u Zelfs is weg media 35 Levensgevaarlijke geheimen, de strijd tussen goed en kwaad, onschuldige kinderen versus manipulatieve volwassenen. Het zit allemaal verpakt in de tv-serie Het Huis Anubis. Volgende week wachten nieuwe avonturen van een fonkelnieuwe cast. door Monique Brandt heimwee tv media@wegener.nl 024-3650570 Zaterdag 13 maart 2010 Het duurde even, maar de Traan van Isis heeft uiteinde lijk dan toch gezege vierd, al gingen zo wel Noa als Fabian er bijna aan onderdoor. De Club van de Wilg heeft de vloek van Achesenamon, afkomstig uit oude Egyptische tijden, dus toch onge daan kunnen maken. Menig ouder zal zich achter de oren krabben als kindlief weer eens een poging doet de essentie van de Vlaams-Nederlandse tv-se- rie Het Huis Anubis uit te leggen. Voor een leek is de dagelijkse reeks, die volgende week in een nieuw jasje van start gaat, vooral een ondoordringbare brij van ver haallijnen, moeizaam verlopende relaties, sprongen van heden naar het verre verleden en steeds een passende cliffhanger aan het eind. Dat blijft ook zo in de nieuwe se rie. „Anubis heeft veel elementen van een soap", verwoordt Dennis Bots, één van de drie regisseurs MURDER SHE WROTE In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Als Jessica Fletcher echt zou bestaan, zou Slacht offerhulp alleen al aan haar ervaringen met moord en doodslag een volledige dagtaak hebben. Waar zij als hoofdpersonage in de detectiveserie Murder She Wrote ook gaat en staat, overal struikelt ze over de lijken. Of ze zich nu op houdt in haar woonplaats Cabot Cove of ze op tournee is om haar boeken te promoten of op bezoek gaat bij een van haar vele familiele den en vrienden: vlak na haar aan komst wordt er iemand om zeep geholpen en is het een bekende van Fletcher die vervolgens door de politie achter slot en grendel wordt gezet op verdenking van het plegen van het misdrijf. Elke aflevering van Murder She Wrote verloopt dus volgens een vast stramien. Nog voordat de cel deuren dichtvallen, heeft Fletcher, een gepensioneerde lerares Engels, al in de smiezen wie de werkelijke dader is. Als schrijfster van detecti ves heeft ze veel verstand van moordzaken. Ze lijkt bovendien te beschikken over een soort zesde zintuig dat haar feilloos op motie ven, gelegenheden en alibi's wijst. Murder She Wrote trekt tussen 1984 en 1996 een miljoenenpu bliek. De titel komt van Murder, She Said, de verfilming van een Miss Marple-boek van Agatha Christie. Deze kaskraker bezorgde hoofdrolspeelster Angela Lansbury (die ooit de rol van Miss Marple speelde in een film) grote bekend heid. Eigenlijk wilden de makers Jean Stapleton voor de hoofdrol, maar zij wees hun aanbod af, om dat ze dacht dat de rol niet ge schikt voor haar was. Daarmee was Lansbury tweede keus. Het maakte haar niet veel uit, want ze wilde (na talrijke optredens in theater- en toneelstukken) graag een keer op televisie aan de slag. Hoewel ze al de 60 jaar was gepas seerd, stortte ze zich toch met veel plezier 12 jaar lang vol overgave op de serie. Zeven dagen per week, 24 uur per dag was ze ermee bezig. Later ook als producer. Na vijfjaar overwoog ze te stoppen, maar een goede deal, die haar een van de bestbetaalde actrices maakte, over tuigde haar door te gaan. Het doek voor de serie viel uitein delijk nadat tv-zender CBS het pro gramma van de zondagavond naar donderdagavond verschoof waar het moest opboksen tegen Friends. Een strijd die niet viel te winnen, volgens Lansbury. Zo ging na ruim 260 afleveringen de stekker uit een van de langstlopende series in het detectivegenre. Marlous Flier niet voor niets bij elkaar gebracht, zal gaandeweg blijken. Zo heeft de roodharige Sterre, gespeeld door de 17-jarige Jennifer Welts uit Den Bosch een bepaalde vorm van hel- dervoelendheid, die haar dwingt altijd handschoenen te