321 sport Ik heb bij Ajax nog geer Ruiz wijst FC Twente weer Marianne Vos rijdt mee in Cirotoertocht Riemer van der Velde weg als commissaris Telussa en Van Assche in achterhoede Verbrugge houdt uitzicht op bekerfinale Blatter vindt hulp van techniek te duur Reinderman neemt genoegen met remise De Nooijer steunt hockeybondscoach AJAX-PSV Luis Suarez heeft al veel bereikt bij Ajax, maar een hoofd prijs heeft hij met de Amsterdamse club nog niet gepakt. De spits hoopt dat daar snel verandering in komt. zaterdag 13 maart 2010 door Theo Giele MIDDELBURG - Wereldkampioene veldrijden Marianne Vos en haar ploeggenoten van het wielerteam Nederland Bloeit nemen op zater dag 8 mei deel aan de Girotoer tocht. Vos kreeg onlangs de regen boogtrui in het Tsjechische Tabor. De toertocht gaat van start op de Markt in Middelburg en voert de deelnemers voor het grootste deel over het parkoers van de derde etappe van de Ronde van Italië (Amsterdam-Middelburg). De toer tocht finisht, net als de Giro-etap pe twee dagen later, op de Dam in Middelburg. De Dam is die zater dag aangekleed onder noemer Bel la Festa omgedoopt in een Klein Italië. Wie mee wil doen aan de toer tocht kan kiezen uit drie afstan den: 150, 80 en 30 kilometer De kortste afstand is vooral bedoeld voor gezinnen. De organisatie is in handen van de gemeente Middelburg en Libéma Profcycling. De belangstelling voor de tocht is groot, melden de orga nisatoren. Met name voor de tocht van 150 killometer hebben zich al veel mensen gemeld. Exacte aantallen wil de organisatie nog niet geven, maar men rekent in totaal op vijf- tot zesduizend deelnemers. Dit is in grootte verge lijkbaar met de jaarlijkse Delta Ri de for the Roses die op 12 juni in Goes van start gaat. Marianne Vos Een deel van het deelnemersgeld van de Girotoertocht gaat naar de Stichting Pin_k Ribbon, die strijd te gen borstkanker. Tijdens het feest op de de Middelburgse Markt, waar onder meer op een groot beeldscherm liye de proloog in Amsterdam is te volgen, wordt het geld symobolisch overhandigd. De hoofdsponsor van Vos' wieler ploeg 'Nederland Bloeit' is een pu bliekscampagne gestart die het imago van de agrarisch sector moet versterken en is als partner aan de Girotoertocht verbonden. Liefhebbers voor de toertocht kun nen zich inschrijven via www.girotoer- tocht.nl HEERENVEEN Riemer van der Velde vertrekt met onmiddellijke ingang als lid van de Raad van Commissarissen van sc Heerenveen. In totaal vertrekken vijf van de zes leden van de raad. Van der Velde was van 1983 tot 2006 voorzitter. Hij blijft wel erevoorzitter van de club en verder heeft hij aangebo den Heerenveen waar nodig met raad bij te staan. COTTBUS Jeffrey Wammes heeft op de eerste dag van het 34e 'Turnier der Mei ster' in Cottbus de finale bereikt op vloer. Middelburger Jeffrey Te lussa kwam niet verder dan een plek in de achterhoede: 24e. Antho ny van Assche uit Sas van Gent had geen succes op paard voltige. Met een schamele 11,80 eindigde hij in de kwalificatie als dertigste. Aan de ringen deed hij het met 13,70 beter. Daarmee werd hij zeventiende. SLUISKIL De thuiswedstrijd in de vijfde ron de van de bekercompetitie tussen Verbrugge Terminals en DKM Tools/Nedglas is geëindigd in 4-4. Daarmee is de terugwedstrijd van vandaag in Oosterhout nog geheel open. Voor de pauze won Kees Wit- tens van Ad Broeders en ging Glenn Hofman ten onder. Na de pauze won Martin Spoormans en verloor