binnenland 15 tik door aftocht öj Lommerd doet goede zaken vanwege crisis ONTDEK ONTDEK... D66 stelt vragen over reizen met adhd-medicijnen Kamer wil extra druk om ijsbeer te helpen vrijdag 12 maart 2010 autovakaniieó Wte FRANKRIJK Keycamp Zuid-Bretagne Camping La Grande Métairie**** in Camac Aanrader! Dit is één van de mooiste campings van 8retagne met vele moderne faciliteiten, een groot overdekt zwembad, diverse buitenbaden en sportactiviteiten. U profiteert op deze cam ping van veel gratis extra's zoals geweldige kin derclubs voor peuters, kids en tieners. Bungalowtent o.b.v. logies Reisnummer. BS019 Vertrek op 8 jub 2010 gaar nét even verder 'Op het ministerie van Verkeer en Waterstaat zat nog nooit een minister met zoveel drive en inzet' Guido van Woerkom, directeur ANWB 'Ik ben het niet altijd met hem eens, maar dit vind ik nou echt jammer en een aderlating voor het CDA' Femke Halsema, Groenlinks-leider 'Da's nou jammer, Eurlings stopt. Een goede politicus. Met blijkbaar een sterke vriendin' Mei Li Vos, PvdA-Kamerlid 'Ik heb er respect voor dat iemand in deze fase van zijn leven een andere keuze maakt' Peter van Heeswijk, CDA-voorzitter 'Hij begreep als geen ander dat een snel economisch herstel begint bij een betere bereikbaarheid' Dick van den Broek Humphreij, EVO DEN HAAG - Het moet makkelijker worden om met medicijnen naar het buitenland te reizen. Dat vindt D66-Kamerlid Fatma Koser Kaya. Zij roept minister Ab Klink op om dat mogelijk te maken. De aanleiding daarvoor is de actie van Thom de Bruijn uit Goes. Hij vindt het niet van deze tijd dat mensen die ritalin slikken, een ge neesmiddel tegen adhd, om de der tig dagen een brief van de dokter moeten halen om niet aangehou den te worden. Ritalin valt, net als een aantal an dere medicijnen zoals een aantal slaap- en kalmeringsmiddelen, on der de Opiumwet. Binnen de Schengen-landen in Europa is een doktersverklaring verplicht voor reizigers, maar die is maar dertig dagen geldig. Dat betekent veel ge doe en veel werk voor de arts die zo'n verklaring moet tekenen. In de rest van de wereld gelden an dere regels: om naar landen buiten Europa te mogen reizen met medi cijnen die onder de Opiumwet val len, is vaak toestemming nodig van de ambassade. Ook in het Europees Parlement heeft D66 al vragen gesteld over de kwestie. den haag - Ze vindt het zelf niet efFectief, maar demissionair minis ter Gerda Verburg (LNV) moet er van de Tweede Kamer wel voor gaan pleiten om de commerciële jacht op ijsberen te verbieden. Verburg probeerde de Kamer tever geefs te overtuigen dat niet de jacht maar het veranderende kli maat de grootste bedreiging is voor de ijsbeer, die zijn leefgebied ziet afbrokkelen. En de klimaatver andering pak je niet aan door de handel in producten van bedreig de soorten aan banden te leggen, aldus de minister. De Kamer meent dat alle beetjes helpen, dus ook extra druk van buitenaf Tijdens de internationale Citescon- ferentie in Qatar buigen 175 lan den zich van 13 tot en met 25 maart over manieren om bedreig de wilde dieren en planten te be hoeden voor uitsterven door de handel aan banden te leggen. den haag - Steeds meer mensen brengen hun goederen naar pand huizen, de vroegere lommerd. Het Pandhuis in Den Haag zag sinds het uitbreken van de economische crisis halverwege 2008 het aantal beleningen met achtduizend toe nemen tot in totaal 56.500. Het jaar daarvoor steeg het maar met duizend. Bij de lommerd krijgen mensen in ruil voor hun goederen en siera den een zogenoemd pandkrediet. Na een vooraf bepaalde periode kunnen ze dit aflossen, tegen een vaste rente, waarna ze hun spullen weer terugkrijgen. Het Pandhuis in Den Haag, naast die in Amsterdam de enige overge bleven gemeentelijke lommerd, ziet meer mensen die niet in staat zijn hun goederen terug te kopen. Ook lijkt het er volgens directeur Jan van der Hulst op dat steeds meer mensen met hogere inko mens spullen belenen. De gemid delde belening lag in 2007 op 258 euro, nu is dat 400 euro. In het merendeel van de gevallen gaat het om mensen in acute finan ciële nood, vaak niet eens meer in staat om eten voor zichzelf te ko pen, signaleert Van der Hulst. Ook Cash Converters, een particu liere onderneming met zeven pandhuizen, zegt steeds meer aan loop te krijgen. „Niet alleen van mensen die iets aanbieden, maar vooral van mensen die voor een koopje aan goederen willen ko men", aldus een woordvoerster. Juweliers en opkopers van siera den melden eveneens meer belang stelling. Sinds de goudprijs is toege nomen van zo'n 9000 euro per ki lo in 2007 tot zo'n 26.000 euro nu bieden steeds meer particulieren hun sieraden te koop aan. Eurlings met zijn partner Enikö Borbely. illeid van een autovakantie! 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5