cultuur! 31 'We zijn kleinkunst ontgroeid' Rowwen Hèze treedt op in café Heartbreak YEVCUENI Vlaamse band tussen minimalistische verstildheid en rockige directheid agenda Band 2nd Place Driver presenteert nieuwe cd zaterdag 13 maart 2010 BART BEVEELT AAN De cd-tip van Bart Gabriëlse is deze week Broken Bells. Bekijk zijn video- blog: www.pzc.nl/bartbeveeltaan. MOOISTE POSTER PZC en Zeeuwse Bibliotheek zoeken de mooiste poster van 2009. Stem ook via www.pzc.nl/wehangen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie GOES In het kader van haar 12-Kroegen- tour treedt de bekende Limburgse band Rowwen Hèze zaterdag 10 april op in café Heartbreak aan de Grote Markt in Goes. Aanvang: 20.30 uur. Het concert is onderdeel van de jubileumactiviteiten rond de groep, die 25 jaar bestaat. Tij dens de 12-Kroegentour is er in el ke provincie een intiem optreden in een café. De voorverkoop voor het concert begint vandaag. Kaarten zijn in ca fé Heartbreak zelf verkrijgbaar. door Marius Roeting Muziek is soms moeilijk in hokjes de plaatsen. Neem het Vlaamse kwintet Yevgueni. Ne derlandstalig zeker, maar dan. Chanson, kleinkunst, folk, pop, akoestische rock? Het is het niet en allemaal tegelijkertijd. Juist dat ondefinieerbare van Yevgueni draagt bij aan de ongekende popu lariteit van de groep. Met inmiddels twee gouden pla ten en diverse hitnoteringen in ei gen land verlegt de groep nu ook letterlijk de grenzen. In Paradiso werd onlangs de cd We zijn hier nu toch gepresenteerd, op weg naar het veroveren van Nederland. Van avond geeft Yevgueni een voorstel ling in Nieuw- en Sint Joosland. Onder jongeren lijkt Yevgueni de erfenis van Gorki en Noordkaap op te strijken. Generatieloos spreekt Yevgueni ook veel oude ren aan. Complimenteus worden daarbij illustere Vlaamse kleinkun stenaars, zoals Wim de Craene, maar ook Jan de Wilde en de Ne derlander Hans de Booij, als refe rentie genoemd. Volgens zanger, gi tarist en componist Klaas Delrue deels terecht. „De dictie en de stem. Ik heb veel naar die mannen geluisterd. Tekstueel heeft het ze ker iets met kleinkunst, maar het muzikale kader is anders dan het tekstuele. Wij zijn de kleinkunst ontgroeid. En ik ben de enige met zo'n achtergrond. De overige groepsleden brengen andere in vloeden mee. Het zou anders niet vruchtbaar zijn." Delrue is uitgegroeid tot een tekst schrijver die liedjes pent die beklij ven in een doeltreffende sfeer. Soms literair, nooit elitair, met hu moristische kwinkslagen maar ook serieus. Muzikaal begeeft Yev gueni zich tussen minimalistische verstildheid en rockige directheid met nuances in de afwerking. „Ik' maak de naakte versie van een lied je en breng dat in de groep. Ik ben heel bezitterig wat mijn liedjes be treft, zowel naar tekst als melodie. Er moet heel wat gebeuren wil ik dat aanpassen. Het arrangeren ge beurt groepsgewijs en daar laat ik veel vrijheid. Vaak ben ik meer toe schouwer dan deelnemer." De inhoud van de liedjes onder scheidt zich niet van het gebruike lijke: liefde, leven en laten. Het ene is heel herkenbaar, het andere juist suggestief. „Ik heb steeds meer de drang open te schrijven. Dat men sen moeten raden en interprete ren. Als ik daarover opmerkingen krijg, zie ik dat als een compli ment. De gebeurtenissen hoeven niet waar te zijn. De helft heeft au tobiografische elementen. Bij ande ren vertrek ik van wat ik meemaak of waar ik bang voor ben." In De Wegwijzer speelt Yevgueni vanavond als trio met Delrue, Nop- pe en gitarist Maarten van Mieghem. Liedjes die intiemer en fundamenteel zullen klinken, maar niet bedrukt. „Het zijn ook speelse en grappige liedjes. We hebben een vorm gevonden van zeer sfil tot heel geanimeerd." Yevgueni, vanavond in De Wegwijzer, Nw- St Joosland. Aanvang: 20.30 uur. TILBURG Yevgueni, met vooraan zanger, gitarist en componist Klaas Delrue: „Ik heb steeds meer de drang open te schrijven." foto Koen Bauters De band 2nd Place Driver, met de oorspronkelijk uit Goes afkomstige gitarist Bart Dietvorst, presenteert morgen haar nieuwe cd: Big Mess E.P. Dat gebeurt in 013 in Tilburg, tijdens het festival No Sleep Til- burg. 2nd Place Driver maakte na een jaar pauze onlangs een herstart met een nieuwe zangeres: Roos Vis ser. In februari werd Big Mess E.P. opgenomen, waarop vijf nummers staan die het nieuwe geluid van de band laten horen. