241 zeeland Terug naar de hippietijd 'Het is Amerika, dus het OPEN HUIZEN ROUTE Marijn is de achterafzaaltjes voorbij Concert Bettie Serveert uitgesteld Dromen doen we allemaal, dus ook Marijn Geluk. De rockzan ger uit Sint Philipsland doet in juli mee aan de 'Olympische spelen voor entertainment' en hoopt daar ontdekt te worden. Trekkers op Nieuwe Postweg zijn uitgesloten weekenddiensten speciale bijlage zaterdag 27 maart vrijdag 12 maart 2010 FESTIVAL Live-muziek op Het Goese Lyceum door Lilian Dominicus GOES - Kaftans, kralenkettingen, bloemen, plateauzolen, vredeste kens en glitterbollen: het Goese Ly ceum verandert vandaag in één groot hippiefestival. Alleen waterpijpen en andere geestverruimende middelen ko men het gebouw niet binnen, want anno 2010 mag niet meer al les wat in de jaren zestig nog wel kon. „Roken kan niet meer in het schoolgebouw", zegt organisator en leraar Peter van de Korput, met een knipoog. Maar aan de inbreng van ouders, leerlingen en leraren zal het verder niet liggen: dit jaarlijks terugkeren de live-muziekfestival met een wis selend thema krijgt een hoog 'Woodstock'-gehalte. Alles wordt uit de kast gehaald om de sfeer uit Docent Han Ducrot repeteert voor het Hippiefestival. foto Willem Mieras GOES - Het optreden dat Bettie Ser veert zondagmiddag zou geven in Podium 't Beest in Goes is uitge steld. Aanleiding is het overlijden van de vader van een van de band leden. Frank Harthoorn van 't Beest meldt dat naarstig gezocht wordt naar alternatieve data voor het op treden. De kaartjes die voor zon dag zijn aangeschaft blijven geldig voor het inhaalconcert. Wanneer dat is, wordt op de website van 't Beest gemeld: www.tbeest.nl. SINT PHILIPSLAND de jaren zestig en zeventig na te bootsen. Al maanden werd er ge werkt aan décors, affiches en kos tuums. „Vóór de kerst werden er al audi ties gehouden", vertelt Van de Kor put. Audities? A la Idols? „Nou, zó bot zijn we niet, maar we keuren wel eens een act af Of we suggere ren een ander nummer dan dat ze zelf in gedachten hadden." On danks de strenge selectie blijven er nog genoeg acts over: het program ma is tot middernacht gevuld met nummers van onder anderen Ike Tina Turner, The Beatles, Bob Dylan, Steppenwolf en andere co ryfeeën uit een ver verleden. Q Hippiefestival, aula Het Goese Ly ceum, vanavond vanaf 19.30 uur, kaarten a 3 euro nog verkrijgbaar aan de zaal. door Rob Paardekam Natuurlijk gaat hij vooral voor het plezier. Toch droomt rockzanger Ma- rijn Geluk uit Sint Phi lipsland er stiekem van dat het iets meer oplevert. Het zou zomaar kunnen, want op de World Cham pionships of Performing Arts in Los Angeles lopen honderden mensen uit de muziekwereld rond. Het festival - vrij vertaald de We reldkampioenschappen voor po diumkunsten - wordt al veertien jaar gehouden in Hollywood. Ta lentvolle artiesten kunnen er hun kunsten vertonen. „Het is een groot evenement", weet Marijn. „Je kunt het vergelij ken met de Olympische Spelen. Er komen delegaties uit heel veel lan den en er is een heuse openingsce remonie met vlagvertoon. Verder kun je er een gouden, zilveren of bronzen medaille winnen." Eerlijk is eerlijk: een aantal maan den geleden had Marijn ook nog nooit van het festival gehoord. Hij stuitte op een oproepje op de web site www.uocalisten.nl. Daarin las hij dat Nederland voor het eerst een delegatie ging sturen. De 27-ja rige Fliplander aarzelde geen mo ment. Hij meldde zich aan en werd goed genoeg bevonden. „Ik meen dat zo'n vijftig tot honderd artiesten zich hebben aangemeld, maar er kunnen er maar een stuk of tien mee. In die zin voel ik me best wel bevoorrecht." Marijn doet in juli mee in twee ca tegorieën. De eerste is uiteraard rock. Over een tweede twijfelt hij nog een beetje, maar het zou best eens jazz kunnen worden. Als hij pech heeft mag de Zeeuwse rocker twee keer zestig seconden zingen, maar daar gaat hij natuurlijk niet van uit. „Ik hoop de tweede en misschien zelfs wel de derde ron de te bereiken. Dan zit je echt bij een select gezelschap." WCOPA De World Championships of Perfor ming Arts (WCOPA) vinden van 17 tot en met 25 juli plaats in Hol lywood, Los Angeles. Er komen delegaties uit meer dan veertig landen van over heel de we reld. Nederland is er voor de eer ste keer bij en stuurt ongeveer tien