221 zeeland Sloop Lindenhof in Zuiddorpe Nieuwe raadsleden Terneuzen Meldkamers grensstreek worden snel gekoppeld PlJèfll VAN DAMME c-s- Het voormalige klooster, bejaardenhuis en pension in Zuiddorpe bestaat binnenkort niet meer. Piet Apers en Luciën Roelandt halen herinneringen op aan hun kindertijd. Mantelzorgers ontmoeten elkaar almanak Stress vrijdag 12 maart 2010 GERECHTSDEURWAARDERS Uil een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Temeuzen d.d. 05 maart 2010 blijkt, dat ten verzoeke van De Coöperatieve Rabobank Hulst U A.. gevestigd te Hulst, aan Marc Pierre Elza Debart en Martine Francois Gabrielle Mintiens. beiden zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daar buiten. is aangezegd de executie door requirante van de in dat exploot omschreven hypotheek op de onroerende zaak. Executoriale verkoop zal plaatsvinden op datum en tijd zoals in het exploot vermeld. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME CS. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl terneuzen - De samenstelling van het nieuwe college van burgemees ter en wethouders in Terneuzen leidt tot wijzigingen in de nieuwe gemeenteraad. De zetels van wethouders Frank van Hulle en Pim Broekhuysen in de raadsfractie van TOP/Ge- meentebelangen worden ingeno men door de nieuwkomers Frank Deij (Axel) en Marijke Hemel- soet-De Jaeger (Westdorpe). Bij de PvdA worden de stoelen van wet houders Co van Schaik en Cees Liefting overgenomen door Wim ten Floor (Sas van Gent) en nieuw komer Frank van Oorschot (Ter neuzen). Bij het CDA komt Ellen Minderhoud (Hoek) op de raadsze- tel van wethouder Jaap Bos. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 05 maart 2010 blijkt, dat ten verzoeke van de Rabohvpotheekbank N.V.. statutair gevestigd te Amsterdam en De Coöperatieve Rabobank Hulst U.A.. gevestigd te Hulst, aan Anette Abicht-Rath. zonder bekende woon- en of ver blijfplaats in Nederland of daarbuiten, is aange zegd de executie door requirante van de in dat exploot omschreven hypotheek op de onroeren de zaak. Executoriale verkoop zal plaatsvinden op datum en tijd zoals in het exploot vermeld. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl RIJKE HISTORIE BEWAARSCHOOL Zusters Franciscanessen van Oudenbosch speelden een belangrijke rol in het door Frank van Cooten Piet Apers en Luciën Roe- landt kijken naar de sloop van het voormali ge klooster, bejaarden huis en asielzoekerscen trum de Lindenhof in Zuiddorpe. De gedachten gaan terug naar hun kindertijd toen ze op deze nostal gische plek op de bewaarschool (de latere kleuterschool) zaten. „Die sloop doet me niets meer. Het gebouw is immers al zo veel ja ren een bouwval, waaraan ieder een zich ergert", zegt Apers. Toch kleven veel nostalgische ver halen aan het gebouw, dat in 1931 is gebouwd als het klooster Onze Lieve Vrouw van Lourdes van de zusters Franciscanessen van Oudenbosch. „Het klooster was de vraagbaak en het rustpunt voor de inwoners van Zuiddorpe. Er_ge beurde weinig in het dorp waar de zusters niet bij betrokken waren", zegt Roelandt. Het was de tijd van onder andere zuster Rosa, de kleuterleidster, waar Piet vanaf 1935 en Luciën een jaar later gedurende een aantal ja ren les van kregen. Er gebeurde echter meer in het klooster. Er was onder meer een naaischool en er was wijkzorg. Ook de rooms-ka- tholieke kleuterschool in Axel werd bediend vanuit Zuiddorpe. „En de zusters speelden een grote rol in het kerkelijk leven van Zuid dorpe. Ze bereidden ons onder meer voor op onze eerste commu nie en onze rol als misdienaar. Ook regelden ze de processies in het dorp. Ook zochten veel Zuid- dorpenaren hun toevlucht tot het klooster om hun hart uit te stor ten." Volgens Roelandt zijn veel oudere Zuiddorpenaren gevormd door hun tijd op het klooster. „Er wer den ons nog fatsoensnormen ge leerd." In de laatste oorlogsjaren vingen de zusters ouderen, bejaarden en zieken op die vanwege het oorlogs geweld waren gevlucht uit West-Zeeuws-Vlaanderen. Veel vluchtelingen vonden in de Zeeuws-Vlaamse kloosters tijdelijk onderdak. De opvang van bejaarden was feite lijk het begin van het bejaarden huis in Zuiddorpe. Na een dikke vijftig jaar als klooster gefungeerd te hebben, werd het gebouw ver volgens een volwaardig bejaarden huis. Dit rustoord verhuisde zo'n 25 jaar geleden van Zuiddorpe naar Koewacht. Walter van Acker begon vervolgens met een pension in het gebouw voor met name con tractarbeiders. De uitbater van de Lindenhof be reikte midden jaren negentig een akkoord met het toenmalige minis terie van WVC over de opvang van maximaal honderd asielzoe kers. Dit leidde in eerste instantie tot vraagtekens bij toenmalig bur gemeester De Graaf en de gemeen teraad van Axel. Ze vonden het aantal van honderd aan de hoge kant voor Zuiddorpe