Trouwen kan bijna overal 22 en 23 HUWELIJK Strandpaviljoen en campingkantine kunnen 'huis der gemeente' zijn x mjxj 21 26 en 27 Vastgelopen jacht vlotgetrokken Zeven ondergrondse vuilcontainers erbij Openbaar toilet gaat dicht na vandalisme almanak Stress Feestmiddag voor gouden paren Engelse koeien houden de duinen bij Nieuw-Haamstede open -->3,jjf& Vrijdag 12 maart 2010 door Piet Kleemans zierikzee - Strandpaviljoens zijn geschikt, maar het kan ook in ook de kantine van een camping, een grand-café of een villapark en zelfs op schepen, zolang deze maar afge meerd zijn. Trouwen kan voortaan - mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan - bijna overal op Schouwen-Duiveland. Tot nu toe was het aantal trouwlo caties beperkt, weet Ruud Lak van de afdeling Burgerzaken Belas tingen van de gemeente Schou wen-Duiveland. Vroeger waren trouwlustigen min of meer 'veroor deeld' tot stadhuis en kerk. Later kwamen locaties als Slot Haamste de en Slot Moermond erbij. Maar nog steeds was de keuze beperkt. Wie op een andere dan die be staande locaties wilde trouwen, moest een verzoek indienen bij de gemeente. Het college van burge meester en wethouders moest zich er vervolgens over buigen en besluiten of de gewenste plek al dan niet voor één dag 'huis der ge meente' mocht zijn. Dat is nu voltooid verleden tijd op Schouwen-Duiveland. „Wij willen een dienstbare gemeente zijn", al dus Lak. Hij tekent daar wel bij aan dat een beoogde trouwlocatie moet voldoen aan een aantal voor waarden. Ten eerste moet de loca tie in kwestie in ieder geval tijdens de trouwdag openbaar zijn, het geen in de praktijk betekent dat ie dereen er moet kunnen binnenlo pen. Verder dient de veiligheid gewaar borgd te zijn. Doorgaans is dat geen probleem. Gebouwen als een strandpaviljoen of een restaurant moeten immers altijd aan eisen van veiligheid en toegankelijkheid voldoen. De trouwlocatie mag verder de goede zeden niet in gevaar breng en en ook wordt de eis gesteld dat de openbare orde gehandhaafd blijft. Wordt aan deze voorwaar den voldaan, dan kan er getrouwd worden. Bij de gemeente ligt een lijst van 26 locaties, een combina tie van de oude vertrouwde vaste locaties en de panden (of sche pen) die in het verleden al een keer zijn goedgekeurd voor en ge bruikt door trouwlustigen. Trou wen op één van die 26 locaties is een kwestie van toestemming vra gen bij de afdeling Burgerzaken. Aan datzelfde loket moet men ook zijn om voor een nieuwe plek het predikaat 'huis der gemeente' te krijgen. Het college heeft er in principe geen omkijken meer naar, stelt Lak. Meelstreep in Eede staat symbool voor bevrijding Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BROUWERSHAVEN De bemanning van KNRM-redding- boot De Griend van station Oud dorp moest dinsdag in actie ko men voor een vastgelopen zeiljacht bij de haven van Brouwershaven. Toen De Griend ter plaatse was kon het jacht vrij snel losgetrokken worden, waarna het door De Griend begeleid werd naar de ha ven van Brouwershaven. Na controle op lekkage of andere schade werden de gegevens opge nomen en kon De Griend terugke ren naar de thuisbasis in Ouddorp. ZIERIKZEE In de historische binnenstad van Zierikzee wordt volgende week druk gegraven. Het is de bedoeling dat in een week tijd zeven onder grondse vuilcontainers geplaatst worden. Maandag en dinsdag is doorgaand verkeer via Kerkhof, Poststraat en Manhuisstraat onmo- gelijk. Woensdag en donderdag wordt een deel van Kerkhof Noordzijde afgesloten en moeten gebruikers van het parkeerterrein Beddeweeg rekening houden met verkeershin- der. ZIERIKZEE Het openbaar toilet op de hoek van de Hogemolenstraat en 't Vrije in hartje Zierikzee is door de gemeen te Schouwen-Duiveland gesloten. Aanleiding voor de sluiting is het regelmatig terugkerend vandalis me. Door alle vernielingen liepen de kosten voor instandhouding van openbaar toilet hoog op. De gemeente zag zich daardoor ge dwongen de voorziening te slui ten. Er wordt nog naar een alterna tief voor het openbaar toilet ge zocht. Tip? redactie@pzc.nl Ze mag niet klagen - die Schouwse - over wat moeder natuur haar heeft toebedeeld. Doet ze ook niet, en de haar omringende mannen evenmin. Qua uiterlijk heeft ze eigenlijk maar één wens: ze zou boven de gordel wel wat weelderiger rondingen wil len. Voor een cosmetische ingreep ontbreekt echter het budget. Toen haar chef stressballetjes - schuimrub ber ballen ter grootte van een sinaas appel - uitdeelde aarzelde ze dan ook geen seconde. Ze griste een colle ga die wat glazig naar de nieuw ver worven schat staarde het stressballe tje uit de hand en stopte vervolgens bij zichzelf een balletje rechts en een balletje links in de blouse. En voila, zonder dure chirurgische ingreep be schikte zij ineens over een droomde- colleté. Hetgeen haar collega zo in verwarring bracht dat hij het stress balletje meteen nodig had. zierikzee - „Heel erg leuk en heel gezellig." De jaarlijkse Gouden Paren Feestmiddag van de ge meente Schouwen-Duiveland viel weer in goede aarde. In de burgerzaal genoten 58 paren die in 2009 hun gouden huwelijksfeest hebben gevierd van optredens van het Bruinisser Visserskoor en ook van de contacten met elkaar. Als aardigheidje hadden medewerkers van de ge meente enkele krantenartikelen opgezocht uit het huwelijksjaar, 1959. Deze artikelen kregen al le paren en leverden gelijk gespreksstof op. Een verhaaltje over een supergrote appel in Bruinisse bijvoorbeeld, of een toneeluitvoering waar een van de aanwezigen nog in mee had gespeeld. Burgemeester Gerard Rabeling heeft de paren toegesproken. Hij kon echter niet de hele middag aanwezig zijn omdat het gezinsdrama zijn aan dacht nodig had. „Maar daar hebben wij natuur lijk alle begrip voor", zei een van de aanwezigen. „Dat is duidelijk." De paren kregen niet alleen deze feestmiddag aangeboden. Op de trouwdag zelf heeft het ge meentebestuur een bloemetje gestuurd. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55