Mode-ontwerpster uit ■50% 221 zeeland Verduistering dupeert 'Ik heb bijna vijftig kledingstukken laten maken, Bolclub Molenzicht die per stuk meer dan tweehonderd euro kosten, Ook zeevarenden moeten in Nederland belasting betalen! Maar liefst niet teveel... dat is voor mij een gigantische investering' Sportblessures almanak Zeevarenden zijn een groot deel van hun tijd buiten Nederland aan het werk. Bij de belastingaangifte gelden voor hen dan ook speciale regels. Tysma|Lems is als fiscaal adviseur gespecialiseerd in belasting aangiften voor zeevarenden en anderen die langere tijd in het buitenland verblijven. Door onze ervaring te benutten kunt u veel geld besparen. Tl#C IY1 a 11 A m c Wormerhoe/c 14d, 2905 TX Capelle a/d IJssel I ybm O J L" iTI j: +31(0)10 4121225 E: info@tysmalems.nl www.tysmalems.nl zaterdag 13 maart 2010 Z JOUEN GIELLEIT Het echtpaar uit Breskens ging er met hun dochter en haar gezin eens lekker een weekje tussenuit. Er was een leuk huisje in de Ardennen ge huurd. Helaas was het weer er der mate slecht dat ze nauwelijks naar buiten konden. Gelukkig had de schoonzoon zo'n hy permoderne spelcomputer, een wii, meegenomen, zodat er lekker bin nenshuis gesport kon worden. Vooral opa en oma genoten ervan. Een groot deel van de dag waren zijfana tiek aan het tennissen voor het beeld scherm. Dat bleef echter niet zonder gevolgen. Aan het eind van de week had opa last van een tennisarm, ter wijl oma haar enkel had verstuikt toen ze bij het tennissen uit haar pantoffel gleed. Als u in de periode van 1989-1996 langer dan 3 maanden buiten Nederland verbleef op een schip, dan komt u onder bepaalde voor waarden in aanmerking voor een (gedeeltelijke) terugbetaling van betaalde sociale premies. TysmalLems bekijkt graag-geheel vrijblijvend -of u in aanmerking komt voor deze regeling. U betaalt alleen bij succes! TysmajLems, uw betrouwbare partner voor internationale fiscale vraagstukken MINI-COLLECTIE 'Een mensenlichaam is niet plat, zo'n ontwerp op door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Krulbolclub Molen- zicht IJzendijke heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering door de penningmeester. De Axelse advocaat Bram Cambier wil het bedrag dat de schatkistbe waarder van de boilers zou heb ben ontvreemd niet noemen. „Maar het gaat om een aanzienlijk bedrag dat de club in jaren tijd bij een heeft gespaard." Het bestuur van Molenzicht merk te enige tijd geleden dat er geld ontbrak. Intern onderzoek wees in de richting van de penningmees ter. De financieel beheerder, ook inwoner van het stadje IJzendijke, werd aangesproken op het vermis te bedrag. ,;Vervolgens was er re den genoeg om aangifte te doen", geeft Cambier aan. De advocaat meldt dat de zaak nog in de begin fase zit. „De politie is een onder zoek begonnen. We moeten af wachten wat daaruit komt." Een woordvoerster van de politie beves tigde die woorden, maar kon geen voorspelling doen over de termijn die het onderzoek zal vergen. De krulbollers van Molenzicht be heren aan de voet van de karakte ristieke molen in IJzendijke een clubgebouw met drie banen en twee buitenbanen. Afgelopen zo mer hield de IJzendijkse club een internationaal krulbolfestival op speciaal aangelegde buitenbanen, onder meer om belangstelling bij de jeugd te wekken voor de sport. De organisatie van nieuwe toer nooien dit jaar komt niet in ge vaar, liet een bestuurslid weten. door Anoek de Gardeijn