221 zeeland 'Hoeveel bedrijven zijn er die YM^Home 1 J^H w w w.ymhome .nl SCHELDEKWARTIER Om plaats te maken voor woningbouw op het Scheldeterrein zullen nog wat bedrijven moeten verkassen. Sommigen willen elders best uitbreiden. Maar de gemeente doet weinig moeite. Veere's Genoegen houdt concours Vrouwenvereniging viert jubileum Lezing over het Koninklijk Paleis Man ongedeerd na botsing met goederentrein Ook zeevarenden moeten in Nederland belasting betalen! Maar liefst niet teveel... zaterdag 13 maart 2010 W styling realisatie Shutters, jaloeziën of gordijnen? Ik adviseer u graag! VEERE Muziekvereniging Veere's Genoe gen houdt vandaag voor de 44e keer haar onderlinge solisten- en ensembleconcours. Vanaf 14.00 uur zijn er in Het Akkoord aan de Oudestraat in Veere optredens. De concerten worden beoordeeld door een jury. Aan het eind van de middag worden de verschillende prijzen uitgereikt. Het concours van Veere's Genoe gen is open voor belangstellenden. Toegang is gratis. www.veeresgenoegen.nl WESTKAPELLE De afdeling Westkapelle van Passa ge, de christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging in Nederland, viert komende maandag haar vijf tigjarig jubileum. Vanaf 16.00 uur is er een bijeen komst in het jeugdgebouw van de protestantse gemeente. Er wordt een high-tea geserveerd en enkele leden van Passage vertellen anekdo tes. 's Avonds wordt er onder meer gezongen, onder muzikale begelei ding van het Noord-Bevelands en semble. Q www.passagevrouwen.nl GOES GOES - Historisch Museum De Be- velanden in Goes houdt morgen van 13.30 tot 15.30 uur een lezing over het Koninklijk Paleis in Am sterdam. Het paleis werd gebouwd als stadhuis naar een ontwerp van Jacob van Campen. Kunsthistorica Brigitte Mommers zal ingaan op de rijke historie van het paleis, de beelden van de Vlaamse beeldhouwer Artus Quelli- nus en het schilderij van Rem brandt dat er slechts korte tijd te bewonderen was. Aanmelden: secretariaat@hmdb.nl. Entree is 10 euro, inclusief toegang museum en consumptie. Q www.pzc.nl/blog/oranjeboven door Wendy van den Hurk Het gekke met het Schel deterrein is dat daar waar veel bedrijvigheid zou moeten zijn, het be trekkelijk stil is en dat daar waar het steeds stiller zou moeten zijn, het nog steeds bedrijvig is. Strebbe, de hond van Henny de Winter, heeft een bijzondere uit- laatplek: de grootste van Vlissin- gen, helemaal voor zichzelf alleen. De eigenaresse van meubelfabriek Arabesk aan de Koningsweg laat haar goudgestroomde Hollandse herder altijd aan de achterkant los, zodat 'ie kan rennen tot aan de Van Dishoeckstraat. „Tja, er ge beurt verder toch niks op dit ter rein en ik geloof ook niet dat er snel iets komt. Tweeëntwintig jaar geleden begon de gemeente al be drijven weg te kopen. Ze kwamen ook hier praten, maar daarna heb ben we niets meer gehoord." Toch bleef De Winter niet stil zit ten. Tot vier keer toe liet ze een ar chitect tekenen, één keer nadat de gemeente grond had aangeboden. „Maar toen we met de tekening naar het stadhuis togen, bleek de ambtenaar van de zaak gehaald. En de nieuwe bleek de grond te hebben verkocht aan een ander." Jarenlang hoorde De Winter niets. Ja, een ontkennend antwoord op de vraag of ze een stuk aan haar bedrijf mocht bouwen om Afri kaanse beelden in te exposeren. Maar verder niets. Totdat het Schel- dekwartier werd geboren en Vlis- singen een mega-nieuwbouwwijk zou krijgen. „Toen zochten ze con tact. Ons bedrijf moest weg. Maar wanneer, dat wisten ze niet. En daarna hoorde ik weer niks van ze. Zelfs mijn adviseur niet." Ze raakt er moedeloos van. „Kijk, ik heb er alle begrip voor dat de ge meente het momenteel moeilijk heeft. Maar het is niet zo dat ze de onderhandelingen steeds afkapt, nee, je hoort gewoon niks meer. Ik hoef zelf absoluut niet weg, maar ik wil weten waar ik aan toe ben. Ook klanten willen, in verband met de garantie, weten hoe lang ik hier nog zit. Wat moet ik dan zeg gen? En moet ik nog investeren in dit pand? Hoe langer ik erover praat, hoe bozer ik word. Zo ga je niet met mensen