maar tot noe menswaardige problemen heeft de opvang nooit geleid in het dorp. Zo'n tien jaar geleden vertrok de laatste asielzoeker. Sindsdien staat het gebouw leeg en sloeg het ver val toe. Niemand in Zuiddorpe rouwt daarom om de sloop. Wat er met de vrijkomende grond zal gebeuren, staat nog niet vast. Woongoed wil daar zorgwonin- gen bouwen, maar houdt het plan nog eens tegen het licht om te kij ken of er nog steeds voldoende in teresse is. Veel inwoners willen echter reguliere woningbouw om dat juist daar behoefte aan is. De ontwerper van het voormalige klooster in Zuiddorpe was de befaamde Hulster architect Rouleau. Hij ontwierp ook de kapel Onze Lieve Vrouwe ter Eken in Kapellebrug, de rooms katholieke pastorie in Koewacht en in Sint Jansteen en het Jansenius Lyceum in Hulst. in de gevel van het klooster stond jarenlang een groot beeld van Onze Lie ve Vrouw van Lourdes. Waar het beeld is gebleven, weet niemand. Het is wel bekend dat het beeld eind jaren zestig, begin jaren zeventig is verdwe nen. „Wellicht staat het bij iemand in de tuin", zegt Piet Apers. „Als je naar de architectuur kijkt, is het toch een prachtig gebouw geweest. Zo jammer dat het in verval is geraakt." foto's Piet Apers axel - Welzijnsorganisatie Aan Z houdt een reeks bijeenkomsten voor mantelzorgers. Aan de hand van thema's wisselen ze ervarin gen en tips uit. De bijeenkomsten zijn op zes dinsdagen van 14.00 tot 16.00 uur in het stadhuis in Axel: t6 en 30 maart, 13 en 27 april en 11 en 25 mei. Voor informatie en aanmelding: 0115-563015. Tip? redactie@pzc.nl Die Schouwse mag niet klagen over wat moeder natuur haar heeft toebe deeld. Doet ze ook niet, en de haar omringende mannen evenmin. Qua uiterlijk heeft ze eigenlijk maar één wens: ze zou boven de gordel wel wat weelderiger rondingen willen. Voor een cosmetische ingreep ont breekt echter het budget. Toen haar chef stressballetjes - schuimrubber ballen ter grootte van een sinaasap pel - uitdeelde aarzelde ze dan ook geen seconde. Ze griste een collega het stressballetje uit de hand en stop te bij zichzelf een balletje rechts en een balletje links in de blouse. En voi- la, ineens beschikte zij over een droomdecolleté. Hetgeen haar colle ga zo in verwarring bracht, dat hij het stressballetje meteen nodig had. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 03 maart 2010 blijkt, dat ten verzoeke van V.O.F. Bouwkundig adviesbureau De Braai, gevestigd te Terneuzen, aan Hiltje Geertsma. zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, is betekend een vonnis d.d. 24 februari 2010 gewezen door de Rechtbank Middelburg, sector kanton te Terneuzen. Tevens wordt bevel gedaan tot betaling van een som geld, binnen twee dagen daarna. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME CS. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 -613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandammc-holland.nl Het voormalige klooster roept bij veel Zuiddorpenaren herinneringen op. Zoals bijvoorbeeld aan de 'kleuterzuster' Rosa van de bewaarschool (de la tere kleuterschool) medio jaren dertig van de vorige eeuw toen Piet Apers en Luciën Roelandt daar op school zaten. De klasjes waren niet groot. Zo'n twaalf kleuters. „Zuiddorpe was natuurlijk niet groot. Weinig inwoners maar wel veel cafés", herinnert Roelandt zich nog. „Veel oudere inwoners van het dorp zijn gevormd door hun tijd op de bewaarschool. Er werden ons nog fatsoensnormen bijgebracht. De zusters speelden een belangrijke rol in het dorp. Er gebeurde weinig waar ze niet bij betrokken waren." Op de foto staat Piet Apers achter derde van rechts. door Wout Bareman terneuzen - De meld- en hulpcen trales van de brandweer in Middel burg, Gent en Terneuzen worden aangepast voor grensoverschrijden de communicatie. Daarmee is zo'n 170.000 euro gemoeid. De financiering van de technische koppeling van de centrales is zo goed als rond. Het geld is afkom stig van het Nederlandse en Bel gische ministerie van Binnenland se Zaken. De provincie Zeeland kaartte de moeizame communica tie tussen de centrales aan weers zijden van de grens vorig jaar al aan in Den Haag. Het probleem werd als 'grensknelpunt' gedepo neerd bij toenmalig minister Ter Horst. Die reageerde welwillend op het financieringsverzoek. Ook 'Brussel' lijkt nu overtuigd van de noodzaak tot aanpassingen. Begin november vorig jaar onder tekenden vertegenwoordigers van Oost- en West-Vlaanderen en Zee land in Gent een protocol, waarin is vastgelegd dat branden in de grensstreek worden geblust door het dichtstbijzijnde brandweer korps. Daarmee is een goede grens overschrijdende hulpverlening, met korte aanrijtijden, gewaar borgd. Alleen de communicatieka nalen over en weer haperen nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66