Zeeland PZC r 'Antwoorden minister onzorgvuldig' Steiger naar grote hoogte intratuin Virtuele sportblessure J SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 Vrouw gewond almanak Zaterdag 13 maart 2010 Nieuwe regisseur gaat eigenwijs haar gang bij historische spelen Werknemers doen vrijwilligerswerk in de baas z'n tijd Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl DAMHERTEN Kamerlid Thieme (PvdD) niet tevreden over behandeling handboek valwildmethodiek door Melita Lanting zierikzee - Minister Camiel Eur- lings is door de provincie Zeeland niet geheel juist geïnformeerd over de aanpak van verkeersmaatrege len om aanrijdingen met damher ten en reeën te voorkomen. Dat concludeert Kamerlid Marian ne Thieme van de Partij voor de Dieren uit antwoorden op haar vragen daarover. Zij noemt de ant woorden 'onbegrijpelijk' en 'on zorgvuldig'. Het gaat om vragen over het handboek valwildmetho diek: een rapport waarin maatrege len worden beschreven om aanrij dingen met damherten en reeën in de Kop van Schouwen te voor komen. Het bewuste rapport is in 2008 verschenen en uit onderzoek van de PZC blijkt dat er daarna niets meer mee is gebeurd. De minister antwoordt op voor spraak van de provincie Zeeland dat de inhoud van het rapport is meegenomen bij het opstellen van het nieuwe Faunabeheerplan. „Dat klopt niet", zegt voorzitter Jan Ramondt van de Faunabeheer- eenheid, de opsteller van het be- heerplan. „Ik ken dat rapport niet eens." Hij is wel benieuwd naar het rap port, omdat het wellicht nieuwe aanknopingspunten biedt om de verkeersveiligheid te vergroten. Ge deputeerde Frans Hamelink zegt dat het handboek 'daar waar moge lijk' wel betrokken wordt bij maat regelen om de verkeersveiligheid te vergroten. Dat geldt dan niet voor gemeentelijke wegen. De ge meente Schouwen-Duiveland heeft wel meebetaald aan het handboek, maar heeft het rapport nooit ontvangen. Ook de ongevallencijfers met dam herten en reeën die in de antwoor den van de minister staan, zijn niet volledig. „Het zijn er veel meer. Ik vermoed dat hier alleen de getallen meegenomen zijn van ongevallen op rijkswegen", zegt Ramondt. Ter vergelijking: in de antwoorden staat dat in 2008 acht damherten en en zestien reeën zijn gedood in het verkeer. In werkelijkheid gaat het in dat jaar om 24 damherten en 69 reeën. De cijfers over 2009 zijn nog niet openbaar, maar zijn wel lager. Thieme: „De minister heeft klakkeloos de provincie ge loofd en doet net of alles is meege wogen maar dat is niet zo." Het Ka merlid is niet van plan om het hier bij te laten zitten en zal een vervolgactie ondernemen. Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee raakt verscholen achter snel oprukkende steigers. foto Ronald den Dekker zierikzee - Hogere steigerbouw is het. Letterlijk en figuurlijk. Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee raakt hoe langer hoe meer verscholen achter een impo sant samenstelsel van stalen bui zen en houten planken. En het wordt nog hoger, meldt museum conservator Peter Priester. „De stadhuistoren ziet er op afstand nog best goed uit maar er zit toch aardig wat houtrot in en op som mige plaatsen is het hout ook be hoorlijk kaal." Het is de bedoeling dat de steiger opgetrokken wordt tot net onder de voeten van Neptu- nus die gewapend met drietand de stadhuistoren bekroont. Ondertus sen gaat binnen het werk aan de nieuwe museumruimten ook ge woon door. Priester: „Het is even spannend geweest, maar gelukkig hebben we groen licht gekregen om door te gaan en dat gebeurt nu op volle kracht." De Vierschaar wordt straks de hoofdingang van het nieuwe museum. De plannen voorzien ook in een museumwin kel, een museumcafé en een ont vangstruimte voor groepen. In het museum nieuwe stijl krijgen de di verse ruimten een verschillende museale invulling. De gemeente hoopt de renovatie eind 2010 af te ronden. Tip? redactie@pzc.nl Deze week: Kattenbakvulling 25 Liter. Normaal 7,99 NU PER STUK ellemeet - Een 65-jarige vrouw uit Schouwen-Duiveland is gistermid dag gewond geraakt toen ze op de Kuijerdamseweg in Ellemeet met haar auto uit de bocht vloog en in de sloot belandde. ms nnw Tm inrri mmmm TJ 15 SCHULTING Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig vi l t/m za. Max. 3 artikelen pi Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl PfHTC M A k F I AAR ECHTE MAKELAAR ---616617 Ui Het echtpaar uit Breskens ging er met hun dochter en haar jonge gezin eens lekker een weekje tussenuit. De familie had, met een aantrekkelijke korting, een leuke bungalow in de Ardennen kunnen huren. Helaas was het weer in dat prachti ge berggebied dermate slecht dat ze nauwelijks naar buiten konden. Gelukkig had de schoonzoon zo'n hy permoderne spelcomputer, een wii, meegenomen, zodat er lekker bin nenshuis gesport kon worden. Vooral opa en oma genoten ervan. Een groot deel van de dag waren de twee fanatiek aan het tennissen voor het beeldscherm. Dat bleef helaas niet zonder lichame lijke gevolgen. Aan het eind van de week had opa serieus last van een tennisarm. Oma had nog meer pech. Bij het slaan van een snoeiharde service gleed ze uit haar pantoffel. Ze zit nu thuis op de bank met een verstuikte enkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69