221 zeeland BZZB voert druk op over jop bloemdijk Een keiharde werker Verzet buurt tegen nieuwbouw Zuidwester Stichting gruwt van containers Ook zeevarenden moeten in Nederland belasting betalen! Maar liefst niet teveel... DEN HAAG - Bewoners van de Schel- destraat en de Schengestraat in Goes zijn naar de Raad van State gestapt tegen de bouw van het nieuwe woonzorgcentrum Den Berg waarmee stichting De Zuid wester mag beginnen van de ge meente Goes. De buurtbewoners zeggen dat ze in hun huizen en tuinen in de schaduw komen te zitten als aan de Rommerswalestraat vier nieu we gebouwen kunnen worden neergezet. De buurtbewoners vre zen ook voor ernstige parkeerover last omdat De Zuidwester slechts twintig parkeerplaatsen op eigen terrein hoeft aan te leggen van de gemeente Goes. 'Absoluut onvol doende', zei de raadsman van de omwonenden vrijdag bij de Raad van State in Den Haag. Onlangs werd bekend dat De Zuid wester het zorgkantoor voor de he le regio wil onderbrengen in het nieuwe complex aan de Rommers walestraat. De buurt stelt dat het aantal van twintig parkeerplaatsen dan hele- maal niet meer genoeg is. Het bestuur van De Zuidwester hoopte gisteren de Raad van State ervan te overtuigen dat twintig parkeerplaatsen wel genoeg zijn. Uitspraak van de Raad van State volt binnen zes weken. zaterdag 13 maart 2010 B agvuMHin'ni 11 iiim'or.ri'i'iiiiiiMiii' n iwinviiiiii» De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland dient een bezwaar in tegen een jongerenontmoetingsplek op de Zuidzaksedijk. foto Willem Mieras door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) maakt bij de gemeente Borsele bezwaar tegen een jonge renontmoetingsplaats op de Zuid zaksedijk tussen Heinkenszand en Nisse. De BZZB kaartte de plaatsing van twee zeecontainers al eerder aan, maar kreeg een onbevredigend ant woord van de Borselse wethouder Marga Vermue. Zij gaat volgens de stichting volledig voorbij aan het grootste bezwaar: aantasting van het landschap. Het is de stichting niet te doen om de jongeren. Ook een andere tegen stander, de dorpsraad in Nisse, vindt het prima dat de jongeren uit Heinkenszand een eigen stek hebben. „Maar een hangplek voor jongeren hoort volgens ons op een plek binnen de samenleving. De Zuidzaksedijk is dat bepaald niet. Integendeel, u verbant de jonge ren juist naar een locatie die geen enkele binding heeft met de ge meenschap", schrijven BZZB-voor- zitter Rinus Antonisse en secreta ris Maatje van der Stel. Vermue liet al eerder weten niet van plan te zijn de jop te verplaat sen. De locatie is juist gekozen om overlast voor omwonenden te voorkomen: die zijn er op de Zuid zaksedijk namelijk niet. De gekozen oplossing voor moge lijke overlast zorgt voor een nieuw probleem, stelt de BZZB. De con tainers op de waardevolle bloem- dijken zijn de natuurliefhebbers een doorn in het oog. Opvallende beeldvervuiling in één van de drie Nationale Landschappen in Zee land, vinden Antonisse en Van der Stel. „Een van de voornaamste re denen voor de aanwijzing als Na tionaal Landschap is de aanwezig heid van het dichte stelsel van dij ken. Die zijn niet alleen landschap pelijk en cultuurhistorisch van be lang, maar hebben ook een grote natuurwaarde. Er moet omzichtig mee worden omgegaan." SOPHIA VAN 'T WESTEINDE Vertrekkend WD-bestuurder had slapeloze door Frank Balkenende Twaalf miljoen euro, foet sie, in IJslandse rook opge gaan. Slapeloze nachten heeft vertrekkend wet houder Sophia van 't Westeinde (WD, financiën) gehad van het Landsbanki-debacle. De zwartste bladzijde in haar achtjarige car rière als lid van het dagelijks ge meentebestuur van Goes. Als hoeder van de gemeentelijke schatkist wist Van 't Westeinde niet dat er kortlopend geld - 12 mil joen - was geparkeerd bij de Am sterdamse vestiging van de IJsland se bank Landsbanki Islands. Amb tenaren waren daartoe volgens het gemeentelijke treasury besluit ge machtigd. Niemand had ten stad- huize echter vakbladen en kranten gelezen waarin grote vraagtekens werden gezet bij de stabiliteit van Landsbanki. Toen die bank tijdens de financiële crisis instortte, leek dat geld verloren. Het nieuws kwam hard aan. „Ik had daarvoor weken in het ziekenhuis gelegen, was net een beetje opgeknapt. Ik kwam die bewuste dag terug uit een vergadering, toen gemeentese cretaris Carol Maas zei: 'Je moet even gaan zitten. Ik heb vreselijk nieuws'. Dan heb je dus een slecht weekeinde, want maandag moet je Vertrekkend wethouder Sophia van 't Westeinde (hier op het Ostrea Lyceum) had behalve financiën, economie en Zeevarenden zijn een groot deel van hun tijd buiten Nederland aan het werk. Bij de belastingaangifte gelden voor hen dan ook speciale regels. Tysma|Lems is als fiscaal adviseur gespecialiseerd in belasting aangiften voor zeevarenden en anderen die langere tijd in het buitenland verblijven. Door onze ervaring te benutten kunt u veel geld besparen. Als u in de periode van 1989-1996 langer dan 3 maanden buiten Nederland verbleef op een schip, dan komt u onder bepaalde voor waarden in aanmerking voor een (gedeeltelijke) terugbetaling van betaalde sociale premies. Tysma/Lems bekijkt graag -geheel vrijblijvend -of u in aanmerking komt voor deze regeling. U betaalt alleen bij succes! TysmajLems, uw betrouwbare partner voor internationale fiscale vraagstukken T. yy| I I iyï c Wormerhoek 14d, 2905 TX Capelle a/d IJssel I y j iTl Cl J Lw iTl 5 j: +31(0)10 4121225 E: info@tysmalems.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50