binnenland 17 partijleider Nieuwe leiders, nieuwe kansen badkameruitverkoop.nl Cohen veruit favoriet Deetman Verrast' over verzoek kerk Edwin Mabelis is kampioen lassen Hells Angels dagen gemeente Amsterdam Productie net niet biologisch vlees Politie onderschept drugs in pindadoppen Kabinet geeft Navo geen antwoord 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA ZONDAG A.S. OPEN zaterdag 13 maart 2010 foto Valerie Kuypers ANP het onlangs gevallen kabinet. De fractie klaagde ook dat Bos' combi natie van minister en partijleider soms een moeizame was. „Als het gaat om Irak en Afghanistan had hij vaker naar de fractie moeten ko men om uitleg te geven", vindt een Kamerlid. Bos hield zijn gezin in de luwte. Een Kamerlid kan zich nog herinneren dat in een fractievergadering werd gezegd dat Bos 'af en toe' zijn echtgenote mee moest nemen. „Dan zoeken jullie maar een ander." In het begin lukte het Bos nog om één dag in de week te reserveren als 'papa-dag'. Dat was voorbij toen hij in 2006 minister van Fi nanciën werd. Barbara, door Bos bestempeld als 'mijn meest waarde volle adviseur', had in de aanloop naar de verkiezingen van 2006 een eventueel premierschap al geblok keerd, zo schreef oud- PvdA-partijvoorzitter Ruud Koole in zijn memoires. Premier of minister, de lengte van zijn werkweek werd er niet min der door. Bos is een workaholic. „Ik heb twaalf jaar keihard gewerkt en geen moment verzaakt", zei hij gisteren. Bos was hard voor zich zelf en anderen. Erkende ook 'ake lig veeleisend' te zijn. Op zijn de partement, waar zijn agenda per kwartier werd ingedeeld, ging de grap dat er voortaan vijf kwartier in een uur gestopt moesten wor den. Gisteren stond Bos' dochter Iris te juichen toen haar vader ver telde geen werk meer te hebben. Bos: „Dan kom ik tenminste vaker thuis eten." ■bmmheaam—aaa—ik^^agawr^s.iii'bwwimij mimii Met nog 89 dagen te gaan beloven de Tweede-Kamerverkiezingen enerverend te worden. Het CDA kampt met problemen die nog vergroot zijn na het onverwachte vertrek van 'kroonprins' Camiel Eurlings. Het leiderschap van lan Peter Balkenende wordt door een deel van de achterban betwist. In de peilingen blijft de partij zetels verliezen. Na het wegvallen van het Limburg se stemmenkanon is de partij naar stig op zoek naar een goede num mer twee. Die is nu meer dan ooit belangrijk, omdat Balkenende al leen premier wil worden. Als het CDA niet gaat regeren, vertrekt hij. Bij de SP moet net als bij de PvdA nog blijken hoe de leiderswissel uitpakt. Na het vertrek van Agnes Kant is het aan de relatief onbeken de Emile Roemer het succes van Jan Marijnissen te evenaren. Voor de kiezer kan het een verade ming zijn om niet langer het alou- n een peiling van EenVandaag is lob Cohen bij 52 procent van de Nederlanders favoriet voor het pre mierschap. Jan Peter Balkenende en Geert Wilders kunnen 'slechts' rekenen op respectievelijk 17 en 15 procent. Job Cohen stelde gister middag zich 'vol overtuiging' be schikbaar voor de rol als lijsttrek ker, nadat Wouter Bos 's ochtends zijn vertrek had aangekondigd. Ook uit peilingen van Maurice de Hond blijkt dat Cohen hoog scoort. Hier haalt hij zelfs 55 pro cent, Balkenende 25 procent en Wilders 17 procent. UTRECHT Edwin Mabelis uit Nieuwvliet is de nieuwe Nederlandse kampioen las sen. De lasser van Machinefabriek Sas van Gent pakte afgelopen week goud in de finale van de Vakkanjer- Wedstrijden 2010 in Utrecht De VakkanjerWedstrijden zijn beroe- penwedstrijden voor aanstormen de talenten in de metaal en elektro, afkomstig van roc's en bedrijven. Hij kreeg de prijs gisteren. AMSTERDAM De Hells Angels