sport 133 prijs gewonnen, dat doet pijn' de weg Rambo zaterdag 13 maart 2010 'Ik geloof dat wij vier punten vóór staan op Ajax. Aan doemdenken doen wij niet. Het wordt een mooie week, belangrijk ook.' PSV-trainer Fred Rutten heeft vertrouwen in goede afloop 'We gaan aanvallen en zullen PSV zo veel mogelijk proberen op te jagen. Zo spelen we trouwens altijd in thuisduels.' Ajax-coach Martin Jol verklapt de tactiek Ajax zonder prijs is dat niet goed voor de club en niet voor mijn loopbaan." va en ik betalen voor Dario Cvita- nich." (Oktober 2009) „Ha, dat was na Uruguay-Argenti- nië. Toen verloren Bruno en ik met 2-1 van Argentinië. We had den een weddenschap met Dario. Ik sprak Bruno gisteren nog. Hij heeft bij zijn huidige club Interna- cional in Brazilië een basisplaats. Bij Ajax zat hij een beetje op dood spoor vanwege de ontwikkeling die Gregory van der Wiel door maakt. Dario speelt nu ook weke lijks, bij CF Pachuca in Mexico. Hem heb ik vorige week nog ge beld. Ik mis die jongens wel. Het is foto Olaf Kraak/ANP belangrijk dat een voetballer zich op het veld en thuis prettig voelt, maar buiten het veld moet je ook plezier hebben." „Als de tegenstanders zich op mij fo cussen, kan dat het team helpen. Er komt namelijk meer ruimte voor an dere spelers. Tegenstanders vergeten wel eens dat ze tegen Ajax spelen in plaats van tegen Luis Suarez." (ja nuari 2009) „Er begon een beeld te ontstaan dat Ajax niet kan winnen zonder Suarez. Nou, je hebt het vorige week kunnen zien. Met 3-0 gewon nen van Sparta, zónder Suarez. Die zege was dus dubbel belang rijk. Vanwege de drie punten en vanwege het gevoel in de groep: Ajax kan winnen zonder Suarez, zoals de ploeg ook kan winnen zonder Demy de Zeeuw, of zon der Jan Vertonghen." „Ik blijf honderd procent zeker bij Ajax." (Augustus 2009) „Aan het begin van dit seizoen en rond de winterstop ben ik duide lijk geweest. En als ik zeg dat ik blijf, dan blijf ik ook. Maar ik weet niet wat er gebeurt in juni, juli of augustus. Er is ook een WK deze zomer. Als ik had gewild, had ik naar een club in Rusland of Tur kije gekund, maar dat ging alleen om veel geld. Ik wil mijn droom verwezenlijken. Ik ga alleen weg bij Ajax voor de top. Maar ik heb ook een andere wens: met Ajax spelen in de Champions League. Als we ons nu kwalificeren voor de Champions League kan dat ook een rol spelen in mijn beslissing om te gaan of te blijven." „Na één wedstrijd had ik mijn eerste prijs al binnen. Vrijdag werd ik me disch gekeurd en zaterdag stond ik al met de Johan Cruijff Schaal in mijn handen. Alleen had ik niet gespeeld." (Augustus 2007) „Dat was inderdaad maar raar bin nenkomen bij Ajax. Maar wat ik heel vervelend vind, is dat we daar na niets meer hebben gewonnen. Dat doet pijn. Als ik weg zou gaan bij Ajax zonder prijs is dat niet goed voor de club en niet voor mijn loopbaan. De mensen moe ten zich mij niet alleen herinneren vanwege mooie doelpunten of schwalbes maar ik wil dat mijn naam ook verbonden is aan een prijs." Als wel vaker vond de schutter toch de weg naar het doel: 2-1. Het was zijn negentiende treffer dit sei zoen in de eredivisie. Met enige geluk gooide Perez het duel na bijna zeventig minuten op slot. De Deen wilde van de rechter kant voorzetten, zag de bal via een voet van een tegenstander als een vuurpijl de lucht ingaan, waarna doelman Ditewig door het vallen de projectiel tot grote hilariteit van de toeschouwers volledig werd ver rast. FC Twente - ADO Den Haag 3-1 (1-1). 1. Verhoek 0-1, 33. Ruiz 1-1 (strafschop), 56. Ruiz 2-1, 69. Perez 3-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Aan tal toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Boschker, Tioté (Twente), Buijs (ADO) door Barry van der Hooft Ik moest donderdagavond een beetje gniffelen toen Gertjan Verbeek in beeld kwam. De analist van RTL7 had weer eens een trui aangetrokken, die je op televisie niet vaak ziet. Waar veel van zijn collega's steevast voor een net pak kiezen, trekt Verbeek gewoon aan wat hij lekker vindt zitten. Wat de rest van de wereld ervan vindt, interesseert hem geen moer. Gertjan is Gertjan en wie daar problemen mee heeft doet maar een stapje opzij. De ruwe bolster zal het niet laten merken, maar vandaag zal hij wat vlinders onder zijn sixpack voelen. Morgen keert hij voor de eerste keer sinds zijn ontslag bij Feye- noord terug in de Kuip. Het Le gioen zal hem hartverwarmend verwelkomen, dat staat al vast. Ver beek was tijdens het halfjaar dat hij in Rotterdamse dienst was bij zonder populair onder de fans. Keer op keer kreeg hij een staande ovatie en werden de oudere, in hun ogen luie, spelërs uitgefloten. Dat zijn manier van werken wel degelijk zijn vruchten afwerpt, be wijst Verbeek dit seizoen weer met Heracles. De bescheiden Al melose club staat gedeeld vijfde. In het oosten hoor je geen spelers kla gen over veel te zware trainingen. Terwijl Verbeek ook daar de regie strak in handen houdt. Twee weken geleden had Verbeek een stevige discussie over voetbal met een journalist. Die nam het hele gesprek op en gaf de dialoog, waarbij Verbeek ook behoorlijk geïrriteerd raakte, vervolgens volle dig weer in zijn krant. Gevolg: de journalist was niet meer welkom bij Heracles en werd bij de eerst volgende training persoonlijk door Verbeek het stadion uitgezet. Het is Gertjan Verbeek ten voeten uit. Soms draaft hij ineens door en mist hij een beetje tact. Toch had hij vorig seizoen bij Feye- noord al een vooruitziende blik. Hij verloor de strijd van de oudere spelers, van wie hij er een paar niet meer nodig had. Nu bewan delt Mario Been al enige tijd het zelfde pad. Makaay, Hofland, De Cler; ze zijn niet of nauwelijks meer van waarde. Het zal Rambo - de bijnaam die hij van de Feyenoord-spelers kreeg - nog enige voldoening geven. Hij had het niet zo heel slecht gezien, kan hij nu nog eens vaststellen. Ook daarom kan hij met de borst vooruit de Kuip binnenlopen. In een maatpak - op wedstrijddagen de dresscode - gaat hij op weg naar een staande ovatie. Zou hij la ten merken dat het hem écht wat doet? Ik denk het niet, want dat past niet bij een stoere vent. www.pzc.nl Twente-speler Bryan Ruiz passeert ADO Den Haag-doelman Robert Zwinkels vanaf de strafschopstip. foto Eric Brinkhorst/ANP 1Schuit kijkt uit naar pittig potje 2. Zeeland Sport blijft optimistisch 3. De geest is uit de fles bij Zierikzee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55