241 zeeland Noodlokalen voor In de voormalige raadzaal wordt 1628 Man ongedeerd na botsing met goederentrein Na twee jaar leegstand is er weer activiteit in het voormalige gemeentehuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Begin vol gende maand opent daar hotel-restaurant Het Raedthuys. Het voormalige stadhuis werd in 1628 gebouwd met financiële steun van prins Frederik Hendrik. Diverse vertrekdata van april tlm oktober Reiscode BC33721 Directeur Richard Grevinga in een suite met daarin een originele bedstee. Hier vergaderde ruim twee jaar geleden de gemeenteraad nog. zaterdag 13 maart 2010 B aanwezig is." Ook het restaurant wordt wat Grevinga betreft geen 'dertien in een dozijn'. Hij heeft een topchef aangetrokken, die vooral met Zeeuwse streekproduc ten zal werken. „Die jongen heeft met grote namen als Paul Fagel en Robert Kranenborg gewerkt." Dat er een topkok komt, wil in dit geval niet zeggen dat ook de prij zen zullen pieken. „Op een heel duur restaurant zit niemand hier te wachten", meent Grevinga, „We proberen de prijzen normaal te houden. Een voorgerecht heb je straks vanaf ongeveer acht euro en een hoofdgerecht gaat tussen de vijftien en tweeëntwintig euro kos ten. Voor een kleine dertig euro heb je een driegangenmenu." Behalve het restaurant en de suites krijgt Het Raedthuys ook een gro te lounge annex feestzaal. Die komt in de voormalige raadzaal. Grevinga zal ook de appartemen ten in het nieuwe gedeelte exploi teren. De ontwikkelaar wilde die eigenlijk verkopen. Dat worden zo geheten hotel-appartementen met onder meer een magnetron, koel kast, diepvries en een aparte zit hoek. „In de praktijk zullen daarin vooral mensen zitten die meer dan drie dagen blijven." Met het hotel richt Grevin ga zich op zowel de zake lijke als de toeristische markt, met het restaurant hoopt hij mensen uit de wijde omtrek aan te spreken. Toch hoopt hij ook veel inwoners van Sint-Maartens dijk te kunnen begroeten. Om hun harten te winnen, deelden twee dames in klederdracht giste ren beschuit met muisjes uit op de Markt. Het Raedthuys is 'geboren'. „Verder hecht ik aan goede contac ten met de lokale middenstand", stelt Grevinga. „Ik wil daar graag zaken mee doen. Er zitten hier een prima slager en bakker. Waar om zou ik mijn producten straks ergens anders halen?" NIEUWDORP - Een 22-jarige automo bilist uit de gemeente Reimers- waal is gistermiddag om half één wonderwel ongedeerd gebleven bij de aanrijding met een goede rentrein in het havengebied van Vlissingen-Oost. De man was op pad op het bedrij venterrein om een stroomstoring te verhelpen. Al kijkend naar de te repareren onderdelen, stak hij een aantal spoorstaven over. Plotseling.werd hij gegrepen door de locomotief van een goederen trein. De onfortuinlijke Reimers- walenaar kwam klem te zitten tus sen de locomotief en de vangrail. Enkele collega's snelden te hulp en zorgen ervoor dat de man onge deerd zijn zwaar gehavende voer tuig kon verlaten. Van de auto was, behalve het bestuurdersge deelte, namelijk niets meer heel. Over schade aan de locomotief is niets bekend. door Lilian Oominicus GOES - Bij de opening van een nieuw scheikundelokaal horen na tuurlijk veel rook en knallen. En dat was precies zoals demissionair wethouder Sophie van 't Westein de gistermiddag de noodlokalen van het Ostrea Lyceum in Goes opende: met een knal die de oren van de aanwezigen flink deed tui ten. Er was nog zo voor gewaar schuwd om de handen over de oren te dekken, maar zeker niet ie dereen was er op tijd bij. „Aan deze noodlokalen zijn vele gesprekken met de wethouder vooraf gegaan", zo sprak rector los Brand, vlak vóór de officiële ope ningshandeling. „Soms waren het moeilijke gesprekken, maar altijd waren ze constructief en het resul taat ervan zien we vanmiddag hier." De lokalen die zullen worden ge bruikt voor de scheikunde- en bio logielessen ruiken nog helemaal nieuw en zijn opvallend ruim van opzet. Ze zijn moderner en vijftig vierkante meter groter dan de oude lokalen. Ze vormen onder deel van een totaalplan. Uiteinde lijk zal er nieuwbouw komen van negen lokalen en twee gymzalen. De school hoopt daar dit najaar mee te beginnen. Uitbreiding is meer dan nodig. „Ze- ker nadat er brand uitbrak in de noodlokalen aan de andere kant van het gebouw. De krant kopte nog dat ik het had gedaan: 'Brand verwoest noodlokalen', was de kop", zo grapte rector Brand. j De noodlokalen staan op de plek waar tot voor kort parkeerplaatsen waren van docenten. Ze blijven staan tot de nieuwbouw is afge rond. Volgens de huidige planning is dat begin 2012. Het is de bedoe ling dat de permanente bouw uit eindelijk alle noodlokalen van het Ostrea Lyceum vervangt. Daarna Inclusief: Retourvlucht Los Angeles met United Airlines, luchthavenbelasting I toeslagen o.b.v. laagste vluchtlclasse, rondreis per luxe touringcar met airco, verblijf in hotels o.b.v. logies, Nederlandssprekende reisleiding, en vele excursies. Boekingenen brochurepeterlanghout.nlof 0900-0991 ws».™-». ETEN EN SLAPEN door Rob Paardekam Als je door het voormali ge gemeentehuis loopt, kun je bijna niet gelo ven dat Het Raedthuys echt op 1 april de deuren opent. Er moet nog heel veel gebeuren. „Toch is het geen grap", verzekert directeur Richard Grevinga. „Heel veel mensen zijn hier nu hard aan het werk om alles op tijd klaar te krijgen. Ze zullen ook wel moeten, want ik heb boekingen." Het karakteristieke gebouw aan de Markt deed tot eind 2007 dienst als gemeentehuis. Nadat de ambte naren waren vertrokken naar Tho- len-stad verkocht de gemeente het pand aan Nieuwenhuis Planont- wikkeling. Die had er weinig geluk mee. In het nieuwe deel van het voormalige gemeentehuis werden appartementen gebouwd, maar die raakte de ontwikkelaar aan de straatstenen niet kwijt. Ook naar een uitbater voor een restaurant met eventueel hotel, in het oude gedeelte, moest Nieuwenhuis lang zoeken. Uiteindelijk werd in Richard Gre vinga de juiste man gevonden. Hij is een horecaman in hart en nie ren. Zo runt hij samen met zaken partner André Martens het Stads hotel Jeroen Bosch in Den Bosch. Zijn opleiding genoot hij op de be kende Tilburgse horecaopleiding De Rooi Pannen. Het ondernemende duo wil iets exclusiefs maken van Het Raedthuys. Zo wor den de meeste van de twaalf hotel kamers - Grevinga spreekt over sui tes - luxueus ingericht. Sommige met een hemelbed en jacuzzi. „De suites krijgen veel karakter", stelt de directeur. „Dat komt omdat we de originele elementen laten zit ten. We moeten wel, want het is een monument. Er is een kamer waarin de prachtige bedstee nog Bezoek aan Los Angeles Bezoek aan Las Vegas Bezoek aan Zion National Park Bezoek aan Bryce Canyon Bezoek aan Grand Canyon Bezoek aan loshua Tree National Park Twee Zeeuwse meisjes deelden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52