om." Aan de andere leant van het ter rein zitten nog meer bedrijven. Prins Glas bijvoorbeeld. Die moet uiteindelijk weg uit de Van Dis hoeckstraat en wil dat ook. „Om dat ons bedrijf sterk verandert heb ben we meer ruimte nodig", ver telt directeur Albert Contant, „en dat kan niet hier. We hebben vier- tot zesduizend vierkante meter no dig. Er is al amper plaats voor on ze grote snijmachines en produc tielijnen. Logistiek is het ook las tig; met regelmaat moeten 30-tons vrachtwagens door dit straatje." En dus benaderde Contant, die het bedrijf 3,5 jaar geleden over nam van de familie Prins, een tijd terug de gemeente Vlissingen om te praten over eventuele verhui zing. „Maar het contact kwam niet op gang. Wat ambtenaren beloof den, daar kwam niets van terecht. Ik ben eens op het stadhuis ge weest voor nieuwbouw op een be paalde kavel en toen zeiden ze 'we tekenen je in'. Maar ik heb nooit meer wat van ze gehoord." Inmiddels zitten er andere ambte naren. Het contact is nu beter en er zijn zelfs wethouders langs ge weest. „Ik heb gevraagd wat hen eraan gelegen is om een bedrijf dat al 85 jaar in Vlissingen is gehuis vest, hier te houden. Stuk voor stuk zeiden ze ons te willen behou den, maar ze komen niet met een concreet voorstel. Dat snap ik niet. Er staan in Vlissingen toch genoeg bedrijven leeg. En hoeveel zijn er die willen investeren?" BIJ NADER WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ In de opsomming van de nieuwe raadsleden van de gemeente Mid delburg, in de krant van gisteren, ontbreekt de naam van Paul Moens (SGP). Moens maakt al lan ger deel uit van de SGP-steunfrac- tie en vertegenwoordigde zijn par tij in commissievergaderingen. Nu is hij gekozen als raadslid. Hij is één van de tien nieuwe raadsle den. In totaal zijn er 29. Arabesk is het enige bedrijf dat nog óp het terrein staat. Op zich prima, maar investeren kan hier niet. NIEUWDORP - Een 22-jarige automo bilist uit de gemeente Reimers- waal is gistermiddag om half één wonderwel ongedeerd gebleven bij een aanrijding met een goede rentrein in het havengebied van Vlissingen-Oost. De man was op pad op het bedrij venterrein om een stroomstoring te verhelpen. Kijkend naar de te re pareren onderdelen, stak hij een aantal spoorstaven over. Plotseling werd hij gegrepen door de locomo tief van een goederentrein. Hij kwam klem te zitten tussen de lo comotief en de vangrail. Enkele collega's zorgden ervoor dat de man ongedeerd zijn zwaar geha vende voertuig kon verlaten. Hij zou het 'weliswaar jammer' vinden om Vlissingen te verlaten, zeker voor de 23 werknemers en de historische verbondenheid met de stad. Maar voor Contact is het geen noodzaak. „In Middelburg of Goes staan ook panden genoeg leeg en zijn bouwkavels voorhan den. En ik kan zo naar West-Bra bant, waar ik zelf woon. Ons be drijf opereert landelijk, in België en binnenkort zelfs in Frankrijk. Vijftig kilometer de ene of de ande- Albert Contant in de krappe glashal. Hij zou zijn bedrijf graag herhuisvesten in een nieuw, groot bedrijfspand. De achterkant van Prins Glas en de En waarheen? Tot die tijd ligt alle McUBEi.EN Zeevarenden zijn een groot deel van hun tijd buiten Nederland aan het werk. Bij de belastingaangifte gelden voor hen dan ook speciale regels. Tysma|Lems is als fiscaal adviseur gespecialiseerd in belasting aangiften voor zeevarenden en anderen die langere tijd in het buitenland verblijven. Door onze ervaring te benutten kunt u veel geld besparen. Als u in de periode van 1989-1996 langer dan 3 maanden buiten Nederland verbleef op een schip, dan komt u onder bepaalde voor waarden in aanmerking voor een (gedeeltelijke) terugbetaling van betaalde sociale premies. TysmajLems bekijkt graag -geheel vrijblijvend -of u in aanmerking komt voor deze regeling. U betaalt alleen bij succes! TysmajLems, uw betrouwbare partner voor internationale fiscale vraagstukken T\#C rvi I I a m c Wormerhoek 14d, 2905 TX Ca pel Ie a/d IJssel I y 5 m a I Lc m j: 31(0)10 4121225 E: info@tysmalems.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24