Geest blijft in de fles met de FizzBoy A 241 zeeland OPEN HUIZEN ROUTE Eeuwenoude grafkisten gevonden in Middelburg speciale bijlage zaterdag 27 maart Goes wil verder met heggenproject in buitengebied Zeeuwse Oranjesteden op Duitse beurs Nieuwe raad geïnstalleerd vrijdag 12 maart 2010 GADGET Vondst Terneuzenaar houdt frisdrank bruisend tot de bodem door Frank van Cooten De ideeën van de Ter- neuzense uitvinder en huisarts Cors Ephraïm ontstaan meestal uit ergenis. „Waarom moet je toch altijd het laatste plasje frisdrank weggooien omdat er geen prik meer in zit." Ephraïm presenteert de FizzBoy, zijn nieuwste bedenksel om een einde te maken aan deze ergenis. Dankzij deze gadget blijft de fris drank bruisend tot op de bodem. Na de eerste draai aan de dop van een fles priklimonade is de geest al vrij snel uit de fles. Dat de hoeveel prik dan al een stuk minder is, komt omdat het koolzuur ont snapt en gewone lucht de fles vult. „Met de FizzBoy is dat verleden tijd", zegt de Temeuzense uitvin der. „Die vervangt de gewone draaidop en fungeert als tap die op de fles blijft zitten. De fles gaat slechts eenmalig open en daardoor blijft de prik in de frisdrank krach tig tot op de bodem." Ephraïm noemt nog een leuke bij komstigheid. „Met de FizzBoy tap je frisdrank in plaats van het uit te schenken en hij past op alle fris drankflessen van anderhalf en twee liter." Toch is het oppassen geblazen met de FizzBoy. Als je het apparaat van de fles wilt halen als er nog fris drank in zit, moet je dat zeer voor zichtig doen. Er zit immers druk in de fles, ondervond de uitvinder zelf toen hij de FizzBoy iets te en thousiast van een fles cola draaide. De cola spoot er uit. „Als het met beleid gaat, is er niets aan de hand. Het is uiteraard de bedoeling dat je de FizzBoy pas van de fles haalt, als er geen frisdrank meer in zit. Dan is het apparaat gemakkelijk schoon te maken onder de kraan of in de vaatvasser." Ephraïm bedacht eerst de Bubble Locker. Dit ding werkt met kool- zuurpatronen. „Maar dit apparaat was te duur en te ingewikkeld om op de markt te brengen. In de Verenigde Staten stuitte Ephraïm op iets dat leek op de FizzBoy. „In de Verenigde Staten is de vormgeving van de flessen ech ter anders. Ik ben daarom op het idee gekomen het apparaat aan te passen voor de Europese markt. Er bleken wel wat patenten voor te zijn verleend, maar die zijn nooit uitgewerkt. Dus ik ben de eerste. De productie van de FizzBoy ge beurt in China. Hoe de Chinezen zaken doen, bevalt me wel. Zo worden alle e-mails binnen een paar uur beantwoord." Het uitvinden zit de Temeuzense huisarts in het bloed. „De uitda ging is dingen op te lossen waar je tegen aan loopt. Het is een grote puzzel. Dat fascineert me." Van zijn eerdere uitvinding, de Ear Scratcher, zijn inmiddels 150.000 exemplaren op de markt gebracht „Daar ben ik nog de slim middelburg - De bouw van een winkel- en appartementencom plex op de hoek van de Middel burgse Markt biedt voor archeolo gen een buitenkans voor onder zoek naar de vroegste Middelbur gers. Omdat onder het nieuwe ge bouw een kelder komt, moet er metersdiep gegraven worden. Daar Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I PZC. