Tuinstoel op 5 manieren Stijlvolle schutting binnen buiten Waar zitten we deze zomer op? zaterdag 13 maart 2010 De tuinstoelen van 2010 zijn prachtig voor buiten, maar misstaan ook binnen niet. Duurzaam gemaakt en slijtvast. Wordt het deze zomer een mix van materialen of een stoel met een grapje? door Suzanne Dijkstra Bux, een zacht Chesterfieldpoefje. 1. Duurzaam zitten 2. Binnen en buiten 3. Combineer materialen 4. Met een knipoog 5. Waterproof De designmeubels van Usit De sign zijn duurzaam gefabriceerd volgens het cradle-to-cradle- principe. Aan het einde van hun le vensloop zijn de tuinmeubels vol ledig uit elkaar te halen, zodat ze weer grondstof zijn voor nieuwe producten. Usit past voor de meu bels restmaterialen uit de alumini- umindustrie toe. Het voordeel van aluminium is dat het zijn omge vingstemperatuur aanneemt. De in Nederland handgemaakte stoe len zijn sterk, stoer, strak en ge schikt voor binnen en buiten. Usit Design vervaardigt naast lounge- stoelen ook banken, eettafelstoe- len en ligbedden met bijpassende plantenbakken en tafels. Heerlijk buiten zitten kun je ook op een stoel van Loll Designs. Dit Amerikaanse merk maakt tuin meubels van too procent gerecy cled kunststof waaronder wasmid delverpakkingen en kunststof melkpakken. De meubelen kun nen het hele jaar buiten blijven staan en gaan een leven lang mee. De collectie, die eind februari in Nederland is geïntroduceerd op de beurs Tuinldee in Den Bosch, be staat uit kleurrijke, robuuste meu bels met basic vormen. Bijvoor beeld de Cabrio Lounge, een stevi ge terrasstoel om lekker laag in te loungen, alsof je in een cabriolet zit. We kennen al de Fatboy om lek ker in weg te zakken. Outbag, een Duits merk, onder meer te koop via Outdoor-lifestyle.com, heeft wei iets weg van de overbekende zitzak. Alleen heeft deze variant echte armsteunen en de vorm van een stoel. Dit trendy loungemeu bel is bestand tegen alle weersom standigheden. Verkrijgbaar als poef, zitzak, loungestoel en XL 'Slope' stoel waarop met gemak meerdere mensen kunnen relaxen. Leuk buiten en ook in huis te ge bruiken. Dat geldt ook voor de tuinmeu bels van Dutch Summer, een nieuw Nederlands buitenmerk. Tuinstoel Twin is mooi in de tuin en eigenzinnig in huis. 'Hij streelt het oog en kust de kont', zeggen de ontwerpers erover. Dutch Sum mer werkt alleen met duurzame, gerecyclede materialen. Ook grappig: de Bux, een zacht Chesterfieldpoefje in de vorm van een buxusboompje. Jarenlang waren de meeste meube len gemaakt van plastic of hout. Tegenwoordig combineren we bei de materialen. Soms ook nog sa men met aluminium en petan, een handgeweven plastic materi aal. Hans Christian Hansen, tuin meubelinkoper bij iysk, merkt dat de vraag naar aluminium tuinmeu belen toeneemt. „Logisch", vindt hij. „Want ze zijn lichtgewicht en onderhoudsvrij." De nieuwe collec tie tuinmeubels van Jysk bestaat onder meer uit een tuinset van alu minium en petan. Gezien op de meubelbeurs in Keu len: meubels van het Turkse merk Papatya. Ook deze meubels be staan uit gecombineerde materia len. De stoelen zijn zowel binnen als buiten te gebruiken. Bijvoor beeld de Karea, een stoei van alu minium en plastic met een hout- look. Iets opvallender zijn de Vi- tal-K, een stapelbare stoel, verkrijg baar in zeven verschillende kleu ren en zijn broertje, de Vital-S, een variant zonder armleuningen. In Keulen presenteerde Papatya stoelen Cool en Ego voor het eerst aan het publiek. Deze stoelen zijn gemaakt van een combinatie van mat en een glanzend kunststof a www.outdoor-lifestyle.com www.dutchsummer.nl Buitenmeubels mogen anno 2010 best grappig zijn. Neem de ontwer pen van de Belg Dirk Wynants voor Extremis. Zijn tuinmeubels zijn praktisch met een olijke twist. PicNik is een handige tafel-zitcom- binatie, speciaal ontworpen voor kleine oppervlaktes en semi-pu- blieke ruimtes. PicNik is handig als bijzettafel, terrastafel en pick nicktafel. Of kies voor DoNuts, een opblaasbaar zitgedeelte met een polyester tafel. DoNuts is net een enorme donut, die met zijn diameter van 1,9 meter plaats biedt aan zes personen. Handig: hij blijft drijven op het water! Op de populaire lichtgevende bloempotten, een trend van de af gelopen jaren, is de tuinset uit de YeeHaa-collectie een goede aanvul ling. De tafel en krukjes geven licht in het donker. Tuinsets met loungekussens zijn al een tijdje in. Relaxed en gezellig, maar veel mensen vinden het ge sleep met losse kussens lastig. En waar laat je die dingen na gebruik? Wie ze bovendien een keer laat lig gen of vergeet, zit op natgeregende kussens. Oplossing: weer- en wa terbestendige bekleding die ge woon buiten kan blijven liggen. Gloster, maker van designtuinmeu bels, brengt dit jaar de Cloud, een ontwerp van de Brit Mark Gabber tas. Deze relaxte loungeset heeft een hoes van Twitchell leisuretex, een combinatie van sterk vinyl en soft acryl. Deze revolutionaire be kleding doorstaat onze zomerse re genbuien. De collectie is opge bouwd uit 28 verschillende soor ten loungecomponenten, elk met een specifieke ftinctie. De stoffe ring van Cloud is er in wit, taupe en zwart. www.extremis.be www.gloster.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Hl www.usitdesign.hl www.lolldesigns.nl Dichte, duurzame tuinstoel van Usit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123