zeeland 117 Kunstbende biedt meer dan winnaars Zonder tegenwerking van verstand binnenkomen Gimbrère MODESHOW MODESHOW agenda Tom McRae naar Piek Vlissingen maandag 15 maart 2010 door Willem Nijssen De Zeeuwse Komedie speelt Welkom in het bos. ken te hebben. Want Pip Utton speelt en zingt (karaoke) JefT Way ne's Musical Version ofThe War of The Worlds. Op zijn beurt een bewerking van het oorspronkelijke verhaal van H.G. Wells. Een uniek muzikaal project uit 1978, met we reldberoemde nummers als 'Fore ver Autumn', 'Thunder Child', en 'The Spirit of Man'. Dit is na ruim dertig jaar de eerste solo-uitvoe ring en ook de eerste die het volle dige script op toneel uitvoert. Het is een grootse en moedige on derneming, die ik graag zou beju belen. Maar ik heb twijfels. Ik mis spanning. Ik heb last van verstaan baarheid (mijn Engels is niet goed genoeg), ik ben niet overtuigd van de zang, te fragmentarisch, te inge houden, te karaoke. Misschien toch nét iets te hoog gegrepen? Hoog grijpen is nobel, maar niet al tijd zonder gevaar. Ook bij de Zeeuwse Komedie grijpt men hoog. Men speelt daar op dit mo ment 'Welkom in het bos', een theaterstuk van Alex van Warmer dam. Geen gemakkelijke schrijver, die zijn thema's (onze moderne van de natuur losgeweekte leefwij ze en het onvermogen om nog zin volle relaties te hebben) wegstopt achter dikwijls absurdistische situa ties. In 'Welkom in het bos' vlucht Dora weg van haar man Edward, samen met haar vriendin Fanny. Ze vluchten het bos in, daar ont moeten ze faunen en elfen, 'maar ze kunnen niet omgaan met de kansen op nieuwe ervaringen'. Van Warmerdam geeft geen logi sche verklaringen. Waarom het tussen Edward en Dora fout loopt, wie er wat aan zou kunnen doen - het moet je niet interesseren. Er is alleen de situatie, en zelfs als die faunen en elfen omvat, moeten daar geen vragen over gesteld wor den. Het moet zonder tegenwer king van het verstand kunnen bin nenkomen omdat je je er 'weer loos' voor openstelt. Het wapen daartoe is die absurde humor. Die moet overrompelen. En daar moet je als regisseur, als ensemble dus naar zoeken. Soms is dat ook wel goed gelukt. Deze week staat er plots een prachtige reeks in het Arsenaaltheater. Woensdag speelt Olga Zuiderhoek daar 'De Caracal' van Judith Herzberg, met filmbeelden. Donderdag is er im provisatietheater van Op Sterk Wa ter en vrijdag dan Jakop Ahlbom, die eerder wist te verrassen met magische voorstellingen ('Vielfalt' en 'De Architect'). 'Innenschau, van jaloezie tot waanbeelden' doet wat de titel belooft: het gaat over jaloezie,maar vooral ook over de waan. Fysiek, illusoir. Maar of ik mij drie avonden achter elkaar in de rode pluche zal laten zakken, betwijfel ik. Ik denk dat ik voor Ol ga en Jakop ga kiezen. Maar goed dat 'De gelukkige huisvrouw' naar de bestseller van Heieen van Rooyen (zaterdag in de Stads schouwburg van Middelburg) al uitverkocht is, anders zou ik daar óók nog de lokroep van horen... door Ali Pankow MIDDELBURG - Tegen de tijd van de prijsuitreiking stijgt de spanning ten top. Natuurlijk zouden alle deelnemers in hun categorie wei- als eerste willen eindigen, maar De Kunstbende biedt in feite veel meer dan winnaars. De Zeeuwse voorronde gisteren in de Stadsschouwburg Middelburg leverde weer het bewijs dat deze provincie verrassend veel jeugdig creatief talent te bieden heeft. Ont werpers, dansers, filmmakers, mu zikanten buitelen als het ware over elkaar heen. Degenen die zich gesteund weten vanuit hun middelbare school, muziek-, of dansopleidingen scoren beter dan jongeren die, hoe spontaan en goed bedoeld ook, met een geheel op eigen krachten gemaakte inzen ding meedoen. Na gedegen afwe gingen en met kanttekeningen en tips kwamen de jury's voor de acht categorieën tot hun oordeel. De nummers één vertegenwoordi gen Zeeland tijdens de landelijke fi nale op zaterdag 17 april in de Wes tergasfabriek in Amsterdam. Expo: 1. Charlotte Besuyen. 