binnenland 17 Claim misbruik paters tanden poetsen' 4 PAASARRANGEMENTEN boekt u bij KRAS.NL! ...ONTDEK... lobe Vermoorde bodybuilder zat 'in drugswereld' Baby op stoep lobe BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm J vrijdag 12 maart 2010 derzoek van de Fiod. „Mijn op drachtgever had verzocht om de re kening op een andere bv van hem te zetten, met een andere omschrij ving. Dat is gebeurd." De rekening sloeg op een ontwerp voor een huis in Zuid-Frankrijk. „Ik werd om zeven uur door poli tiemannen met pistolen en hand boeien van mijn bed gelicht. Ik wil de nog even mijn tanden poetsen, maar er stonden twee zwaarbewa pende mannen om me heen. Zon der iets mee te mogen nemen, ben ik meegenomen naar de gevange nis in Ede. Daar werd ik in de cel gegooid." Des Bouvrie had de hele tijd het gevoel dat het de bedoe ling van justitie was hem bang te maken. „Steeds werd gezegd dat ik niet hoefde te antwoorden, maar ik heb niets te verbergen. Verze kerd werd me dat de pers er niets van zou weten. Nou, die waren re delijk op de hoogte." Hij klaagt dat de media hem heb ben behandeld 'alsof ik een grote crimineel ben'. „Het gaat alleen maar om vermoedens." Des Bouvrie overweegt geen scha declaims, ondanks de imagoscha de die zijn arrestatie veroorzaakt. „Dit maakt me alleen sterker." EINDHOVEN - Twee Limburgse man nen die zeggen door paters sek sueel te zijn misbruikt, bereiden sa men met lotgenoten een gezamen lijke schadeclaim voor tegen de Rooms-Katholieke Kerk. „Het wordt tijd dat de kerk met de billen bloot gaat. Dat moesten wij vroe ger ook", zegt Maastrichtenaar Bert Smeets, een van de twee initiatief-, nemers. Smeets en Luc Kusters (Baexem) zeggen aan het begin van de jaren zestig te zijn mis bruikt op het internaat Sint Maria ter Engelen in Bleijerheide (Kerkra- de). Volgens het duo hebben al en kele tientallen slachtoffers zich ge meld voor de gezamenlijke claim. Letselschadeadvocaat Martin de Witte zegt samen met de slachtof fers op zoek te gaan naar een recht vaardige oplossing. Volgens de ad vocaat ligt de bal bij de kerk. Bisschop los Punt van het bisdom Haarlem-Amsterdam heeft een 'herderlijke' brief aan de gelovigen in zijn bisdom geschreven over het seksueel misbruik binnen katholie ke instellingen. De brief wordt zon dag in alle kerken van het bisdom voorgelezen. Punt voelt zich 'ge schokt en beschaamd', schrijft hij. „Wij moeten onderkennen dat er structureel ernstige fouten hebben gezeten in het toenmalige opvoe dingssysteem." Hij vindt dat de aan dacht nu eerst naar de slachtoffers moet uitgaan. „In het bijzonder de genen van wie het leed nooit door de kerk is gezien en erkend en waarbij de daders al zijn overleden. Wij geven hen de volle erkenning van de levenslange geestelijke won den die hen zijn toegebracht. De kerk draagt de schuld hiervoor in zijn geheel." autovakantie DUITSLAND (^üf Rijndal Hotel Wunderiand Kalkar Wunderland Kalkar (net over de grens bij Am- hem) is de perfecte plek voor een geweldige fa milievakantie U heeft een uitgebreid All Indu- sive-pakket; naast alle maaltijden en dranken zijn ook bijna alle sport- en spelfaciliteiten inclusief en heeft u gratis entree tot het Kernie's familiepark' 2 persoonskamer ab.v. All Inclusive Reisnummer DRNH87N Vertrek van 3 t/m 6 mei gaat nét even verder 0900 8482 WWW.GLOBEREISBURO. BREDA - De Bredase bodybuilder Walter van Elderen (56), die vorig jaar werd vermoord in Goes, zat verstrikt in de drugshandel. Dat zegt een betrouwbare bron uit de omgeving van Van Elderen. Volgens deze man raakte de body builder op zeker moment ver slaafd aan de cocaïne en 'is van het één het ander gekomen'. In een sportschool zou Van Elde ren vervolgens in contact zijn geko men met Russische criminelen. Twee van hen moeten op 22 april in Middelburg voor de rechter ver schijnen. Justitie is nog op zoek naar twee andere verdachten. Eén van hen zou uit Breda komen. Van Elderen sleepte in 2007 de amateurtitel Mr. Universe in de wacht. Hij behaalde deze felbegeer de titel in het Duitse Uxhaven op 54-jarige leeftijd. Het werd in de bodybuilderswereld als een onge looflijke prestatie gezien. HOORN - Bij een huisartsenpraktijk aan in Hoorn is gistermiddag een baby te vondeling gelegd. „Hij lag in een kartonnen doos onder een dekentje en is zo klein dat hij woensdag of donderdag geboren moet zijn", aldus de politie. Het ventje blaakt van gezondheid. GROOT-BRITANNIEQja Midden-Engeland St. Michaels Holiday Park Ontvlucht het drukke leven van thuis! Dit mooie park is rustig gelegen en is i.v.m. de vele wandel paden de ideale accommodatie voorwandel liefhebbers. Ind. retourovertocht Hoek van Holland-Harwich, binnenhut en auto. 4-persoonsstacaravan Ind. 7 overnachtingen Reisnummer STFE01-03 Div. vertrekdata juni gaat nét even verder 0900 - 8482 WWW.GLOBEREISBURO.NL Courtyard by Marriott Düsseldorf Seestern**** 2- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: 2/4 en 3/4 Inclusief: verblijf, ontbijtbuffet en 3-gangen paasdiner (op zaterdag) en een paasverrassing Ligging: op 3 km van het centrum Tip: winkelen op de sjieke Königsallee Zie www.kras.nl/51221 Heerlijk genieten in de natuur! Mercure Hotel Bielefeld City*** 4-daagse autovakantie Aankomstdatum: 4/4 Inclusief: verblijf, ontbijtbuffet, paasbrunch (4/4), 3-gangen diner, paasdiner (4/4) en een paasverrassing Ligging: in het centrum van Bielefeld Tip: wandelen door de fraaie natuur Zie www.kras.nl/51214 Hotel Britannia of Europa* 4-daagse autovakantie Aankomstdata: 2/4 en 21/5 Inclusief: verblijf, welkomstdrankje, ontbijt, diner met dansavond, paasbuffet en animatie Ligging: in de wijk Laatzen of Bemerode, net buiten Hannover Tips: wandelen in de bossen en Celle Zie www.kras.nl/50036 Monastero di Santa Scolastica 5-daagse vliegvakantie Vertrekdatum: 3/4 (garant vertrek) Inclusief: vlucht, transfers, verblijf in bijzon der benedictenklooster o.b.v. ontbijt, paas- lunch en 5 diners. Maak excursies (incl.) o.l.v. Ned.spr. reisleiding Rome, de abdij van San - Benedetto, Ostia Antica en Vaticaanstad. - Zie www.kras.nl/35200 een persconferentie in het Arsenaal in Naarden. foto Koen van Weel/ANP Met speciaal paasdiner! Ook te boeken met Pinksteren! Met uitgebreid excursieprogramma! Prijzen zijn per persoon tenzij anders aangegeven. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7