321 sport IJzendijke gooit titelstrijd weer 20 Ook Sluiskil blijft een titelkandidaat Promovendus Goes gaat fier aan kop RCS boekt simpele zege op Unitas'30 Vijfde plaats Harms op NK bankdrukken Groene Ster blijft op kampioenskoers Knappe overwinning voor FM Sranang VIJFDE KLASSE ZONDAG In een topper met veel spanning maar nauwelijks goed voetbal trok IJzendijke tegen Biervliet met 3-2 aan het langste eind. maandag 15 maart 2010 ZUNDERT Na een 4-2-overwinning bij Moerse Boys gaat Goes aan kop in de twee de klasse van het zondagvoetbal. Bij de rust leidde de Bevelandse ploeg met 1-3. Robin de Pagter, Lun- 'ven Vermeer en Gert-Jan Tierie scoorden voordat de thuisploeg iets terug kon doen. In de tweede helft bracht De Pagter het verschil weer op drie goals. Moerse Boys be paalde de eindstand tien minuten voor tijd op 4-2. Nooit eerder won Goes bij Moerse Boys. De promo vendus leidt nu met dertig punten uit vijftien wedstrijden. OOST-SOUBURG RCS had zondag geen kind aan hek kensluiter Unitas'30. De eersteklas ser uit Oost-Souburg versloeg de te genstander uit Etten-Leur met 6-0. De score had hoger kunnen uitval len als RCS zorgvuldiger met de kansen was omgegaan. Dennis de Nooijer opende de score. Steven Visser verdubbelde de marge. Na de rust liep de thuisploeg verder uit door treffers van Gérard de Nooijer, Saïd Bouzambou, Bésar Xhoxhaj en wederom Dennis de Nooijer 6-0. RCS staat na de zege op Unitas'30 op de zesde plaats. DRIEBERGEN Orson Harms heeft in Driebergen de vijfde plaats behaald tijdens het NK bankdrukken. In de klasse tot 110 kilogram drukte de Terneuze- naar 185 kilogram naar boven, vijf kilogram onder zijn persoonlijk re cord. Harms aasde op deelname in de klasse tot 125 kilogram. Daarin waren de kansen op eremetaal van wege de geringere concurrentie groter. Hij bleef bij de weging voor afgaand aan de wedstrijd echter ste ken op een gewicht van 109,8 kilo gram. VALKENSWAARD De zaalvoetballers van Groene Ster blijven op titelkoers. De Vlissingse hoofdklasser vergrootte zijn voor sprong op CFE/VDL 4 tot vijf pun ten na een 0-7-overwinning in het uitduel met SV Valkenswaard. Hoewel de tegenstander de laatste tijd aardige resultaten had geboekt, domineerde Groene Ster vanaf de eerste minuten. Bij de rust stond het 0-3 door treffers van Salim Ben Sellam en Etiënne Mallie (2x). Daar na scoorden ook Abdoe Abdenbi en Khalid El Hattach (beiden 2x). GORINCHEM De zaalvoetballers van FM Sranang lieten zich in de uitwedstrijd tegen Fusala Boyz/Poort 6 nog eens gel den als een ploeg van uitersten. Na de 4-2-nederlaag in de uitwedstrijd tegen IFCV/KC Design werd dit keer de nummer vijf van de rang lijst met 0-5 verslagen. Spelend van uit de verdediging sloeg FM Sra nang op de beslissende momenten telkens toe. Halverwege was het al 0-2. Rosanno Acton en Pito Bernar- dina scoorden elk twee keer. Ste ven Fitsch was één keer succesvol. Z Het aantal competitiedoelpunten dat Adri van Hanegem tot dusverre voor IJzendijke heeft gescoord. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om de eer ste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal boekte IJzendij ke gisteren een belangrijke zege op Biervliet. Tegen de nummer twee van de ranglijst werd het 3-2. Van de achtervolgers won Sluiskil (met 1-0 van Vogelwaarde), maar verloor Philippine (met 3-1 van Zeeland Sport). Hoofdplaat nam nog meer afstand van de laatste plaatsen door een 1-0-zege in de derby tegen Schoon- dijke. Sluis was in een doelpunt rijk duel met 3-5 te sterk voor SDO'63 en Graauw won met 1-3 op het veld van Groede. Sluiskil-Vogelwaarde 1-0 (0-0): Sluiskil was wel beter dan Vogel waarde maar kon slechts zelden echt overtuigen. Bovendien blonk de thuisclub uit in het missen van opgelegde kansen. Zo werden zowel voor als na de rust drie één-tegen-één-situaties onvoldoende uitgespeeld. Sluiskil won niettemin, omdat Moham med Kilic als enige op slag van rust de weg naar het doel wist te vinden: 1-0. Zeeland Sport-Philippine 3-1 (1-0): Hoewel Zeeland Sport al na een kwartier spelen met tien man kwam te staan (Sjimmie Kort kreeg rood wegens natrappen) had de runner-up weinig moeite met Philippine. De zesde zege op rij kwam tot stand na een 1-0-stand bij de rust: 3-1. Niels Slager opende na twintig minuten spelen de score en schoot ook kort na de hervatting raak. Wesley van Effrink zorgde daarna eerst voor 3-0, voordat het door een eigen doelpunt van Sammy de Meij nog 3-1 werd. Terhole-Hulsterloo 0-3 (0-1): Ter hole en Hulsterloo waren redelijk aan elkaar gewaagd, maar het was Hulsterloo dat aan het langste eind trok omdat de thuisclub in verdedigend opzicht niet altijd bij de les was. Alexander Praet zorgde in de 25e minuut voor 0-1, waarna Eric Goossen (65e minuut) en Youri Verheijen (76e minuut) Hulsterloo in veilige haven loodsten. SDO'63-Sluis 3-5 (2-4): Sluis ken de in het duel met SDO'63 een ui terst voortvarende start en leidde al na acht minuten met 0-3 door doelpunten van Coen Quaak, Bo den Berth en Patrick Vinke. De thuisploeg vocht zich daarna terug via Ruud van Driessche en Sigi Leest, maar nog voor de rust werd het 2-4 door Wesley Claerhoudt. Onmiddellijk na de hervatting werd het ook nog eens 2-5 door het tweede doelpunt van Coen Quaak. Verder dan een tweede te gentreffer van Sigi Leest kwam SDO'63 in het vervolg niet. Groede-Graauw 1-3 (0-1): Graauw had over het algemeen het beste van het spel en maakte vooral voor rust een geïnspireerde indruk. Karei Steijaert scoorde zowel voor als na de rust en toen het via ]o- han roodhuizen ook nog eens 0-3 werd was het duel beslist. Na de tegentreffer van Jelco Zwe- gers (in de 75e minuut) kon Groe de Graauw geen pijn meer doen. Hoofdplaat-Schoondijke 1-0 (0-0): Schoondijke had in de der by met Hoofdplaat de beste spelop vatting, maar de thuisclub stond de bezoekers weinig kansen toe. De wedstrijd werd sowieso geken merkt door veel middenveldspel. Tien minuten na de rust viel de be slissing toen Schoondijke-doel- man Sander de Hollander zich ver keek op een voorzet van Kevin Burky. De bal zeilde over de keeper in het doel (1-0). Giel-lan de Neve trof daarna namens Schoondijke nog wel de onder kant van de lat. Martijn Rijckaert van IJzendijke baant zich een weg naar het vijandelijke doel. Zijn ploeg zou de topper in de vijfde klasse van het zondagvoetbal tegen Biervliet met 3-2 winnen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36