Ronny Daniëls. ZURICH Als het aan Sepp Blatter ligt, ko men er geen technische hulpmid delen voor de voetbalscheidsrech ters om bijvoorbeeld te constate ren of een bal over de doellijn is ge gaan. De voorzitter van de Fifa vindt de introductie ervan te duur. „Het gebruik van moderne techno logie kan aardig in de papieren lo pen. Daarom is het wereldwijd niet mogelijk", stelde Blatter. RIJEKA Dimitri Reinderman heeft in de ze vende ronde van het Europees kam pioenschap schaken genoegen ge nomen met remise. De Nederland se grootmeester bereikte tegen de Rus Artiom Timofejev weinig met de witte stukken en stemde al na zeventien zetten in met de deling van het punt. Anish Giri kon zich niet verder omhoog werken. De 15-jarige Rijswijker kwam even eens niet verder dan remise. NEW DELHI Als het aan aanvoerder Teun de Nooijer ligt, blijft Michel van den Heuvel minimaal tot en met de Olympische Spelen van Londen 2012 bondscoach van de Nederland se hockeyploeg. „Ik sta achter hem" liet de 33-jarige recordinter national gisteren weten. Van den Heuvel trad na Peking 2008 (vier de) in dienst als bondscoach, als op volger van Roelant Oltmans. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Luis Suarez (23) heeft zich in drie jaar ontpopt tot de smaakmaker van de eredivisie. Hij is aanvoerder en topscorer van Ajax. Voor de topper tegen PSV confronteerden wij de spits met een aantal van zijn uitspraken. „Klaas-Jan Huntelaar en ik zijn ver schillende voetballers, maar hij is in derdaad koeler voor de goal. Dat zou ik wel van hem willen overne men." (April 2008) „Klaas is een typische nummer 9. De zestienmeter is zijn gebied. Hij scoort uit alle standen, soms ook met geluk, maar dat kleeft aan een goede spits. Klaas heeft het nu moeilijk, met de manier van spe len van AC Milan en met de con currentie, maar zijn mentaliteit is fantastisch. Hij zal zich er door heen slaan. Ik ben een andere aan valler dan Klaas. Ik wil liever de bal. Ik creëer ook mijn eigen kan sen. Het maakt mij niet uit op wel ke positie ik speel: links, rechts, spits. Als ik maar niet zoveel hoef te lopen. Martin Jol zei voor het seizoen: 'Jij bent vrij, je hoeft niet veel te verdedigen. Want dan raak je energie kwijt voor aanvallen'. Maar ik weet wel, als ik in de toe komst bij een andere club speel, zal ik moeten verdedigen. Ik ben elk jaar meer gaan scoren, maar re cords houden me niet bezig. Ik kan geloof ik de meest scorende buitenlander in dienst van Ajax worden, en Europees topscorer. Maar dat zegt nog niets over de waarde die je hebt voor een team. Ik heb 26 doelpunten gemaakt en- veertien assists gegeven, maar wat is belangrijker? Tegen AZ uit heb ik twee keer gescoord, thuis gaf ik de assist voor het enige doelpunt. Beide duels wonnen we, dus wat is belangrijker? Tegen PSV uit scoorde ik twee keer, maar verlo ren we 4-3." „Ik had het gevoel dat ik geld wilde verdienen voor mijn familie en voor mijzelf. We konden thuis in Uru guay nooit schoenen kopen." (Okto ber 2009) „Geld was ooit een drijfveer, of een van mijn drijfveren, maar dat is veranderd. Mijn familie heeft het goed, ook financieel. Mijn broertje van zestien kan de schoe nen kopen die ik nooit kon kopen. Maar ik zeg hem wel dat hij moet werken voor zijn geld. Hij mag niet denken: mijn broer voetbalt dus het komt wel goed. Ik jaag geen geld na, maar ik wil mijn droom verwezenlijken. Spelen in Spanje. Je moet altijd een doel voor