Cohen geschikt als premier in verdeeld land Hulp voor onderwijs Thuis&TuinTrends PZC Spectrum 2 en 3 V Spectrum 10 en 11 ADVIES Miljoenen in ruil voor samenwerking Laatste aardappelen zoeken collega's voor de bediening verder onze terrassen ztjtropen Bewolking Moskoviet heeft buik vol van wegpiraat Scenario van een drama 'Ik wil de beste zitskiër van de wereld worden' WALCHEREN door Cornelleke Blok middelburg - Geef het Zeeuwse beroeps- en hoger onderwijs zes tien miljoen euro. Dat adviseert de Taskforce Zeeland aan het ministe rie van Onderwijs. De commissie, onder leiding van Ed d'Hondt, inventariseerde de problemen die het Zeeuwse onder wijs ondervindt door vergrijzing en wegtrekkende jongeren. In ruil voor de miljoenen moeten de scholen beter samenwerken. Zo vindt D'Hondt dat het roe Zeeland (Goes, Middelburg en Vlissingen) en het roe Westerschelde (Terneu- zen) moeten fuseren. Met de keus voor Job Cohen mikt de PvdA op de kiezer die het geruzie in de politiek en het zwartmaken van bevol kingsgroepen beu is. De Amster damse burgemeester staat bekend om zijn vermogen boven de par tijen te staan en conflicten te be zweren. Zon vader des vaderlands kan een geschikte premier zijn in het gepolariseerde klimaat. Niet alleen binnen zijn PvdA ligt Cohen goed. Met name kiezers ZATERDAG 13 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 61 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 De Roosevelt Academy in Middel burg krijgt de komende vijf jaar drie miljoen euro en moet in ruil daarvoor meehelpen met het ont wikkelen van masteropleidingen op de Hogeschool Zeeland. D'Hondt wil ook een streep halen door de miljoenen die de HZ moet terugbetalen vanwege onre gelmatigheden met de registratie van buitenlandse studenten, enke le jaren geleden. Vier HZ-opleidin- gen op het gebied van energie, on derhoud, toerisme en watermana gement krijgen extra geld én een beschermde status. pagina 2 en 3: zonder goed on derwijs glijdt Zeeland af middelburg - 'De laatste aardappelen' uit de Hedwige- polder, zo werd het gepresenteerd. Gisteren boden ac tiecomités tegen ontpoldering ze aan op het Middel burgse Abdijplein, aan de Voedselbank. Onder het motto: als er meer voedsel geproduceerd moet worden, zet je geen landbouwgrond onder water. foto Lex de Meester pagina 28: de windmolens van de Partij voor Zeeland door Sandra Donker en Lianne Sleutjes van partijen als Groenlinks en SP zien hem wel zitten als premier. Onder WD-stemmers is hij popu lairder dan de vertrekkende Wou ter Bos. PvdA'ers hadden liever ge zien dat Bos was gebleven. Hij bracht, door de breuk met het ka binet Balkenende IV, de partij ho ger in de peilingen. Anders dan bij concurrent CDA het geval is, was het leiderschap van Bos onbetwist. Maar de komst van Cohen biedt perspectieven. De Amsterdamse burgemeester is een relatieve buitenstaander. Hoe wel hij tweemaal als staatssecreta ris in Den Haag heeft gewerkt, kle ven aan hem geen verstoorde rela ties met andere politici of besmet te dossiers als Uruzgan. De beladen coalitie-combinatie CDA-PvdA is met de komst van Cohen niet langer uitgesloten. De verhouding tussen Bos en CDA-lei- der Jan Peter Balkenende was zo verzuurd, dat een nieuwe samen werking niet voor de hand lag. Met Cohen verdwijnt dit oud zeer. De beoogd Pvd A-leider ligt niet goed bij rechtse populisten. Die vinden hem te slap en verwijten hem vooral 'kopjes thee te drin ken met Marokkanen' in plaats van hen aan te pakken. Die kritiek zal hem geen stemmen kosten, want vanuit die hoek hoefde de PvdA toch al niet op sympathie te rekenen. Het risico zit hem wel in het feit dat Cohen gezien kan wor den als PvdA'er van de oude stem pel. Hij zat immers al in 1993 in een kabinet en keerde vijfjaar la- termrug in Paars II. lees verder pagina 7: nieuwe lei- ders, nieuwe kansen pagina 3: commentaar Brasserie De Drvkkery en Zeeuws Museumcafé zie personeelsadvertenties Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Extra: 12 en 13; Beurs: 14; Economie: 15; Meningen: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 32 t/m 37. Bijlagen: Spectrum, Rei zen, Wonen, Media, met daarin Televisie: 44 t/m 47. Cohen zou een goede premier zijn reacties: 403 Vertrek van Eurlings is aderlating voor het CDA eens - 77% oneens 23% De nieuwe Tuin- en Woonbeurs voor zuid-west Nederland 12 t/m 14 maart 2010 Zeelandhallen Goes www.thuisentuintrends.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555547 Amadore, grenzeloos gastvrij ZEEUWSE HOTELS RESTAURANTS meer info: T 0118 - 410 502 www.amadore.nl drinken [ilachen éten -kArneviïle rayifion'do Stefano Vlissingen Middelburg Goes Goes Vlissingen Middelburg Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1