." Verder constateerde hij dat hij za terdag tegen datzelfde Roda Boys veel spelers moet missen, nu Sven Ronde kort na zijn invalbeurt een gele kaart kreeg die hem een nieu we schorsing opleverde en Ralph Wiessner in de slotminuut met rood mocht vertrekken. De mid denvelder had een natrappende be weging gemaakt richting Boys-aan valler Yves Nyemb. Naast Ronde en Wiessner moet Maas ook Pieter Hage (geschorst), Maarten Peene en Danny Bömer missen (beiden geblesseerd). Bo vendien was Davy van Geersdaele zaterdag nauwelijks fit en moest hij halverwege de tweede helft ver vangen worden en ook Jeroen van Ommen haalde het einde niet door een pijnlijke knie. De Wedstrijd in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal verdiende het predikaat Zeeuwse derby in geen velden of wegen. Daarvoor was de strijd niet fel genoeg en stond hij op een te laag niveau. Goede aanvallen waren op de vin gers van één hand te tellen en kan sen waren er nauwelijks. GPC-Terneuzense Boys 0-1 (0-0). 61. Erwin van den Broeke 0-1. KLOETINGE-HEERJANSDAM Met nog zes duels te gaan heeft Kloetinge een gat van tien punten met de nummer vijf. De top vier promoveert. door Klaas Verspoor middelburg - Kruiningen leeft nog in de derde klasse A! Dat is de conclusie na de t-o-uitzege bij SKNWK. Urvin van Hekelen zorg de voor de enige treffer, waardoor Kruiningen op de ranglijst nu min der verliespunten heeft dan SKNWK. Kapelle speelde thuis doelpuntloos gelijk tegen Nieuw- dorp en Colijnsplaatse Boys ging met 4-2-onderuit bij DFS. De top per tussen De Noormannen en VCK werd in de 93e minuut be slist: 2-1. SKNWK-Kruiningen 0-1: Op ba sis van de getoonde inzet was de overwinning van Kruiningen ver diend. Voor rust miste Urvin van Hekelen namens Kruiningen een grote kans, trof Kristian Bouwman namens SKNWK de lat en in de slotfase had Kevin Beenhakker de pech dat een inzet via de binnen kant van de paal terug het veld in sprong. In de zestigste minuut ging SKNWK-linksback Carlo van der Maas onder een voorzet van Kevin Beenhakker door en schoot Van Hekelen Kruiningen naar de belangrijke overwinning. Kapelle-Nieuwdorp 0-0: Gezien het spelbeeld een terechte uitslag. In het eerste halfuur had Nieuw- dorp een overwicht, zonder daar bij echt uitgespeelde kansen te creëren. Vlak voor rust schoot Tu- ran Dogan namens de bezoekers op de paal. Na rust begon Nieuw- dorp opnieuw sterk, maar het laat ste kwartier was voor de thuis ploeg. Op aangeven van Marco den Deurwaarder schoot Kapel- le-speler Romano Meerman in de slotfase nog op de kruising. DFS-Colijnsplaatse Boys 4-2: DFS kwam na een kwartier op meaamBmmamammatmm door Tom Vennink voorsprong, toen Pieter de Mun- nik op aangeven van Kevin Veer- hoek scoorde. Na balverlies van Vincent Bakker schoot Michiel van der Weele Colijnsplaatse Boys naar de 1-1. Na een vrije trap van Jeroen Grefkens kwam De Mun- nik goed voor zijn tegenstander en schoot hij de bal hoog in het dak van het doel. In de 66e minuut maakte De Munnik, na voorberei dend werk van Huib Nortier en Grefkens, ook de 3-1. Via Dave Bout kwam Colijn tien minuten voor tijd nog terug tot 3-2, maar de gelijkmaker zat er niet meer in. In plaats daarvan zorgde Huib Nor- tier nog voor de 4-2. Spui-De Meeuwen 0-3: Mark Otterloo 0-1 (e.d.), Ewout Maas 0-2, Ewout Maas 0-3. De Noormannen-VCK 2-1: Mark Min- derhoud 1-0, Dylan Verhage 1-1, Niels Dominicus 2-1. MIDDELBURG - De topper in de tweede klasse van het zaterdag voetbal tussen Zaamslag en Dau- wendaele is gewonnen door Zaam slag: 2-1. Bruse Boys kwam op de tweede plek te staan door een rian te 5-0-zege op Veere. Bij Duive- land-SSV'65 vielen de doelpunten als rijpe appelen. Duiveland-SSV'65 3-5: De num- ftiers vier en vijf van de ranglijst maakten zich op voor een zware strijd. In de beginfase ging de Dui- velandse defensie tweemaal in de fout. SSV'er Christian Boon profi teerde van de eerste flater en een eigen doelpunt van Barry Steen- poorte betekende de tweede more le dreun voor de Duivelandse elf Barry Steenpoorte liet het kopje niet hangen en bracht zijn equipe terug naar een hoopgevende 1-2. Pim Bruins voorkwam de omwen teling in de wedstrijd en bracht de Goese ploeg een derde treffer. Ronald Zwager zorgde na rust op nieuw voor de aansluiting, maar weer volgde er een tegendoelpunt, ditmaal van Mitchell van Belzen. Robert ten Bruine forceerde de 3-4, waarna SSV de drie punten definitief naar zich toe trok. Sou liman Abali maakte namelijk de 3-5- SSV'65 nam door de zege drie pun ten afstand van Duiveland. De for matie van trainer Alexander van Keulen treft komende zaterdag in eigen huis koploper Zaamslag. Serooskerke-Zwaluwe 1-0: Nicky Hol mes 1-0. Veere-Bruse Boys 0-5: George Geluk 0-1, Johan Vroegindeweij 0-2, Johan Vroegindeweij 0-3, Marco Ketting 0-4, Dominique van den Berge 0-5. Zaamslag-Dauwendaele 2-1: Bennie de Looff 1-0 (e.d.), Joran Moes 1-1, Jo han van Rumst 2-1. Kloetinge-aanvaller Daan Esser schiet een van zijn kansen uit de eerste helft voorlangs. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56