meelstreep op grens zeeland 115 Eerbetoon aan een vakbondsman Tiende editie van FoxArt na vijfjaar ballingschap terugkeerde in Nederland Bijpraten en herinneringen ophalen Brede school De Stelle in Oudelandse Hoeve opent in mei Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst HULST - Het Reynaertcollege in Hulst houdt 31 maart en 1 april de tiende editie van talentenjacht FoxArt. De verwachtingen zijn hooggespannen want de deelne mende acts leveren volgens docent Adri Boogaert van de organisatie 'entertainment van hoog niveau'. Zo'n driehonderd leerlingen van de school hadden zich voor FoxArt aangemeld, maar omdat er slechts ruimte is voor dertig acts, moest een selectie door de vakjury plaatsvinden. Op 10 maart 2010 is op verzoek van de stichting Stichting Woongoed Middelburg, gevestigd en kantoor- houdende te Middelburg, aan Ronald Willem Best, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen Nederland en daarbuiten, door (t.k.-) deurwaarder N.A. Polderman een vonnis betekend op 22 december 2008 gewezen door de Rechtbank te Middelburg, sector Kanton, waarbij deze is veroordeeld tot betaling van de bedragen als in dat vonnis ver meld. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Julia d'Hont beschouwt de huldiging voor het 75-jarig lidmaatschap van de vakbond vooral als eerbetoon aan haar man. foto Mark Neelemans maandag 15 maart 2010 In West-Zeeuws-Vlaanderen staat de datum 13 maart 1945 in ieder geval in de geheu gens gegrifd. Met verve werd het schouwspel 'Over de meelstreep' opgevoerd met Lucy van Graafschepe in de rol van ko ningin Wilhelmina. Wilfried Staelens, in klassiek pak met hoge hoed, kondigde de dorps omroeper Co van de Broecke aan die opgewonden kwam vertellen dat de koningin op weg was naar Eede. Een auto kwam aangereden uit de richting van Aardenburg met daar in de burgemeesters De Roo van Maldegem en Sala van Sluis. Even later gevolgd door een jeep vanuit Maldegem, met daarin millitair Maxwell Taylor die vroeg waar de grens is. Van Parijs markeerde de grens snel met meel. Opeens klonken opgewonden stemmen. Daar kwam ze aan, in de gepantersde auto, begeleid door een konvooi van jeeps. „Welkom in Zeeuws-Vlaanderen, sprak gede puteerde Van Waveren en drukte de koningin ferm de hand. „Ik zal pogen alle schade te herstel len. Ik heb bewondering voor de manier waarop jullie alle ellende hebben doorstaan." Het publiek was even stil na deze historische woorden van de konin gin. Toen werd het Wilhelmus in gezet. Op het Koningin Wilhelminaplein was vervolgens een plechtigheid met toespraken van Van Waveren, Sala en De Roo. „De oorlog werkt nog altijd door bij velen", zei Sala. „Zowel materieel, alles is nieuw ge bouwd in Eede, als geestelijk. De oorlog dreunt nog na. Vrijheid, vrede en welvaart zijn niet vanzelf sprekend. We moeten erop ge spitst zijn dat we onze verworven vrijheden niet inwisselen voor de waan van de dag." Van Waveren, Sala en De Roo ont hulden vervolgens de historische foto van de grensoverschrijding die als blijvende herinnering op het Wilhelminaplein staat. Kinde ren lieten ballonnen op. In Hof van Eede gingen de gedach ten terug naar de oorlogsjaren bij het zien van de films 'De Slag om de Schelde' en 'De tocht van ko ningin Wilhelmina'. Ook gisteren stond in het teken van 65 jaar grensoverschrijding ko ningin Wilhelmina. Er was een Wilhelmina wandel- en fietstocht van zes, twaalf en 25 kilometer. De Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren gaven een concert in de katholieke kerk van Eede. KLOOSTERZANDE - Elkaar ontmoeten, bijpraten en vooral herinneringen opghalen. Zo'n 140 oud leerlingen van de voormalige H. Hart jongens school en Maria meisjesschool aan Groenendijk kwamen gisteren voor een reünie bijeen in zaal Van Leuven. Juul Vereecken, één van de initiatiefne mers, spoorde zoveel mogelijk klasgenoten op uit de geboortejaren 1953 tot en met '56. Over de strenge scheiding van jongens en meisjes toender- tijd werd nauwelijks gerept. Vereecken: „We wisten niet beter. Op de meis jesschool zwaaide zuster Leonarda de scepter. Geen jongens onder haar dak was het credo aldaar." Op de foto André Morcus, Jos Hiel en Jos Ver- schooten (vlnr). foto Mark Neelemans TERNEUZEN - In de wijk Oudeland se Hoeve is deze week de derde brede school in Terneuzen in ge bruik genomen. De Stelle is nu een volwaardige brede school. Na dat de christelijke basisschool de Stelle vorig jaar al zijn intrek nam in de nieuwbouw aan de Wagner- hof volgden deze week de andere partners in de brede school. Dat zijn de GGD, peuterspeelzaal de Salamandertjes en buitenschoolse opvang de Krokoos en kinderop vang de Krekeltjes van kindercen trum Juultje. De brede school moet uitgroeien tot het hart van de wijk. De officiële opening is half mei. door Frank van Cooten TERNEUZEN - In de woning van de Terneuzense Julia d'Hont zijn nog veel herinneringen aan haar in 1992 overleden man Frans. Zoals door hem zelf gemaakte kande laars, kasten en de afscheiding tus sen woonkamer en keuken. Frans was timmerman en heeft in de ja ren vijftig nog meegewerkt aan de bouw van het Julianaziekenhuis en de watertoren, beide inmiddels afgebroken. Mevrouw d'Hont is vrijdagavond gehuldigd vanwege het 75-jarige lidmaatschap van FNV Bouw. „Na het overlijden van mijn man be taalde ik uit solidariteit met Frans nog gewoon contributie. De huldi ging is daarom met name een eer betoon aan mijn man." Frans werd op zijn zestiende lid van de bond. De katholieke bouw- vakkersbond heette toen nog St. Jozef (beschermheilige van de tim merman). Als penningmeester haalde hij iedere zaterdagmorgen op het brommertje de contributie op bij de mensen. „Omdat alles vanuit huis gebeurde, werden we op de meest onmogelijke tijden ge beld voor raad en daad." Frans verzamelde ook jaarlijks alle vakantiezegels van de bouwvak kers en bracht ze persoonlijk naar Amsterdam. Tot aan zijn overlijden in '92 zette hij zich in voor de zwakkeren in de maatschappij. woestingen. De komst van de ko ningin symboliseerde het einde van jarenlange onderdrukking en vriheidsbeperking. 'De Slag om de Schelde' eiste ook zijn tol in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Gedeputeerde Harry van Wa veren en de Sluise burgemeeester Jaap Sala spraken zaterdag over 'de vergeten slag'. „Deze slag moet meer aandacht krijgen in ons ne- derlands historisch bewustzijn", sprak Sala. „Heel West-Zeeuws- Vlaanderen heeft enorm geleden. Het is de geschiedenis van ons alle maal." Van Waveren somde een aantal be kende historische data op. „Maar sommige data zijn minder bekend. Zoals 17 mei 1940, het bombarde ment op Middelburg en de bom bardementen in '44 op Breskens en Oostburg. Daar moet meer aan dacht voor zijn." foto Huib de Jonge tfeliciteerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31