willen investeren?' Kerk waarschuwt voor jeugdsoos 23 JongenTvan'friet Walcherse projecten winnen in en frikadellen goede doelenactie Telefoongids MAATWERK WEEKEND zaterdag 13 maart 2010 'Ik heb gevraagd wat hun eraan gelegen is om een bedrijf dat al 85 jaar in Vlissingen is gehuisvest, hier te houden. Maar ze komen niet met een voorstel.' Albert Contant, Prins Glas re kant op maakt voor ons niet uit. Als wij niet interessant genoeg blij ken te zijn, trekken wij ons plan." Ook Van Noordenne Coatings, voorheen De Rooij, zal tezijnertijd weg moeten uit het pand dat het bedrijf huurt van de familie Prins. „Maar zolang het kan, blijven we zitten", verwoordt Peter de Munk. „We zitten hier goed. Het is een verschrikkelijk oud pand, maar ie dereen weet ons te vinden en het kost bijna niks. Maar we verwach ten niet dat het nog jaren zal du ren. Tegen die tijd hebben we vast wel wat anders gevonden. In Vlis singen staat genoeg te huur. De Gildeweg bijvoorbeeld; een paar te lefoontjes en je zit erin." Tussen Van Noordenne en Prins Glas zit nog een onderneming: de ijzerhandel van mijnheer De Looff En als het aan hem ligt, slijt hij daar zijn laatste jaren. „Waar om zou ik weg moeten? Ik heb nog geen wijk gezien, hoor. Ook geen gemeente, trouwens. Nee, ik blijf hier lekker zitten." Een onderneming die de Van Dis- hoeckstraat al eerder zal verlaten is Rob's Meubelhal. „Gewoon", zegt Rob, „omdat ik mijn tijd wel heb gehad." Wethouder Piet Polderman laat, via een voorlichter, weten dat wel degelijk overleg plaatsvindt. „En als dat naar hun zin te langzaam gaat, zijn ze van harte uitgenodigd op het stadhuis." Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl een uniek pak voor u Munro - Scabal DO 18 MAART VR 19 MAART ZA 20 MAART opening naar de ijzerhandel van mijnheer De Looff. De bedrijven zullen op den duur weg moeten, maar wanneer? vooruitgang stil en worden verhuisplannen gemaakt naar Middelburg en daarbuiten. foto's Ruben Oreel door Carla van de Merbel middelburg - De classis van de Ge reformeerde Gemeenten op Wal cheren heeft jeugdsoos 2Connect in Middelburg per brief te kennen gegeven het niet eens te zijn met de invulling van de soosavonden. Zo Wordt er alcohol geschonken, popmuziek gedraaid en is de soos deels op zondag open. De kerk dis tantieert zich van de gang van za ken op de soos en waarschuwt ouders en jongeren voor 2Con- nect. Jeugdsoos 2Connect is eind 2008 begonnen in een pand aan de Kle- verskerkseweg. De soos is bedoeld voor christelijke jongeren. Elke eer ste vrijdag van de maand is de soos van 19.30 tot 23.00 uur open voor jongeren van 12 tot 16 jaar en elke zaterdagavond van 20.00 tot 00.30 uur voor jongeren vanaf 16 jaar. aConnect wil een ontmoetings plek zijn voor alle christelijke jon geren op Walcheren. De soos wordt bezocht door jongeren uit PKN-kerken, de Christelijke Gere formeerde Kerk, de Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt en de Gerefor meerde Gemeenten. De organisa tie, ook bestaand uit leden van ver schillende kerken op Walcheren, wil een gezellige en eigentijdse ont moetingsplek creëren. Voor de Gereformeerde Gemeen ten is die invulling té eigentijds. In Gomarus - de kerkbode van de Ge reformeerde Gemeenten in de clas sis Middelburg, waartoe zeven ker ken op Walcheren behoren - komt een oproep voor ouders om hun kinderen te waarschuwen. Als al ternatieve zaterdagavondbesteding worden de jeugdavonden van de kerk voorgesteld. Christian Goudappel, voorzitter van het dagelijks bestuur van de soos, betreurt de benadering van de Gereformeerde Gemeenten. „Zij hebben andere gedachten over dit onderwerp dan wij. We zullen nooit op één lijn komen." Goudappel zegt de soosavonden niet te zullen veranderen. Juist van wege het begin van de zondag wordt op zaterdagavond vanaf 24.00 uur niet meer geschonken en stopt op dat moment de mu ziek, zegt Goudappel. De jongeren hebben dan nog een half uur om naar buiten te gaan. De bands die optreden, zijn christelijke bands die gospel spelen. „Daarnaast wordt inderdaad popmuziek ge draaid. Anders zouden de meeste jongeren niet meer komen en dan schiet je je doel voorbij." vlissingen - Twee jongens van 10 en 12 jaar oud zijn gistermiddag rond 12.15 uur bij een supermarkt aan de Van Hogendorpweg in Vlis singen bestolen van enkele bood schappen. De jongens hadden friet, frikadellen en broodjes ge kocht. Toen ze naar huis gingen, bonden ze de boodschappen on der hun snelbinders. Bij het weg fietsen vielen de boodschappen op de grond. Een man raapte de bood schappen op maar gaf alleen de broodjes terug. Hij liep met de friet en frikadellen weg naar een flat in de buurt. De politie zoekt getuigen. De man is 40 tot 45 jaar oud, heeft grijs haar en droeg een bril en een bruine leren jas. door Jens Pauw middelburg - Gewapend met lap top trokken vrijwilligers van het Dierenasiel Walcheren door de binnenstad om stemmen te trek ken. Met succes, want het opvang centrum won daarmee driedui zend euro in de goede doelenactie van De Telefoongids. „Dit konden we heel goed gebrui ken", vertelt Simone van Rand wijk van het asiel. „Eind dit jaar verhuizen we namelijk naar de Vlissingse Buitenhaven. Met het geld hebben we inmiddels een kas sa met pinautomaat en een medi- cijnenkast gekocht." De Telefoongids verdeelde in heel Nederland een half miljoen euro onder goede doelen, ter gelegen heid van het samengaan met de Gouden Gids. Via internet kon het publiek goede doelen aanmelden en kon er worden gestemd. Het dierenasiel is niet de enige prijswinnaar op Walcheren. De juliana Korpsen in Middelburg krij gen 2750 euro. Daarvan worden nieuwe uniformen gekocht. „We willen het allemaal een beetje hip per maken", zegt voorzitter Hiels Oving. „Men kent ons van traditio nele kleding, maar daar willen wij verandering in brengen. Zo hopen we ook jongeren aan te spreken." Ook de stichting ter verbetering van het winkelgebied Arnemui- den mag tweeduizend euro bij schrijven op haar rekening. „We worden steeds meer gekort door de gemeente, dus het leek ons een goed idee om via deze wedstrijd geld bijeen proberen te sprokke len", zegt Toos Tuithof van de stichting. Van het geld worden meerpalen gekocht die aan de in- en uitgang van het dorp komen te staan. Ook in Arnemuiden werd flink veel promotie gemaakt voor de actie. „We stonden op de markt om mensen warm te maken op ons te stemmen." ZEEUWSE KELDER Vermaak u met kolder uit de kelder van het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/zeeuwsekelder UW VERSLAG Maakt u ook wekelijks leuke dingen mee op de Zeeuwse voetbalvelden? Laat het ons weten op kelder@pzc.nl Stuur uw anekdotes naar kelder@pzc.nl Zet uw foto's van lagere elftallen in het album van De Zeeuwse Kelder!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25