met een horizon zeeland 123 Coalitie Reimerswaal geven^^oemétj'e is nog niet rond op 30 aprii MAATWERK WEEKEND nachten van verdwenen 12 miljoen Anbo hoort rijders van 45km/u-auto's Tango-salon in De Goederenloods Lekkage leiding zorgt voor fikse schade Open dag van de Zorg bij UWV Werkbedrijf Auto's opengebroken in Kruiningen Kunstuitleen zoekt mensen in de galerie YM/'tDHome www.ymhome.nl zaterdag 13 maart 2010 Plaats uw foto's van lagere elftallen op de blog De Zeeuwse Kelder! een uniek pak voor u DO 18 MAART VR 19 MAART ZA 20 MAART Munro - Scabal B door Raymond de Frel KRUININGEN - De coalitie-onder handelingen in de gemeente Rei merswaal zijn nog niet afgerond. SGP, CDA en PvdA hebben goede hoop ook de komende vier jaar met elkaar door een deur te kun nen, maar de onderhandelingen hebben deze week nog niet in wit te rook geresulteerd. Formateur Jaap Sinke meldt dat 'goed constructief overleg' heeft ge resulteerd in een 'concept-stuk voor de komende jaren'. „Daar pra ten we begin volgende week over verder. Het ziet er goed uit, maar we moeten nog wel een aantal knopen doorhakken. Dan moet je denken aan inhoudelijke zaken, zo als bijvoorbeeld financiën. We moeten goed bekijken in hoeverre we de komende raadsperiode nieu we ontwikkelingen kunnen oppak ken. Ook de portefeuilleverdeling tussen de wethouders moet nog aan bod komen", aldus Sinke. Hij beseft dat hij zich nog enigs zins mistig uitlaat over de onder handelingen. „De partijen houden eerst ruggenspraak met hun achter ban. Ik verwacht dat we dinsdag helder hebben of we er met elkaar uitkomen." PvdA, CDA en SGP re geerden ook de afgelopen vier jaar in Reimerswaal. WEMELDINGE - Negen kinderen van- de basisscholen in Kapelle mo gen op Koninginnedag 2010 in We- meldinge een bloemetje aanbie den aan de koningin en alle prin sessen. De gelukkigen zijn op de zelfde dag jarig als een van de prin sessen. Ook krijgen alle basisscho len binnenkort een oranjepakket met vlaggetjes, ballonnen, en ande re oranje versieringen. Het is een "geste van Kapelle om 'alle inwo ners bij Koninginnedag te betrek ken'. Scholen mogen ook het Royal Zeeland Team, vijf Zeeuwse royaltywatchers, uitnodigen voor een lezing. www.pzc.nl/oranjeboven en jeugd. En bracht op haar zakelij ke en diplomatieke manier veel voor elkaar. Ook een keiharde wer ker met een horizon. „Ik ben een doener met visie. Vanuit je luie stoel bereik je niets." De witte bladzijden zijn tal rijker dan de zwarte. Van 't Westeinde wist Libéma te interesseren voor de Zeelandhal len. „Er staat na de verbouw nu een volwaardig beurzencomplex én Goes heeft weer een bioscoop terug. En het kostte Goes niks." Van 't Westeinde zorgde ook dat Pontes Het Goese Lyceum nieuw kan bouwen op De Weitjes. Ze heeft er zich de blaren voor op de tong moeten praten, want ooit was aan Kloetinge beloofd dat De Weitjes groen zouden blijven. Poli tiek lag het hypergevoelig. „Dit was echter financieel de beste op lossing. Als we op de huidige plek van de school hadden moeten bou wen, waren we 9 miljoen kwijt ge weest aan tijdelijke huisvesting. Weggegooid geld." Ze hield zich bezig met de brede school in Wolphaartsdijk. En gisteren open de ze nog even de nieuwe noodlo- kalen van het Ostrea Lyceum. Ze is ook de geestelijke moeder van citymarketing en helemaal van het Goese Afrikajaar, met de openluchtvoorstelling Ubuntu 'als perfecte reclamespot voor de ge meente'. Trots op het feit dat Goes Millenniumgemeente is geworden en daar in januari een prijs mee won. Niet minder trots op het Fair Trade-predikaat, dat Goes samen met Groningen als eerste gemeen te van Nederland mocht dragen. „Maar ik ben ook blij met de komst van het Centrum voor Jeugd en Gezin en het Jongeren huis aan de Westhaven dijk. Als ik die wooncontainers aan het water zie staan, denk ik: dat hebben we dan toch weer bereikt." Ze bloeide op in de laatste perio de, in de