spannen een kort geding aan tegen de gemeente Am sterdam. Aanleiding is de eis van de gemeente aan de motorclub om haar hoofdkwartier in Amster dam-Oost binnen acht weken af te breken. De Hells Angels weigeren dat. Ze kunnen bezwaar maken, maar moeten toch het clubhuis slo pen, ongeacht de uitkomst van het bezwaar. SON Vleesverwerker Vion is met zes varkenshouders begonnen met de productie van varkensvlees uit het segment dat ligt tussen biologisch vlees en het gangbare. Zij doen dat voor Albert Heijn. Dit vlees, onder de naam Good Farming Star, kreeg de goedkeuring van de Dierenbe scherming. Eind 2010 wordt het eerste vlees verwacht dat het keurmerk ook echt mag dragen. SCHIPHOL De marechaussee op Schiphol heeft een reiziger uit Suriname aan gehouden, omdat hij miniatuurpak ketjes cocaïne had verstopt in pin dadoppen. Het ging in totaal om 1,3 kilo drugs. De 21-jarige Rotterdam mer werd na de vlucht betrapt tij dens een controle van de douane. De verdachte had in zijn handbaga ge vier zakken ongepelde pinda's bij zich. Het viel de douaniers op dat die mogelijk bewerkt waren. DEN HAAG Het demissionaire kabinet zal de Navo geen antwoord meer geven op het verzoek van het militaire bondgenootschap om na 2010 nog actief te blijven in Afghanistan. Dat wordt overgelaten aan een volgend kabinet. De Navo verzocht Nederland niet alleen actief te blijven in Uruzgan, maar ook de F-i6's in Kandahar te houden. DEN HAAG - „Mijn eerste reactie was: u moet mij niet hebben. Ik kom uit een andere kerk." Wim Deetman liet gisterochtend in Den Haag weten 'verrast' te zijn dat hij is gevraagd de startfase van het on derzoek naar misbruik van kinde ren binnen de rooms-katholieke kerk te leiden. Deetman is daar voor door de Nederlandse bis schoppenconferentie en de Konfe- rentie Nederlandse Religieuzen be naderd. Deetman begint naar ei gen zeggen 'vandaag of in het weekeinde' met het onderzoek. „Al le feiten moeten boven tafel. Daar in staat onafhankelijkheid voorop. En onafhankelijkheid betekent ook dat het onderzoek open en transpa rant is." De oud-minister (CDA) denkt zes tot acht weken nodig te hebben om onderzoeksvragen te formuleren, een tijdsplan uit te zet ten en de juiste onderzoekers te vinden met de juiste expertise. Strafpleiter Jan Boone heeft giste ren aangifte gedaan tegen het bis dom Utrecht. Hij deed dat uit 'ver ontwaardiging'. Secretaris-generaal Hans Zuijdwijk van het aartsbis dom noemde dat initiatief gisteren 'kansloos'. „Boone beroept zich on der meer op meldingen van mis bruik in 's-Heerenberg. Maar daar heeft het aartsbisdom niets over te zeggen. Het aartsbisdom heeft net zo min als enig ander bisdom iets te zeggen over congregaties of or des." de gekissebis tussen Balkenende en Bos of Kant en Geert Wilders aan te moeten horen. Het politie ke speelveld is er binnen een week door Sandra Donker en Lianne Sleutjes tijd heel anders uit komen te zien. De wisselingen bieden zicht op een minder zure campagne dan die in 2006. Daarin speelden persoonlijke aan vallen een grote rol. Als die uitblij ven, is het risico op verstoorde ver houdingen en dus een langdurige formatie kleiner. Dat valt alleen maar toe te juichen in een land dat kampt met een eco nomische crisis. Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en veie andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. j Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! Bezoek ook ons filiaal in IJMUIDEN Meer info bel 06 - 28448040 of ga naar badkameruitverkoop.nl Vrijdag 14.00 -19.00 uur Zaterdag 12.00 -17.00 uur VAN 12.00 TOT 17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7