ogen houden, jezelf prikke len." „Met Marco van Basten had ik een wat moeizame relatie, ook al heb ik veel van hem geleerd. Er viel alleen lastig met hem te discussiëren. En ik houd van discussies. Onder Martin Jol heeft de groep meer een stem." (December 2009) „Met Marco liep de samenwerking een beetje stroef Hij hamerde op discipline. Het is belangrijk dat de spelers zich goed voelen, tevreden zijn. Soms was er 's middags krachttraining. Dat wilden wij meteen na de ochtendtraining doen, dan konden we op tijd naar huis. Marco vond het beter dat we als groep langer bij elkaar bleven. En op maandag hadden we yoga. Verplicht. Wij vonden dat niks. Het zijn kleine dingetjes, maar ze zijn niet onbelangrijk. Jol is iets minder rechtlijnig." „Ik snap niet waarom André Ooijer ruzie met mij maakt vanaf de eerste minuut. Ik begrijp die man niet." (Augustus 2009 „Iedereen heeft gezien hoe Ooijer zich gedroeg in de uitwedstrijd aan het begin van dit seizoen. Hij liep vanaf de eerste minuut tegen me te praten en te zeuren. Hij hoopte misschien dat ik me zou la ten gaan en dat ik een rode kaart zou krijgen. Maar dat gebeurt me niet snel meer. Ik ben wel wat ge wend. In het Zuid-Amerikaanse voetbal gaat het er ook niet alle maal even braaf toe. Ik probeer uit Luis Suarez: „Als ik weg zou gaan bij negatieve dingen extra motivatie te halen. Tegen VW zong het pu bliek tijdens de warming-up: 'Luis Suarez is homo'. Heb ik vier keer gescoord." „De volgende keer dat we in Amster dam uit eten gaan, moeten Bruno Sil- door Gert Lammerink ENSCHEDE - FC Twente blijft de dans van de grote drie in de eredi visie voorlopig leiden. De Ensche- dese formatie won vrijdag in een curieus duel van ADO Den Haag: 3-1. De hele regio houdt inmiddels de adem in bij de naderende ont knoping van het seizoen. Het was de dertiende opeenvolgen de thuiszege van FC Twente, een evenaring van het clubrecord uit 1969. Voor de Haagse opponent was het de 25e keer op rij dat het zonder winst uit Enschede ver trok. Morgen spelen de achtervol gers Ajax en PSV tegen elkaar. Vol gende week gaat FC Twente op be zoek in Eindhoven. Veel dingen gaan moeizaam bij FC Twente, vooral sinds de winter stop. Zo ook de start van het duel met ADO. Na tien seconden was het al 1-0. Voor de bezoekers welte verstaan. Ronnie Stam maakte een misser in zijn eigen strafschopgebied en Wesley Verhoek profiteerde. Hij zorgde daarmee voor de snelste treffer van het seizoen in de eredi visie, maar nog net niet voor het snelste doelpunt ooit. FC Twente kon meteen in de ach tervolging. Er ontspon zich een wedstrijd in een aardig tempo, met veel fouten. Pas na iets meer dan een half uur werd de T\ventse druk te veel voor de Haagse ploeg. Kenneth Perez werd aangeraakt door Pascal Bosschaart en scheids rechter Jack van Huiten gaf een strafschop. Met een prachtig stift- balletje maakte Bryan Ruiz er 1-1 van. Daarvoor hadden de elf van coach Steve McClaren vrijwel geen serieuze mogelijkheden gehad. ADO begon de tweede helft met een andere doelman. Barry Dite- wig nam de plaats in van de gebles seerd geraakte Robert Zwinkels. Het duurde tot de 56e minuut voor hij op de proef werd gesteld. Meteen was het raak. Ruiz, wie anders, was de man die FC TWente op voorsprong zette. Het fenomeen uit Costa Rica ging door na een pass van Luuk de Jong. Hij kwam alleen voor Dite- wig, maar in een moeilijke hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34