Staten akkoord met bezuiniging provincie mi u 1 ilGRATIS 20% KORTING 281 De windmolens van de Partij voor Zeeland ZONDAG 14 MAART 3 PLAATSEN G590 ^undcrt 17,7 MILJOEN Provinciaal apparaat en instellingen moeten inleveren Vertraging VOOr Haringvlietkier en dat zij van Jan van Sundert! e sauna s €1.950 €3.671 voor €5.950 voor €2.950 €5 ooo voor Jan-van di van €4.927 voor €3. O O zaterdag 13 maart 2010 door Ben Jansen MIDDELBURG - Zelfs Statenleden die meer dan twaalf jaar deel uit maken van het provinciaal bestuur kunnen het zich niet heugen. Nog nooit heeft de provincie zoveel moeten bezuinigen. In 2011, 2012 en 2013 schrapt de provincie 17,7 miljoen euro. Dat is volgens gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financiën) ge noeg om de door het Rijk aange kondigde verlaging van de inkom sten op te vangen. En als er nieu we besparingen worden aangekon digd? Van Beveren: „Tja, dan ko men we bij u terug." De Staten besloten gisteren niets en niemand te ontzien. Er wordt beknibbeld op de taken van de provincie, er gaan negentig banen in het provinciehuis teloor en 21 in stellingen die meer dan 100.000 eu ro subsidie van de provincie krij gen, moeten 20 procent - totaal 4,2 miljoen bezuinigen. Ook dat kost banen en zal ten koste gaan van activiteiten. Een tikje aarzelend besloten de Sta ten ook in eigen vlees te snijden. Ze hebben jaarlijks 2 miljoen euro voor hun eigen vergoedingen, de Statengriffie en de provinciale Re kenkamer. In het fractievoorzitters- overleg was afgesproken daar 10 procent op te bezuinigen. Maar in de Statenzaal klonk dat toch wat onbeduidend. Dus besloten de Sta ten er maar 20 procent van te ma ken. Zij het met een slag om de arm: zoveel mogelijk zal worden ge probeerd dit percentage te halen. Wouter van Zandbrink (PvdA) pleitte ervoor niet alleen naar be zuinigingen te kijken, maar ook naar mogelijkheden de inkomsten van de provincie te verhogen. Hij stelde voor de provinciale opslag op de motorrijtuigenbelasting van af volgend jaar te indexeren. Met uitzondering van de SP wilden de andere partijen daar niets van we ten. „Stond niet in het collegepro gramma", bitste Jan Bergen (CDA). Waarop Van Zandbrink ri posteerde dat dit met de economi sche crisis evenmin het geval was. Sjoerd Heijning (WD) stelde vast dat de zwaarste bezuinigingen val len in de wegensector. Hij drong erop aan het wat meer in de sector sociaal en welzijn te zoeken. Heij ning meende dat de provincie 'een veel te grote broek aantrekt' door er in de vorm van Scoop een eigen sociaal-cultureel planbureau op na te houden. Dat produceert onder zoeken waarop - volgens Heijning - niemand zit te wachten. Woord voerders van andere fracties waren evenwel wel overtuigd van het nut van het werk van Scoop, zij het dat ook deze instelling 20 procent op de subsidie zal worden gekort. Scoop en de andere instellingen met meer dan een ton subsidie krijgen van de provincie meer tijd te onderzoeken hoe ze samen in houdelijk en bedrijfsmatig kosten kunnen besparen. Ze mogen over schotten houden, zodat ze bijvoor beeld de kosten van afslanking van hun personeelsbestand kunnen op vangen. L. Harpe (GL) wilde weten hoe het in het licht van de bezuinigin gen zit met het plan een lobbyist in Den Haag aan te stellen. Daar zal prioriteit aan moeten worden toegekend, zei Van Beveren. Alleen de SP verklaarde zich tegen de bezuinigingsoperatie. Hans Se- gers van deze partij vond dat cultu reel erfgoed, zorg en internationa le solidariteit moeten worden ont zien. Hij wilde er de reserves van de provincie voor aanspreken. MIDDELBURG - Het ziet er naar uit dat het op een kier zetten van de Ha- ringvlietsluizen opnieuw wordt uitgesteld. Dat gaf gedeputeerde Frans Hamelink gisteren aan in een vergadering van Provinciale Staten. Als via de Haringvlietsluis zout water in het Haringvliet wordt gelaten, krijgt dat water weer meer het karakter van een (zoute) zeearm. Dat is beter voor flora en fauna. Die beslissing is echter aan Den Haag en de provincie Zuid-Holland, ook al heeft dat invloed op de Zeeuwse wateren. De discussie gaat mo menteel over het moment waarop de sluis open kan en over geld, aldus de gedeputeerde: „De kans van uitstel zit er in." door René Schrier MIDDELBURG - „De Partij voor Zee land vecht tegen windmolens", zei het PvdA-Statenlid Peter Holte- ring, gisteren in het debat over de ontpoldering van de Hedwigepol- der. „Wanneer geeft de PvZ het verzet tegen ontpoldering op?" „Dat doen we nooit", was het ant woord van PvZ-woordvoerder Jo- han Robesin. Begrijpelijk want bij nagenoeg elk voorstel dat Provinciale Staten of hun commissies te behandelen krijgen weet de PvZ wel ergens de Hedwigepolder er bij te slepen. Alsof het bestaansrecht van de frac tie er vanaf hangt. Gisteren deden de PvZ-Statenleden weer een po ging om de ontpolderingsdiscussie te verlengen. Robesin diende, me de namens de WD, een motie in om de Tweede kamer zo ver te krij gen dat ze de kwestie controversi eel verklaart. Dat zou betekenen dat de zaak niet meer aan de orde komt, zolang er een demissionair kabinet is. Navraag van deze krant leerde dat de Tweede Kamer klaar is met de ontpoldering. En ook in Provinciale Staten kreeg Robesin er amper handen voor op elkaar. SGP: Het dossier is geslo ten. PvdA: We moeten onze kno pen tellen. Gedeputeerde Frans Ha melink: We moeten de realiteit on der ogen zien. En verschillende fracties voegden' er aan toe dat de PvZ de mensen valse hoop geeft. Van zijn kant gaf Kees Bierens (WD) aan dat het besluit welis waar is gevallen, maar dat de pol der nog steeds niet ontpolderd is. De motie van PvZ en VVD kreeg alleen steun van de SP en werd daarmee door een meerderheid van Provinciale Staten verworpen. Traditionele sauna 135x125cm Infraroodcabine 135x125cm OW Incl. LANGE GOLF Om lampen Wilt u zien hoe onze sauna's worden gebouwd? Kom dan naar onze showroom e zonaag 74 maarx en neem een kijkje in de "keuken" van onze saunabouwers. Wij willen u graag laten zien hoe we met de beste houtsoorten en materialen onze sauna 's worden gebouwd. Onze sauna's zijn namelijk niet te vergelijken met de sauna's in de bouwmarkten en dat willen we u graag laten zien. Binnensauna 210x200cm: Cabine beschroot met 18mm hout. Incl. 3 banken, 2 hoofsteunen, vloerrooster, hoeklamp en oven. I\lu voor yjVH Bij aankoop van een saun van 11.00 t/m 17.00 uur Werkplaats open ter bezichtiging SAI A-ACTsi van €4.785 UI Voor totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Actie geldig t/m 14-3-2010.'Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden.'Vraag naar de actievoorwaarden Geen aanbetaling Gratis inmeten - Laagste prijsgarantie 4500m2 winkelplezier in keukens, badkamers, tegels wellness www.Janyansundert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30