zeeland 13 Reclassering sprak schutter De bal ligt nu bij Zeeland Simpel aanbod commentaar Slijterijmeisje in beeld voor Kamer Kamer debatteert over ziekenhuis zaterdag 13 maart 2010 Wouter Bos weg, Job Cohen voor op. De Partij van de Arbeid gaat met een heel ander gezicht de verkiezingen in. Zonder de litte kens van de strijd met Jan Peter Balkenende. De komst van Cohen geeft de PvdA wat lucht. Zonder Bos is het makkelijker om eventueel weer met het CDA te regereren. Dit kan heel belangrijk zijn als de uitslag van de komende Ka merverkiezingen in een werk bare coalitie moet worden om gezet Inhoudelijk verandert er met Cohen niets bij de PvdA. Hij herhaalde gisteren sociaaldemo cratische uitgangspunten. Co- hen pleitte wel kort voor meer beschaving in de omgang met andere opvattingen en cultu ren, maar verder maakte hij weinig woorden vuil aan de ex treme rechterflank van de poli tiek. Cohen wil eendracht in plaats van tweespalt. Veel simpeler kan het de kiezer niet worden voorgelegd. DEN HAAG - Petra de Boevere - ook bekend onder de internetnaam het Slijterij meisje - is door de WD-afdeling Zeeland gevraagd zich te kandideren voor de Twee de Kamerverkiezingen. De Boevere schrijft dat op haar weblog. „Dit is het summum", rea geert ze. „Ik ben van kinds af aan een politiek dier." Een van haar ambities is om Den Haag scherp te houden op de ontwikkelingen rond de bevolkingskrimp in Zeeuws-Vlaanderen. Een landelij ke ambitie is om de overheid trans paranter te maken. „Dat kan door meer gebruik te maken van social media, zoals Twitter." De Boevere is voor vandaag uitgenodigd voor een gesprek op het partijbureau. De bal ligt nu bij Zee land. Dat zegt staatsse cretaris Marja van Bijs- terveldt van Onder wijs, in een reactie op het rapport van de taskforce Zeeland. Zeeuwse scholen, bedrijven en overheden moeten samenwerken en de problemen in het onderwijs zélf aanpakken, vindt de staatsse cretaris. Van Bijsterveldt wil daar om/dat Zeeland vóór mei een on derwij sautoriteit benoemt, zegt ze in een reactie op het rapport. „Ik leg de verantwoordelijkheid expli ciet bij de regio, omdat ik van me ning ben dat een onderwijsautori- teit, benoemd door het ministerie veel minder effectief is dan een on- derwijsautoriteit waar de regio zelf achter staat." Van Bijsterveldt zal Zeeland daarbij ondersteunen, belooft zij. „Ik wacht concrete voorstellen van de -autoriteit af, voor ik besluit of het ministerie van Onderwijs financieel bij draagt." Van Bijsterveldt is voor stander van de proef om een be schermde status te geven aan vier Zeeuwse opleidingen op het ge bied van energie, maintenance (on derhoud), toerisme en watermana gement. „Bijzondere situaties vra gen om creatieve maatregelen." foto ANP Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt van Onderwijs. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Reclassering heeft de van een dubbele moord ver dachte 45-jarige Irakees kort na zijn vrijlating nog opgezocht. Uit dat gesprek is volgens de instantie niets gebleken 'van een naderende recidive'. Abdel Z. kwam 24 januari op vrije voeten en verbleef in een opvang huis in Vlissingen. Op 6 maart overtrad hij een straat- en contact verbod en schoot zijn dochter (19) en zoon (9) in hun huis in Zierik- zee dood. De rechtbank veroordeelde de man op 30 december voor mishan deling en bedreiging van zijn vrouw en dochter tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Ook moest hij zich nadien onder toezicht stellen van de reclassering en voor een psy chiatrische behandeling naar Emer- gis. Omdat Z. tegen die voorwaarden hoger beroep aantekende, kon een behandeling niet worden afge dwongen, vertelt Hanneke de Kor te van Reclassering Nederland. Het beroep heeft op dat aspect een schorsende werking. De wet schrijft in zo'n geval evenwel voor dat de reclassering zelf actie moet ondernemen en de ex-gedetineer- de moet benaderen. „We zijn in de week dat hij is vrijgelaten, met een aan de slag gegaan. Anders dan gebruikelijk hebben we hem niet uitgenodigd op kantoor, maar zijn we zelf poolshoogte gaan ne men in de thuissituatie om te zien hoe het met hem ging." Daarbij onstond geenszins het vermoeden dat hij met moordplannen rond liep, aldus De Korte. Volgens Rick Mentjox van de raad van bestuur staat Emergis machte loos wanneer de ex-gedetineerde verstek laat gaan. „Feitelijk moet de reclassering checken of de man zich aan de voorwaarden houdt." Een gedwongen opname kan al leen op last van de burgemeester en een geneeskundig rapport. In het geval van Z. achtte de recht bank op 30 december geen nieuw onderzoek nodig. DEN HAAG - De T\veede Kamer de batteert dinsdag over de sluiting van de acute zorg in het zieken huis Vlissingen. Vanaf volgend jaar wordt alle acute zorg geleverd in Goes. De SP vroeg vorige week een spoeddebat aan naar aanlei ding van berichten in de krant. 16 miljoen euro. Dat bedrag wil de taskforce Zeeland investeren in het Zeeuwse onderwijs. „Het is een schitterend aanbod. Als we dit niet aanvaarden, dan valt het beroepsonderwijs in duigen, wordt de arbeidsmarkt verpest en krijgt de economie een dreun." Gedeputeerde George van Heukelom (onderwijs)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3