entertainers. Die landen komen niet alleen met rockzangers als Marijn, maar ook met onder meer acteurs, dansers, modellen en muzikanten. In tiental len categorieën strijden zij om de medailles en de kans om ontdekt te worden. Marijn beseft dat alles valt of staat met het nummer dat hij kiest. Hij houdt wel van de seventies, dus even dacht hij aan 'Stairway to hea ven' van Led Zeppelin. „Maar ja, dat hebben de mensen wel ge hoord", stelt hij. „Pas geleden heb ik in mijn eigen studiootje 'The show must go on' van Queen opge nomen, dat klonk goed. Aan het eind van het lied heb je een paar hoge noten waar je lekker mee kunt uitpakken. Zo krijg je de zaal plat. Bovendien is het een num mer waarmee je lekker 'over de top' kunt gaan en daar houden ze wel van in Amerika." Volgens de Fliplander is op het festival al menig talent ontdekt. Er lopen vele tientallen scouts, managers en producenten rond, die op zoek zijn naar dat ene ta lent. „Je kunt een platencontract in de wacht slepen, maar bijvoor beeld ook studiebeurzen voor gere nommeerde opleidingen", vertelt Marijn. „Natuurlijk hoop ik één van de gelukkigen te zijn, maar ik zal niet zwaar teleurgesteld zijn als ze mij er niet uitpikken. Voor mij is het in de eerste plaats een groot avontuur. Hollywood is het hart van de entertainmentwereld. Wie wil daar nou niet optreden?" www.wcopa.com Marijn Geluk is ongeveer acht jaar actief in de muziek. Hij begon bij de inmiddels opgehe ven rock-coverformatie JIC uit Sint Philips land. Sinds kort zingt hij in de bands Steeier en Bas tard Sugar, die allebei stevig aan de weg timmeren. Steeier uit Rotterdam is een coverband die rock uit de jaren zeventig speelt. Marijn en zijn mede-bandle den zetten op dit moment een nieuwe show in el kaar. Bastard Sugar uit Tilburg brengt eigen muziek. „Rock met funky invloeden", vertelt Marijn, die vindt dat hij de afgelopen jaren grote sprongen heeft gemaakt als zanger. Daarom is hij ook zo blij met de twee bands. Die gaan volgens hem voor de wat grotere festivals. „Het zingen in achterafzaaltjes heb ik gehad." Marijn noemt zingen zijn grote passie. „Ik hoop er ooit mijn beroep van te kunnen maken." Q www.myspace.com/marijnvocals THOLEN - Het is uitgesloten dat de Nieuwe Postweg bij Tholen-stad wordt opengesteld voor landbouw- verkeer. Dat stellen B en W. De Christenunie had om die maat regel gevraagd, zodat de tractoren zo snel mogelijk weg kunnen uit de bebouwde kom van Tholen. In de toekomst komt er wel een nieu we landbouwweg tussen Poort vliet en de Thoolse brug, maar die laat nog jaren op zich wachten. Daarom moet de Nieuwe Postweg worden geopend voor trekkers, stelt de CU. Door passeerstroken aan te leggen, net als bij Poort vliet, zou de doorstroming van het verkeer niet hoeven te verslechte ren. Het college laat echter weten dat de provincie hier nooit ak koord mee zal gaan. Volgens B en W gaat het om een veel drukkere weg dan bij Poortvliet. Ook zijn de snelheden er hoger, waardoor de kans op ongevallen groter is. Zaterdag 13 en zondag 14 maart 2010 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18 tot 8 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen, alleen na telefonische afspraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland R. Beerens en J. Beerens-Hamelink, Dorps straat 20-a, Heinkenszand, tel. 06-22347209. Spreekuur 10-11 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099: vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: C. Schalckens en E. Roozemond Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur). M. v.d. Plasse Verloskundigen Reimersyyaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel.(0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kortgene, tel. (0113) 302145 en M.P.C. Karelse, 's-H.H. Kinde- rendijk 118, Goes, tel (0113) 220656. Dierenkliniek Yerseke en dierenkliniek Goes, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Goes,'s Gravenpolderseweg 92, Goes,(0113) 270072, za 10-15 uur, behandeling volgens afspraak; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Botermarkt 10, zat.van 11-12 uur. Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN/DeStem I P2C. T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl 'oor meer informatie kunt u contact

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48