dragen. De jonge actrice, die eerder te zien was in musicals als Doornroosje en Annie, bivakkeert al negen maan den in Antwerpen, vlakbij de stu dio waar de serie grotendeels wordt opgenomen. „De cast is in tussen zoals in Anubis: een groep hechte vrienden", vertelt ze. Of ze de nieuwe Nienke is? „Sterre en Nienke vallen niet echt te vergelij ken", zegt ze. „Al is het wel zo dat het ook hier gaat om een vrienden groep met heel verschillende karak ters. Zo is er voor elke kijker wel ie mand bij die ze de leukste vin den." Ook Amsterdammer Juliann, in de serie de komische Marcel, heeft al een flinke cv, waaronder rollen in films als Afblijven van Carry Slee en Het leven uit een dag. „Ik heb nog nooit zo snel gewerkt, we ne men anderhalve aflevering per dag op. Dat is echt aanpakken." De cast heeft nog even te gaan. Het komend seizoen bestaat uit 120 afleveringen van elk zo'n 12 mi nuten. Als het goed loopt, zal er wellicht ook weer een speelfilm of theatershow aan vastzitten. „Dat gaan we nog bekijken", aldus Tane- ja. Ook de commercie heeft de Anubisgraal ontdekt, getuige de op stapel staande dagboekjes, Anu- bishalsketting met magisch oog, boeken, dekbedden, een mp3-be- schermzakje, ijsbekers, ringmap pen, schooletiketten en een klokje. Dennis Bots: „Het is gewoon hart stikke spannend amusement voor kinderen. Het thema is dat je alles kunt overwinnen als je gelooft in je eigen kracht. Juist heel positief, toch?" Het Huis Anubis: De vijf van het magische zwaard, woensdag, Nickelodeon, 19.00 uur. IW Reageren? redactie.media@wegener.nl van de kinderreeks, de vorm. Fan van het eerste uur Tommy Hoogendorp (15) vindt die kluwen aan verhaallijnen juist één van de pluspunten van de serie. De scho lier uit Den Haag is naar eigen zeg gen 'behoorlijk verslaafd' en heeft zelfs al drie jaar een aan de serie gewijde website, waar hij nieuw tjes kwijt kan en met andere fans communiceert. Hij gaat naar fan dagen of andere gelegenheden waar leden van de cast bij zijn. Wat Tommy er meemaakt, is te rug te lezen op zijn site Huisanu- bisfanpagina.tk. Zijn favoriet was Nienke (Loek Beernink). Voor Tommy is het nu dus even slikken, want Nienke is niet meer, evenmin als haar trouwe vrienden club met onder anderen Fabian, de extraverte Amber en lolbroek Appie. De geheimzinnige kost school in het bos bestaat nog wel, maar met geheel andere bewoners. Zelfs conciërge Victor (Walter Crommelin) is vervangen. Vaste fans zijn niet echt te spreken over die snode daad van de makers, die er behoorlijk inhakt, zo is te lezen op fansites. Zoals Sophie, die met veel gevoel voor drama getuigt: 'Ik kan niet verder leven zonder Anu- bisl Ik wil de oude Anubis terug! Ik heb gehuild in bed overdag, elke keer weer, waarom denk ik dan, waarom?' Gewoon, omdat de koek op was, zegt bedenkster en producer Anja- li Taneja. „Nienke en haar vrien den hadden het vorige mysterie opgelost. We waren dus klaar met hun verhaal. Het was een dappere stap van de zender op het hoogte punt te stoppen en met een nieu we cast te komen. Maar het is ook een risico. Het zal even wennen zijn voor onze kijkers. Maar ik denk dat het kan. Josje is nu toch ook helemaal K3? Ik hoop dat kin deren toch even kijken en zich er dan in verliezen." Inhoudelijk mocht het beslist niet lijken op de vorige Anubis. Taneja: „Eerst wilde ik iets met de Maya's doen, maar dat was niet 'anders' genoeg. Dus dit keer spelen een zwaard uit de tijd van Merlijn, een groep druïden en paranormale ga ven een belangrijke rol." De vijf nieuwe Anubiskinderen blijken allemaal een bijzondere ga ve te hebben. Bovendien zijn ze De nieuwe bewoners van Het Huis Anubis: (van links naar rechts) Pim, Anastacia, Sterre, Marcel en Raphael. Samen zijn ze De vijf van het magische zwaard. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111