Zeeland PZCL Inbraakgolf in Zeeuws-Vlaanderen simpdongevai AID neemt koeien mee intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Zaterdag 13 maart 2010 Mode-ontwerpster uit Biervliet presenteert eigen kledinglijn- Werknemers doen vrijwilligerswerk in de baas z'n tijd Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PIEKPERIODE Dieven ook volop actiefin Vlaamse grensstreek door Harmen van der Werf terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen wordt weer met een inbraakgolf geconfronteerd. Inbrekers hebben al 26 keer toegeslagen sinds begin februari. Opmerkelijk vaak gebeur de dit in de directe omgeving van de Axelsestraat in Terneuzen. Vooral woningen zijn het doelwit. Vijftien keer drongen dieven hui zen binnen, in Terneuzen, Sint Jan steen, Philippine, Sluis, Aarden burg en Axel. Dit gebeurde met na me in de avonduren. Ook vrij veel horecaondernemers zijn slachtof fer geworden van inbraken. Zowel in Sluis als in Aardenburg is twee keer ingebroken in horecapanden. De inbraken in Sluis vonden in de zelfde nacht plaats. In Aardenburg sloegen inbrekers ook in één nacht twee keer toe. In Terneuzen kreeg een horecabedrijf aan de Markt dieven over de vloer. Ook in de Vlaamse grensstreek vin den de laatste maanden opvallend veel inbraken plaats, in het Meet jesland (Eeklo en omgeving) en in de poltieregio Puyenbroeck (Zelza- te en omgeving). De politie Meet jesland heeft inwoners gevraagd ex tra alert te zijn. Dat heeft ook al re sultaat opgeleverd. Na een tip zijn onlangs in Landegem, een dorp ten westen van Gent, twee Roeme nen door de politie opgepakt die in een Engelse bestelwagen rondre den en grote hoeveelheden metaal bij zich hadden. Vanaf eind november 2008 tot ver in 2009 hadden Zeeuws-Vlaande ren en de Vlaamse grensstreek ook te maken met een inbraakgolf Die was nog heftiger dan die van de af gelopen anderhalve maand. De po litie telde in juli 2009 al 255 inbre- kens sinds eind november 2008. Het aantal inbraken droogde daar na op. De politie boekte succes dankzij de instelling van een wo ninginbraakteam en bewonerstips, onder meer na een uitzending van Opsporing Verzocht. De meeste verdachten kwamen uit Zeeuws- Vlaanderen. Volgens politiewoord voerder Alwin Don is er overigens de laatste tijd geen sprake van meer inbraken in Zeeuws-Vlaande ren in vergelijking met voorgaande jaren. Het najaar en februa- ri-maart zijn altijd piekperiodes, al dus Don. „Elke woninginbraak is er één te veel. We onderzoeken ze met ho ge prioriteit, zowel regionaal als grensoverschrijdend." De politie heeft niet de indruk dat er nu één inbrekersgroep actief is. Politiewagens bij bakkerij Schot aan de Axelsestraat in Terneuzen waar afgelopen weekeinde is ingebroken. foto Chris Platteeuw terneuzen - Een simpele aanrij ding op de Vlietstraat in Terneu zen heeft gisterochtend tot een vechtpartij tussen de twee betrok ken bestuurders geleid. Een 22-jari- ge Terneuzenaar zag te laat dat een Hulstenaar (36) voor hem afrem de. Na de aanrijding stapten ze uit, waarna ze met elkaar op de vuist gingen en elkaar schopten. Een in zittende van de Terneuzenaar be moeide zich er ook mee. De Hul stenaar heeft zich na afloop laten behandelen in de huisartsenpost. terneuzen - De Algemene Inspec tiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw heeft gisteren bij een veehouder in Zeeuws-Vlaande ren 89 verwaarloosde koeien in be waring genomen. De boer hield zijn dieren in een vervuilde stal. Er was bovendien te weinig voer. De controleurs stel den dat vier dagen eerder vast tij dens een bedrijfsinspectie. De boer werd gesommeerd de si tuatie te verbeteren, maar toen een paar dagen later bleek dat dat niet was gebeurd, kwam de AID in actie. De dieren werden niet alleen in bewaring genomen, de boer kreeg ook een proces-verbaal voor verwaarlozing. Aanleiding voor de bedrijfsinspec tie waren eerdere constateringen in 2009 dat de situatie op het be drijf te wensen overliet. De runde ren stonden in een dikke laag mest. Een ingeschakelde dieren arts constateerde bij enkele koeien ook schurft. De dieren zijn overge bracht naar een opvangadres. Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: Kattenbakvulling 25 Liter. Normaal 7,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59