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 13 MAART Dreischor Glitter en glamour staan centraal tijdens een discoavond van D.A.C. Dreischor. De avond is gesplitst in twee groepen. Om 18.30 uur start de jongste groep. Om 21.00 uur is het de beurt aan de oudere jongeren. Dorpshuis Dreischor ZONDAG 14 MAART Ellewoutsdijk 'De mannen van papier', poëziemiddag met Wim Hofman, André van de Veeke, Jan J.B. Kuipers en Tom Schrijer. Het thema is 'Waarom schrijven wij?' Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur PODIUM ZATERDAG 13 MAART Goes Pianist Cor Bakker werkt opnieuw mee aan het jaarlijks Mytheconcert van brass band Excelsior uit 's Heer Arendskerke. De Mythe, 19.30 uur 's-Heer Hendrikskinderen Toneelvereniging Heer Hendrik speelt De Storm van William Shakespeare, een stuk over wraak, macht, vrijheid, liefde en ver giffenis. Heer Hendrikhuis, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur Kloetinge Voorjaarsconcert van Christelijke Orato rium Vereniging Goes, met werken van Haydn en Mozart. Geerteskerk, 20.00 uur. Kortgene The Sweet Lord Animals (S.L.A.) spelen bombastisch pompende blues-rock. De groep werkt met samples, waardoor de sound een eigen sfeer krijgt. Café Graaf van Buren, 21.30 uur Kruiningen Johan Verminnen en zijn Trio presenteren 'Solozeiler Speciaal', met als speciale gast Soetkin Baptist. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Première theatershow musicalgroep Papil- Ion met melodieën uit diverse musicals in samenwerking met Ballet Studio Free o.l.v. Lia Sorber. Spiegelheater, 20.00 uur *Pianist René Eckhardt speelt werk van Ton de Leeuw, Maurice Ravel, Olivier Mes- siaen en Tora Takemitsu. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Het Middelburgs Theater speelt het stuk 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Minitheater, 20.30 uur Oostburg Apollo Sluis brengt samen met Zeegalm Knokke en strijkers een programma met lichte Oostenrijkse dansmuziek uit de ne gentiende eeuw. Ledeltheater, 20.15 uur Ouwerkerk Jaaruitvoering muziekvereniging Nieuw Leven in het dorpshuis. Aanvang 19.30 uur. Terneuzen Ierse en Schotse pioniers gaan als emi granten aan boord van een klein, zeven- tiende-eeuws schip, genaamd Eagle Wing, met als bestemming Noord-Ameri- ka, in een dansshow van Irish Wings. Met Peter Corry. Scheldetheater, 20.00 uur *Coverband Tricity geeft haar jaarlijkse gratis concert. Dit jaar wordt de opening verzorgd in samenwerking met slagwerk leerlingen die voor het eerst aan het pu bliek tonen wat ze in hun mars hebben. Het concert heeft als titel Feel the rhythm en start met de supersized per cussion surprise. Porgy en Bess, aanvang 20.00 uur Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt haar vierenveertigste onderlinge Solisten- en Ensembleconcours. Het Akkoord, Oudestraat 9, 14.00 uur Vlissingen Matthaus Passion door het Holland Boys Choir en The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink, met Robert Luts (evangelist) en Henk van Heijnsbergen (Christus). St-Jacobskerk, 14.30 uur De Zeeuwse Komedie speelt 'Welkom in het bos' van Alex van Warmerdam. Vestzak 99, 20.15 uur *Fanfareorkest Sint Caecilia treedt op. Atrium Ter Reede, 14.30 uur *Bluesrockband Big Chief Sugar bestaat deze maand tien jaar. De Vlissingse forma tie geeft een jubileumconcert waarbij op namen worden gemaakt voor een live-cd. De Piek, 22.00 uur *Muziektheatervoorstelling door Louis van Beek over het leven van Mathilde Wil link, de uit Terneuzen afkomstige icoon van de jetset uit de jaren zeventig. Arsenaaltheater, 20.00 uur ZONDAG 14 MAART Breskens Ierse zondagmiddag met Flowing Tide De Bakkerij, Dorpsstraat 99, 15.00 uur Goes Het optreden van Bettie Serveert is in ver band met ziekte van een van de bandle den afgelast. Er wordt gezocht naar een nieuwe datum. Inmiddels aangeschafte kaarten blijven geldig. Podium 't Beest, 15.30 uur Middelburg De vaste Rocksessieband staat weer op het podium met Serge Naberman en Sacha de Bruin als speciale gasten. Café 't Schuttershof, 17.00 uur Terneuzen Kaboutervrienden Plop, Kwebbel, Klus en Lui gaan naar het circus waar ze de arties ten vervangen in de Plopshow 'Plop En Het Circus'. Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur Het door de Stichting Open Haard Con certen georganiseerde recital van Duo Kandinsky gaat niet door. Pianist Peter Caelen geeft een vervangend concert. Porgy Bess, aanvang 15.00 uur www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33