241 zeeland v™!™rouw Ex-marineman bouwde Opnieuw golf van inbraken 1940 Middelburg geld afhandig Minder werkstraf voor bedreiging www.bezorgers.nl Diverse vertrekdata van april t/m oktober Reiscode BC33721 zaterdag 13 maart 2010 ZEEUWS-VLAANDEREN Vooral huizen doelwit De praalwagen, met het door Jacobus Sohier (midden, naast de rij jongens) vervaardigde model van een marineschip, DEN HAAG - Een 39-jarige Vlissinger is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof opnieuw tot een werkstraf veroordeeld voor het be dreigen van politiemensen in Renesse door wie hij later in zijn been werd geschoten. De Middelburgse rechtbank had hem maart vorig jaar een werkstraf van 150 uur opgelegd. Dat is nu in hoger beroep 150 uur waarvan 50 uur voorwaardelijk geworden. In juli 2008 kreeg de Vlissin ger hevige ruzie met zijn broer in de keuken van zijn toenmalige Griek se restaurant Afrodite in Renesse. Toen gewaarschuwde politiemensen arriveerden, zagen zij de verdachte zodanig met een mes zwaaien dat een van hen zich gedwongen voelde hem in diens been te schieten. VLISSINGEN - Een onbekend geble ven jongen heeft deze week een bewoonster van een woning in de Ferdinand Bollaan in Vlissingen enkele tientallen euro's afhandig gemaakt. De jongen vroeg de vrouw met een smoesje geld te leen en beloofde dit nog dezelfde dag terug te betalen. De vrouw gaf hem, in goed vertrouwen, enkele tientallen euro's. Zij heeft hem daarna niet meer gezien en heeft aangifte gedaan van oplichting. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wordt opnieuw met een inbraak- golf geconfronteerd. Inbrekers heb ben al 26 keer toegeslagen sinds be gin februari. Opmerkelijk vaak ge beurde dit in de directe omgeving van de Axelsestraat in Terneuzen. Vooral woningen zijn het doelwit. Vijftien keer drongen dieven hui zen binnen, in Terneuzen, Sint Jan steen, Philippine, Sluis, Aarden burg en Axel. Dit gebeurde met na me in de avonduren. Ook vrij veel horecaondernemers zijn slachtof fer geworden van inbraken. Zowel in Sluis als in Aardenburg is twee keer ingebroken in horecapanden. De inbraken in Sluis vonden in de zelfde nacht plaats. In Aardenburg sloegen inbrekers ook in één nacht twee keer toe. In Terneuzen kreeg een horecabedrijf aan de Markt dieven over de vloer. Ook in de Vlaamse grensstreek vin den de laatste maanden opvallend veel inbraken plaats, in het Meet jesland (Eeklo en omgeving) en in wxsikem^M^seBsssesmsssmismssma^ssBssmisim. De goedkoopste van Nederland iigj| WUUiMIOliHI Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Middelburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de voor oorlogse stad herleven. door Theo Giele Tussen al die duizenden foto's en ansichtkaar ten van Middelburg die Cor Sohier uit Grijps- kerke in zijn verzame ling heeft, is er één met zijn groot vader Jacobus Sohier. Hij poseert in een lange grijze jas naast een rij tje jongens in matrozenpakken voor een model van een oorlogs schip. Het is een soort praalwagen die voor de Kloveniersdoelen is neergezet. Cor weet het niet zeker, maar hij vermoedt dat de foto ge maakt is in 1937 tijdens Koningin nedag. Hij heeft nog een andere fo to waarop de wagen met het schip ■iU SiiiiX 4isj tussen een haag van mensen over de Dam rijdt. Op Koninginnedag reed in die jaren een stoet met praalwagens door de stad. „Mijn opa was een oud-marine- man. Hij kon, vanwege zijn tropen jaren, al vrij jong met pensioen. Thuis in Middelburg bouwde hij modelschepen." Zeg maar gerust, buitenmodelschepen. Cors opa en oma woonden aan de Lange Gist- straat - nu Damplein -, naast het politiebureau. In de gang stond ook een modelschip van wel twee meter lang, weet Cor. Het model dat op de praalwagen staat, knutselde Jacobus Sohier in elkaar in een loods of schuur naast houthandel Aalberts. „Ongeveer op de plaats waar nu het politiebu reau Achter de Houttuinen staat. Hoe lang hij er over deed, weet ik niet. Maar hij was bijzonder han dig. Bij de modellen die hij bouw- PZC de politieregio Puyenbroeck (Zelza- te en omgeving). Vanaf eind november 2008 tot ver in 2009 hadden Zeeuws-Vlaande ren en de Vlaamse grensstreek ook te maken met een inbraakgolf Die was nog heftiger dan die van de af gelopen anderhalve maand. De po litie telde in juli 2009 al 255 inbre- kens sinds eind november 2008. Het aantal inbraken droogde daar na op. De politie boekte succes dankzij een woninginbraakteam en bewonerstips, onder meer na een uitzending van Opsporing Ver zocht. De meeste verdachten kwa men uit ZeeuwsVlaanderen. Volgens politiewoordvoerder Al- win Don is er overigens de laatste tijd geen sprake van meer inbra ken in Zeeuws-Vlaanderen in ver gelijking met voorgaande jaren. Het najaar en februari-maart zijn altijd piekperiodes, aldus Don. „El ke woninginbraak is er één teveel. We onderzoeken ze met hoge prio riteit, zowel regionaal als grens overschrijdend." De politie heeft niet de indruk dat er nu één inbre- kersgroep actiefis. Inclusief: Retourvlucht Los Angeles met United Airlines, luchthavenbelasting I toeslagen o.b.v. laagste vluchtklasse, rondreis per luxe touringcar met airco, verblijf in hotels o.b.v. logies, Nederlandssprekende reisleiding, en vele excursies. de, zat alles er op en er aan." Zelf de wagen die de praalwagen trekt, is versierd met een kleine vuurtoren. Op de boot zijn ook twee watervliegtuigjes gemon- De praalwagen met het schip rijdt Bezoek aan Los Angeles Bezoek aan las Vegas Bezoek aan Zion National Park Bezoek aan Bryce Canyon Bezoek aan Grand Canyon Bezoek aan Joshua Tree National Park Boekingen en brochure petertanghout.nl of 0900-0991 Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26