2. Jacco-Pepijn Baljet. 3. Lobke Ommerhorn. Fashion: 1. Amaroo (Robin» van Craenenbroeck en consorten). 2. The Miners (Melissa Vos e.c.). 3. LUX (Lucas van der Velde e.c.). Taal: 1. Danique de Bruin. 2. Lot Woittiez. 3. Samantha Beekmans. Film en Animatie: 1. 'Lost Time, Lost Son', (Tujuh Litjens e.c.). 2. 'Wromhole', Iris Koopmans. 3. 'De nieuwe Assepoester', collec- tiefDemmm. Theater: 1. Marieke Polderman en Renée van Gorp. 2. iyas d'Hont. 3. Nesim Ahmadi. Muziek: 1. Agnita Hoek (piano zang). 2. The Black Key (Celia Swart en Sarah Sleutel. 3. Huan Rasitovic (hiphop). Dans: 1. Flexstar (Gajal Koelijev). 2. Think! (Sharon Rijnberg, Claire van Gemerden). 3. The Future (Merle Wisse e.c.) De wedstrijd in de categorie DJ: werd wegens het grote aantal deel nemers eerder gehouden. De win naars zijn: 1. dj Nick. 2. Miss Meli- cious en 3. dj Nano. UITNODIGING DONDERDAG 18 MAART 10.00-13.30-15.30-19.00 uur u bent van harte welkom! Lange Delf 16 Middelburg 0118 -612036 Meer agenda- en fïlmnieuws op de website van deze krant. MAANDAG 15 MAART OP PAD Brouwershaven Open oefenavond brandweer, 19.00 uur. Dreischor Open oefenavond brandweer, 19.30 uur. Kerkwerve Open oefenavond brandweer, 19.00 uur. Scharendijke Open oefenavond brandweer, 19.00 uur. FILMS GOES Merral, Alice in Wonderland(ov): 20.00 uur; Dear John: 20.00 uur; The book of Eli: 20.00 uur; The Wolfman: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, The player: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Partir: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Alice in Wonderland (3d ov):19.00 en 21.00 uur; The Wolfman: 21.15 uur; Dear John: 19.00 uur; The spy next door: 19.15uur;Chloe: 21.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Alice in Wonderland (3D ov): 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Alice in Won- derland(3D nl): 13.45 uur; Avatar: 16.15 en 20.15 uur; Bad Lieutenanat: 16.15 en 21.30 uur; Chloe: 14.00 uur; Dear John: 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Gangster boys: 16.45 en 19.15 uur; Het regent ge haktballen: 14.00 uur; lep!: 13.45 uur; Percy Jackson: 14.00 uur; De prinses en de kikker: 13.45 uur; Shutter island: 15.45, 18.45 en 21.45 uur; en meer. VLISSINGEN - Popaanzee is erin ge slaagd de bekende Britse sin ger-songwriter Tom McRae naar Zeeland te halen. Onlangs ver scheen zijn vijfde album, Alphabet Of Hurricanes. In het kader daar van is McRae bezig aan een Euro pese tournee, met slechts vijf op tredens in Nederland. Het afslui tende concert is vrijdag 2 april in De Piek in Vlissingen. Aanvang: 21.00 uur. In het voorprogramma staat de Amerikaanse songwriter Brian Wright met zijn indie-folksongs. Ook speelt, uit Zeeland, Marsha. UITNODIGING VRUDAG 19 MAART 10.00- 14.30-19.00 uur u ben! van harte welkom! De dansgroep Future opende het progamma van De Kunstbende in de grote zaal van de Stadsschouwburg. Deze groep behaalde uiteindelijk de derde prijs in de categorie Dans. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19