Mooi hè", zegt ze trots wanneer ze wijst naar het kledinglabel met daarop haar naam, Jo- lien Gielleit. De pas afgestudeerde modestudente Jolien (21) uit Bier vliet lanceert nu al haar eigen kle dinglijn. Haar ontwerpen zijn sinds gisteren te vinden bij de Mo de Galerie in Sluis en via haar ei gen webshop. Jolien ontwierp twee jurkjes en een rok, gewoon om zelf te dragen en voor schoolopdrachten. Toen ze vervolgens erg veel positieve reacties kreeg, besloot ze er iets mee te doen en dat leidde tot haar eerste kleine collectie van zo'n vijf tig kledingstukken. Je eigen kledinglijn ontwikkelen lukt niet in een paar dagen. Jolien is er al een half jaar mee bezig. Ze koos een leverancier die van haar ontwerpen een collectie kon ma ken. „Ik had ook alles zelf kunnen doen. Naast ontwerpen kan ik ook patronen tekenen en naaien, maar ik wilde het echt professioneel aan pakken. Er gaat een enorm logis tiek verhaal aan vooraf Een men senlichaam is niet plat, zo'n ont werp op papier zetten is technisch erg ingewikkeld en kan dagenlang duren." Ze maakte eerst zelf de technische tekeningen en zocht de stoffen uit. De leverancier maakte aan de hand daarvan patronen en vervol gens de kleding. Daar hangt een flink prijskaartje aan vast. „De bijna vijftig kledingstukken kosten per stuk meer dan 200 euro, dat is voor mij een gigantische investe ring." Een hoge prijs, maar dan heb je ook wat volgens Jolien: „De rok is bijvoorbeeld van pure zijde ge maakt en omdat het zo'n kleine collectie is zal je ook niet snel ie mand tegen komen die hetzelfde draagt." Sinds een paar weken is ze afgestu deerd aan de School voor Mode in Eindhoven, onderdeel van het ROC daar. Ze was 17 jaar toen ze er op kamers ging. De eerste twee jaar van haar opleiding draaiden vooral om de techniek „Je leert bij voorbeeld hoe je een gulpje moet naaien en hoe je een tailleband op een broek moet zetten." In het der de jaar koos Jolien als studierich ting ontwikkeling. Een richting waarbij de nadruk vooral ligt op het kledingontwerp en de styling, waarmee voor Jolien het creatieve deel van de opleiding begon. In de vier jaar dat ze op ka mers zat in Eindhoven ge noot ze volop van het studen tenleven. Ze besteedde veel tijd aan haar bestuursfunctie bij de hockeyvereniging en dronk 'iets te veel biertjes'. Volgens haar de oorzaken van de kleine studie vertraging die ze opliep. Maar Jolien had ook haar serieuze re momenten en die zorgden er toch voor dat ze een maand gele den de opleiding afrondde. Tij dens haar eindstage bij een confec tiebedrijf in Aalsmeer presteerde ze zelfs zo goed, dat ze daar drie 'Misschien begin ik een boetiekje in Knokke of Sluis, als ik klaar ben met mijn andere avonturen' Deze rok is gefabriceerd van pure Van dit jurkje heeft Jolien er in to- Jolien heeft deze rok ook ontwor- zijde. taal zestien laten maken. pen in een andere print. Tip? redactie@pzc.nl zaterdag 13 en zondag 14 maart 2010 met hapje en drankje! Dichterbij dan je denkt! Bouwmaterialen mét Advies De grootste keuze Eigen vervoerdienst Keukentabletten en ander maatwerk in natuursteen [Groot] formaattegels Tegels faiences BOUWMATERIALEN DE GROOTE www.gedimatdegroote.be Morekstraat 260-278 - 9032 Wondelgem (Gent) - Tel. 09 253 86 08 - Fax 09 253 23 46 RUIME STOCK - MAATWERK - EIGEN ZAGERIJ MET ADVIES UITZONDERLIJKE PROMOTIE faiences - mozaiek - vloertegels korting tot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60