PZCU 'Die dames hebben hier geschuild' Positief 16 en 17 14 en 15 BEVELANDEN-THOLEN Viertal aangehouden voor wapenbezit Tavares in de Zeelandhallen Kloetinge eerste bij EHBO-proeven almanak ZUIDZAKSEDIJK Heinkenszandse jongeren zijn stiktevreden met hun stekje Swingen a la Bollywood O video op www.pzc.nl Hoog grijpen is nobel, maar niet altijd zonder gevaar Jonge, groene vrijwilligers laten het afweten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES De politie heeft zaterdagochtend rond half vijf wapens gevonden in een auto op de Westwal. De vier in zittenden zijn aangehouden. Eén van hen, een 23-jarige man uit Zoe- termeer, trapte even daarvoor op de Grote Markt tegen een taxi. Ook had hij op straat geplast Daarna was hij samen met de andere drie in de auto gestapt en weggereden. De politie heeft de auto op de West- wal aangehouden. De 21-jarige be stuurder van de auto uit Rotter dam reed zonder rijbewijs en had teveel gedronken. GOES De Amerikaanse topformatie Tava res treedt op 22 mei in Zeelandhal len in Goes, als onderdeel van een grote 70, 80 8c 90's Party. Ook Grup- po Sportivo, Swinging Soul Machi ne en Soul Mens Party zijn van de partij. Tavares werd onder meer be kend door de hits Heaven must be Missing an Angle, Whodunit en Don't Take Away The Music. Kaarten voor verkoop 20 euro, aan de zaal 25 eu ro. Verder te verkrijgen aan de kas sa Zeelandhallen, VW Goes en via www.blueeagleevents.nl. 'S GRAVENPOLDER De EHBO-ploeg van Kloetinge heeft met 88 van de maximaal te behalen 114 punten de jaarlijkse vaardigheidsproeven van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging EHBO in het dorpshuis van 's-Gra- venpolder gewonnen. Thuisploeg 's-Gravenpolder werd tweede met 85,'Koewacht derde met 84 punten, Yerseke vierde met 83 en Goes laat ste met 76 punten. Opdrachten wa ren onder meer een diagnose test voor een beroerte, TIA en suiker ziekte en reanimatie met AED. Tip? redactie@pzc.nl Die man uit Westkapelle bezag het leven altijd van de rooskleurige kant. Hij was van nature optimis tisch ingesteld, en had gevoel voor humor, vonden zijn vrienden. Overal kon hij wel een leuke draai aan ge ven. Laatst was hij in een restaurant in Antwerpen, waar de gemoedelijke sfeer aanleiding was totfrivoliteiten. Na sluitingstijd draaide hij de lamp boven tafel rond, als de vuurtoren uit zijn woonplaats, tot grote hilari teit van alle aanwezigen. Deze winter werd veel pekel op de weg gestrooid, zodat sommige na tuurliefhebbers ongerust werden over de bermen naast de weg. Onze man uit Westkapelle zag echter ook hiervan het positieve in. „Die pekel is helemaal niet zo erg. Ik verwacht dat we dit voorjaar aan de kant van de weg zeekraal kunnen gaan snijden", was zijn reactie. Maandag 15 maart 2010 door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - Zaterdagmiddag, Zuidzaksedijk, een paar honderd meter verwijderd van het dorp Heinkenszand. Een dikke rij fiet sen en scooters staat voor de in gang van de jongerenontmoetings- plek (jop) geparkeerd, het uitgela ten rumoer is van een afstandje te horen, „U mag wel even op de bank zitten hoor", zegt een van de jongens hoffelijk. De groep van deze middag is groot, bijna twintig jongeren zit ten met zijn allen op de tweede hands banken in de twee groene, aan elkaar gelaste zeecontainers. „Een normaal aantal", constateert Dylan Verdonk, een van de vier sleutelhouders van het honk. „In totaal maken ruim veertig jonge ren van deze ruimte gebruik." Ze hebben het er ogenschijnlijk naar hun zin. Ze zitten aan de fris, eten chips en roken een shaggie of sigaretje. Verder praten ze vooral met elkaar. Er hangt een gemoede lijk sfeertje. Een aggregaat zorgt voor elektriciteit. „Die zetten we vooral in de avonden aan. Dan doen we lichten aan en luisteren we naar muziek", zegt Sjoerd Koks, een van de andere sleutel houders. Vanaf hun eigen stek langs het fietspad kijken ze uit over het dorp, de doorgaande weg, de velden en de dijken. Een mooi plekje, vinden ze allemaal, waar ze best hard voor hebben moeten- vechten. Brieven sturen, vergade ringen bijwonen, met bestuurders praten. Sjoerd: „Hier heeft nie mand last van ons, we kunnen on ze eigen gang gaan." Maar niet iedereen is blij met de aanwezigheid van de jongeren op de dijk. De dorpsraad van Nisse vindt de fietsverbinding naar Hein kenszand onveilig geworden voor jongere kinderen, de Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) vindt de jop in het Natio nale Landschap een doorn in het oog. lammer, vinden de jongeren. Ze krijgen nu het idee dat mensen hen hier weg willen hebben. Sjoerd: „We zitten hier sinds sep tember, er zijn nog nooit proble men geweest, behalve dan deze klachten. Dit is nu ook weer niet de móóiste dijk van Zuid-Beve land." Dat het onveiliger is gewor den, klinkt bijna als een beledi ging. „We zijn geen verkrachters, en als er iemand is die zich schul dig zou maken aan een vergrijp, ligt -ie direct uit de groep. Dat ac cepteren we niet. Laatst nog, toen regende het zo hard, kwamen hier twee wat oudere dames voorbij. Ze waren aan het wandelen. Nou, die hebben hier gewoon even ge schuild." GOES - Bollywood dansen door Anima Ruissen (foto) was een van de swingende onderdelen van het multiculturele jubileumfeestje van Surantar, zaterdagavond in wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder. Ook zanger Armando gaf een sprankelend optreden. Tot in de late uurtjes werd er gedanst op de muziek van The Eagle Mu sicians. Surantar vierde zaterdag het 25-jarig be staan. De naam surantar is een samentrekking van Surinamers, Antillianen en Arubanen, de groepen waaruit de vereniging in 1985 werd ge vormd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51