trojka van CDA, WD en SGP/CU. Kietelde gedeputeerde Harry van Waveren met een plan voor een nieuw bedrijventerrein: Poel V. „Die sprong over de Delta weg, dat ligt moeilijk. Maar Goes heeft dit nodig om allerlei soorten bedrijven te ontvangen." En waar gaat Sophia heen? „Ik be gin wellicht een juridisch adviesbu reau, maar er zijn meer wegen..." I I I I I El I Z> NIEUWE BURG 12 I MIDDELBURG COLIJNSPLAAT Bestuurders van 45-kilometerau- to's, elektrische rolstoelen of scoot- mobielen kunnen hun verkeerser- varingen vertellen aan ouderen bond Anbo en stichting Vrij Toe gang. Zij houden een onderzoek voor het ministerie van Verkeer. Dinsdag 23 maart is daarvoor een bijeenkomst in zorgcentrum Cle- ijenborch in Colijnsplaat van 13.30 tot 16.30 uur. Opgeven kan bij Ida van Velthoven: 0113 - 302717. GOES In De Goederenloods in Goes heb ben Argentijnse tango-dansers uit Zeeland en ver daarbuiten, dit weekeinde de kans zich helemaal uit te leven. Equinoxtango houdt vandaag van 14.00 tot 2.00 uur een tango-salon met Dj Ben uit Gent, Dj Django, Tango aan de Stroom en de Spie geltent uit Antwerpen. Ook zijn er dansschoenen en -kleding te koop. De entree bedraagt 5 euro. RILLAND GOES Een lekkage in een waterleiding op het kruispunt Valckenisseweg-Hon- testraat in Rilland heeft voor on herstelbare schade gezorgd. Een deel van de riolering en weg constructie spoelde weg. Het riool moet daarom worden Vervangen. Dat gebeurt vanaf maandag. De werkzaamheden duren ongeveer twee weken. In die periode is de Valckenisseweg afgesloten voor het doorgaande verkeer. GOES In de nacht van donderdag op vrij dag zijn in Kruiningen ten minste acht auto's opengebroken. De 'bezochte' auto's stonden gepar keerd in de Marconiestraat, de Ein- steinstraat, de Fahrenheitstraat, de Voorhoute en de Meidam. Uit de auto's werd voornamelijk radio- en navigatieapparatuur gestolen. Over de waarde van de gestolen goede ren is niets bekendgemaakt. Komende week is het de 'Branche- week Zorg', ingesteld om mensen te attenderen op de mogelijkheden van een loopbaan in de zorgsector. Woensdag 17 maart is het open dag bij het Werkplein van het UWV Werkbedrijf in het Stadskantoor in Goes. Daar wordt informatie ver strekt over leren en werken in de zorg. De informatiemiddag op het Werkplein duurt van 13.00 tot 16.00 uur. GOES Kunstuitleen de Bevelanden in Goes zoekt vrijwilligers voor de be zetting van de uitleenbalie. De uit leen zoekt ook mensen die willen meehelpen een winkelhoek en een reeks lezingen en debatten willen opzetten. Op de agenda staat ver der de verhuizing en educatie voor jongeren. Nadere informatie bij coördinator Karlijn Haars, 06-58813381 of info@karlijnhaars.nl. publiekelijk meedelen dat er moge lijk 12 miljoen euro verdwenen is." De nauwgezette en ambitieuze Van 't Westeinde voelde dat als een persoonlijke nederlaag, ook al pleitte een onafhankelijk onder zoek college en ambtenaren vrij. Ze hadden geen interne regels overtreden. „Maar ja, toch had het nooit mogen gebeuren. Je moet 12 miljoen euro als verlies afboeken, terwijl er grote plannen liggen. Ja, ik ben als wethouder verantwoor delijk, maar ik heb niet gefaald, nee, dat niet." Goes is inmiddels als preferent schuldeiser aangemerkt, waardoor er maximaal 9 miljoen euro uit IJs land kan terugkomen. Van 't West einde hoopt dat het geld ook daad werkelijk terugvloeit. „De kaarten liggen nu wel een stuk beter." Ze had een breed pakket. Financi ën, economie, cultuur, onderwijs cultuur ook de portefeuilles onderwijs en jeugd. foto Willem Mieras styling realisatie ZEEUWSE KELDER Vermaak u met kolder uit de kelder van het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/zeeuwsekelder Stuur uw anekdotes naar kelder@pzc.nl tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl Shutters, jaloeziën of gordijnen? Ik adviseer u graag! L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51