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmer,tteam@bndestem-pzc.nl ste Zeeuw mee geworden. Ik stuit te in Frankrijk op een artikel over de Ear Scratcher in de krant. Dat was best een kick, hoor." Er bestaan nu plannen om de Ear Scratcher ook in de Verenigde Sta ten op de markt te brengen. Niet al zijn uitvindingen zijn even succesvol. De Smokelocker, een methode om van het roken af te komen, werd niet het daverende succes waar hij op had gehoopt. Via een aantal pijpjes kreeg de ro ker steeds minder nicotine binnen dat het stoppen een stuk makkelij ker zou moeten maken. „Het werk te wel bij mijn patiënten, maar het is nooit een groot succes gewor den." De FizzBoy wordt niet in grote hoeveelheden op de markt ge bracht. „Het blijft een gadget. Een leuk cadeautje bijvoorbeeld voor het personeel als blijk van waarde ring voor het feit dat het bedrijf weer een bruisend jaar heeft ge had. Het product is verkrijgbaar via gadgetbedrijven en mond-tot-mond reclame." De FizzBoy kost 6,90 euro en is ook verkrijgbaar op www.ffizz- boy.nl. „Ik word niet rijk van mijn uitvin dingen, maar daar is het mij niet om te doen. Ik doe de dingen die ik leuk vind. Mijn echte droom is nog het perfectioneren van een door lucht aangedreven motor. Dan doe je echt iets aan de vermin dering van de C02-uitstoot." De Temeuzense uitvinder Cors Ephraïm demonstreert de FizzBoy, om de prik bij zijn buitenmuren van de mid deleeuwse Westmonsterkerk bloot gelegd. Naast die muur was de be graafplaats. Daar wordt gegraven. Een eerste steekproef bracht aan het licht dat er nog gave middel eeuwse grafkisten in de grond zit ten. Op de stoffelijke resten wordt DNA-onderzoek uitgevoerd. GOES - Het Goese college van B W wil het heggenproject voortzet ten. Boeren kunnen de komende vier jaar financiële steun tegemoet zien bij het planten en onderhoud van heggen. Het project voor agrarisch natuur beheer is een initiatief van de Zui delijke Land- en Tuinbouworgani- domburg - De Zeeuwse plaatsen die een band hebben met het ko ningshuis en deel uitmaken van de internationale Oranjeroute pre senteren zich van 10 tot 14 maart op de reisbeurs ITB in Berlijn, één van de belangrijkste reisbeurzen ter wereld. De Veerse burgemeester Rob van der Zwaag presenteert Middel burg, Tholen, Veere en Vlissingen op 12 maart. Hij gaat daar met na me in op de historische band van Zeeland met het Huis van Oranje en zal op die manier Zeeland aan prijzen als vakantiebestemming. Ook de Duitse Oranjesteden zijn op de beurs aanwezig. Bovendien begint het Duitse ver keersbureau in april met een inter- netcampagne over Koninginnedag. www.pzc.nl/oranjeboven satie (ZLTO). Goes legde er in 2004 geld voor op tafel. In de prak tijk zorgden de Agrarische Natuur Vereniging Goes en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland dat de heggen werden ingeplant. Ook on derhielden ze de contacten met boeren die deelnemen. Goes wil, na het succesvolle pro ject akkerranden waarbij boeren subsidie kregen om bloemstroken in te zaaien langs hun percelen, verder met het heggenproject. Ge meente én inwoners hebben de af gelopen jaren flink geïnvesteerd in nieuwe wandelroutes, zogeheten ommetjes. Het heggenproject wordt voor vier jaar verlengd. ZIERIKZEE - „Ik wens u veel wijsheid, inspiratie, lef en een dosis humor toe", zei burgemeester Gerard Rabelink gisteravond bij de installatie van de nieuw gekozen raadsleden. Hij wees de raadsleden op hun primaire taak: volksvertegenwoordiger zijn. „Als raadslid moet je herkenbaar en zichtbaar zijn. U moet een evenwicht zoeken tussen idealen en realisme." In de raad zijn acht nieuwe leden verkozen. Corine Hoogerheide (LSD), Marianne Ket ting en Tom Soeters (beide WD), Daniël Joppe (CDA), Erika Capelle (CU) Florus van der Paauw (SGP), Serge Vogelenzang (D66) en Elzelien de Jong (Alert!). Na afloop van de installatievergadering feliciteerden familie en be kenden de volksvertegenwoordigers. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58