Zeeland PZC M Aantal Goese werklozen groeit snel intratuin Sportblessure BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 UITKERINGEN Vooral veel werkzoekende jongeren kloppen laatste maanden aan bij gemeente In het huwelijksbootje Inbraak in Goes almanak Goese wethouder Van 't Westeinde stopt: een doener met visie Zaterdag 13 maart 2010 Werknemers doen vrijwilligerswerk in de baas z'n tijd Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het aantal uitkeringsgerech tigden in Goes zal in maart stijgen tot 6oo of zelfs daar overheen gaan. Dat is in jaren niet voorgeko men in de Bevelandse centrumge meente. Opvallend veel jongeren vragen momenteel een WWB-uit- kering aan. Vorig jaar dreigde het aantal werk zoekenden met een uitkering ook de 6oo te passeren. Onder de streep kwam Goes uit op 579, om dat vijftig 65-plussers waren 'over geheveld' naar de Sociale Verzeke ringsbank. Volgens Jaap Schipper, sector- hoofd maatschappelijke ontwikke ling, slaat de recessie sinds eind de cember harder toe dan verwacht. „In die maand leek het aantal uit keringsgerechtigden zich te stabili seren, maar sinds de jaarwisseling zien we plots een forse toename. We krijgen daarbij beduidend meer jongeren aan het loket." Een belangrijke oorzaak van het groeiende aantal uitkeringen is dat mensen tijdens hun WW-uitke- ring geen nieuwe baan kunnen vinden. Daardoor geraken er meer mensen in de bijstand: rond de 630 eind maart. Ook komen men sen via reïntegratietrajecten min der snel aan werk. De groei van het aantal uitkerings aanvragen vergt extra personeel en inzet in het Goese Nijverheidscen trum aan de Houtkade. Dat is een test- en trainingscentrum waar in principe alle uitkeringsaanvragers de eerste twee maanden worden beoordeeld op hun capaciteiten. Ook wordt een reïntegratietraject opgesteld, die moet leiden tot een baan, opleiding of eventueel vrij willigerswerk. Het centrum biedt nu veel demontage- en sorteer- werk aan. De toestroom van jongeren vraagt een ander pakket. „We hadden in het Nijverheidscentrum overwe gend wat oudere werknemers met gemiddeld een lage opleiding. Veel jongeren die nu aankloppen, zijn hoger opgeleid Daarom willen we ze eigen onderneminkjes laten op zetten, net zoals in het beroepson derwijs. Dat vereist wel een ander soortige begeleiding. Sowieso kost de bemiddeling van werkzoeken den op dit moment meer inspan ning", zegt Schipper. Inmiddels lopen er veertig werk zoekenden in het Nijverheidscen trum, het dubbele van wat gebrui kelijk was. Om die reden zijn er nu twee ploegen ingevoerd. GOES - Meestal neemt Elsa Wondergem uit Goes zelf de roeispanen in handen als ze in een bootje zit. Gistermiddag stonden bevrien de leden van roeiclub Scaldis aan het roer om er toch maar vooral voor te zorgen dat haar trouwjurk droog bleef. Elsa had de droom om letterlijk in het huwe lijksbootje te stappen met Elbert Bezuijen uit Kapelle. Ach, dacht Elbert, ik moet roeien met de riemen die ik heb, dus waarom ook niet? En dus voer het aanstaande bruidspaar gistermiddag de Goese stadshaven binnen, om vanaf daar naar het stadhuis te gaan. Het uitstappen zorgde aan de kant heel even voor wat bevreesde blikken, maar Elbert toonde aan dat de beste stuurlui heus niet altijd aan wal staan. Als een ware kapitein nam hij het roer in handen, zodat hij er zeker van was dat hij en zijn Elsa elkaar niet het ja-woord in een nat pak hoefden te geven. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Een brandblusser en een ventilatiesysteem ter waarde van honderden euro's worden vermist na een inbraak in een woning aan de Karrelanden in Goes, tussen dinsdag 15.30 uur en vrijdag 7 uur. Het echtpaar uit Breskens ging er met hun dochter en haar jonge gezin eens lekker een weekje tussenuit. De familie had, met een aantrekkelijke korting, een leuke bungalow in de Ardennen kunnen huren. Helaas was het weer in dat prachti ge berggebied dermate slecht dat ze nauwelijks naar buiten konden. Gelukkig had de schoonzoon zo'n hy permoderne spelcomputer, een wii, meegenomen, zodat er lekker bin nenshuis gesport kon worden. Tip? redactie@pzc.nl Vooral opa en oma genoten ervan. Een groot deel van de dag waren de twee fanatiek aan het tennissen voor het beeldscherm. Dat bleef helaas niet zonder lichame lijke gevolgen. Aan het eind van de week had opa serieus last van een tennisarm. Oma had nog meer pech. Bij het slaan van een snoeiharde service gleed ze uit haar pantoffel. Ze zit nu thuis op de bank met een verstuikte enkel. Dtuk en zetfouten voorbehouden Geldig t/m za Max 3 artikelen per klant intratuin Koude kerke - Ga'oevveg 5 - www.intratuin.nl NU PER STUK Deze week: Kattenbakvulling 25 Liter. Normaal 7,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49