Stuk Westwal riskant voor voetganger In La Solitude kun je H 221 zeeland Jon Herselman mikt op coalitie WD, CDA en SGP Goes wijst tijdelijke uitweg bij Sportpunt af VEILIGHEID Veel vrachtwagens en geen stoep ZORGBOERDERIJ Voormalig bewoonster boerderij in Nisse plant Nader onderzoek in ontuchtzaak vrijdag 12 maart 2010 door Frank Balkenende goes - Voor voetgangers en fiet sers blijft het nog maanden uitkij ken aan de Westwal en de Kolve- niershof in Goes. Wethouder Ri- nus Dieleman (demissionair) ziet geen kans om ter hoogte van de parkeergarage de situatie voor 'zwakke' weggebruikers veiliger te maken tijdens de bouw van de schil van de parkeergarage en de sa nering van het Bleekveld. De wethouder liet dat gisteren we ten op een vraag van het net beë digde SP-raadslid Loes Passieux. Zij verhaalde van een mevrouw die met een rollator vanaf het GGD-gebouw een poging onder nam naar Albert Heijn te lopen. Langs de. parkeergarage ligt even geen stoep. Daarnaast moet ze re kening houden met de uitrit van bouwverkeer én de normale uitrit van de parkeergarage en verder vrachtwagens die nodig zijn voor de sanering van het Bleekveld. Ver der verloopt de bevoorrading van AH via de Westwal. Daarnaast zijn de rijbanen van de Westwal ter hoogte van de in de cember geplaatste verkeerslichten verlegd, zodat er ook een rechtsaf- door Raymond de Frel Marije! Hoi Wim, wat -kom jij hier doen? Ik kom hier wonen, Marije! Waar is mijn kamer? strook voor bezoekers van de par keergarage kon worden gemaakt. Niet iedereen volgt de slingers. Sommigen rijden rechtdoor over de rechtsafstrook. Een hindernisbaan voor iemand met een rollator. Passieux had haar manoeuvres gadegeslagen. Auto's passeerden haar aan verschillende kanten. „Ik kon het niet meer aan zien en heb haar toen geholpen. Is daar nu echt niets aan te doen?" Wethouder Dieleman erkende gis teravond in de raad dat de situatie niet ideaal is, maar hij ziet nu even geen oplossing. Eerst moeten de appartementen en commerciële ruimten in de schil van de parkeer garage worden afgebouwd. Ook de sanering van het Bleekveld is in gang en moet worden afgerond. Op termijn wordt de verkeerssitua tie bij de parkeergarage nog verbe terd. Dat zal pas ergens in juli, au gustus zijn, schatte Dieleman in. Paul Colijn (SGP/CU) vroeg of de gesloten loopbrug over de west- vest weer open kan, als tijdelijk al ternatief voor voetgangers. Diele man wilde daar niet aan. „De brug was bedoeld als verbinding voor het parkeerterrein aan de Rom- merswalestraat. Dat is opgeheven, zodat de brug niet meer nodig is." Cliënt Wim Riemens (38) komt enthousiast het erf van La Solitu de in Nisse op rennen. Nog even tjes, een paar maandjes nog, dan mag hij hier elke nacht slapen. In een rustige, idyllische omgeving. Wim kan haast niet wachten. Ze ker niet als hij zijn toekomstige ap partement binnenstapt. „Zo hé, wat mooi! En wat een grote tuin! Daar kan ik 15 juli mooi mijn ver jaardag vieren." Wim is deze donderdagmiddag sa men met een aantal andere ver standelijk gehandicapte cliënten van de stichting Arduin naar La So litude gekomen om een symboli sche handeling te aanschouwen. Terwijl bouwvakkers zich nog in het zweet werken om de voormali ge schuur en het woonhuis om te turnen tot een luxe appartemen tencomplex, rolt er buiten een traantje over de wang van Tanny de Winter. Voor hep eerst is ze weer terug op 'haar' erf Om op uitnodiging van serviceclub Kiwa- nis Goes-De Bevelanden als eerbe door Lilian Dominicus kapelle - Informateur Ion Hersel man (WD) wil de coalitiebespre kingen voor de komende gemeen teraadsperiode in Kapelle voortzet ten met CDA en SGP. Dat heeft hij gisteravond gezegd tijdens de raadsvergadering. Maandag- en dinsdagavond heb ben Herselman en de nummer twee op de WD-lijst, Tiny van Loon, met de vijf andere fracties gesproken over een eventuele sa menwerking. Daarbij kwamen on derwerpen aan bod als wethouder kandidaten, portefeuillewensen, bezuinigingen, zondagsrust, ambts gebed en programmaspeerpunten. „Het waren stuk voor stuk con structieve gesprekken", aldus Her selman. „Er kwamen vruchtbare ideeën uit voort." Een college van VVD, CDA en SGP, een voortzetting van de hui dige formatie, kan beschikken over 9 van de 15 zetels. „Eigenlijk zelfs 10, want de Christenunie heeft zijn gedoogsteun gegeven. Niet al leen omdat de partij een lijstver- binding heeft met SGP, maar voor al ook op basis van wat de afgelo pen vier jaar is gebeurd." Een twee de optie, mochten de coalitiebe sprekingen mislukken, is een colle ge van WD, CDA en PvdA. „Maar dat levert een stem minder op, om dat PvdA twee zetels heeft ge haald." Het vervolggesprek vindt dinsdag plaats. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in de zaak tegen een 71-jarige man uit Zuid-Beveland geen vonnis uitge sproken, maar aangehouden voor nader onderzoek. Tegen de bejaarde man was bij ver stek een celstraf van 10 maanden waarvan vier voorwaardelijk geëist. Hij werd ervan verdacht on tucht te hebben gepleegd met een achtjarig dorpsgenootje. De recht bank vindt dat de schriftelijke weergave van het studioverhoor met het meisje niet geheel vlekke loos is en voelt zich daardoor on voldoende voorgelicht. Er wordt nu een deskundige ingeschakeld die nog eens rustig met het meisje gaat praten. De man zelf, die ook gisteren schitterde door afwezig heid, wordt door de rechtbank 'dringend verzocht' bij de komen de behandeling aanwezig te zijn. Blijft hij ook dan weg, dan wordt hij door de politie opgehaald. door Frank Balkenende goes - De gemeente Goes werkt niet mee aan een alternatieve ont sluiting bij grotere evenementen in Sportpunt Zeeland en sportop- leiding Cios aan de Zwembadweg. Bij activiteiten die veel publiek trekken zoals de Senior Games, maar ook open dagen, uitvoerin gen van sportverenigingen en Sin terklaasfeest, is het een verkeers chaos aan de Zwembadweg. Op het parkeerterrein staat de boel vast. Dat heeft onder meer te ma ken met het kruispunt Houtka- de-Kattendijksedijk, waar verkeer vanaf het sportcomplex moeizaam de Houtkade op kan komen. Met files tot gevolg. Daarom is de gemeente gevraagd verkeer langs twee kanten weg te leiden. Deze suggestie wuift het college van B W weg. Volgens burgemeester Dick van der Zaag is het onverstandig om grote stro men auto's over de autoluw ge maakte Kattendijksedijk te laten rijden. Daarbij zou zich ook een technisch probleem voordoen. Voor elk evenement moeten de au- towerende paaltjes ter hoogte van het Goese Meer eruit. Van der Zaag lijkt het beter verkeersrege laars in te zetten op de kruising met de Houtkade. VIDEO Bekijk de reactie van Arduin-cliënt Wim op zijn nieuwe stek in Nisse op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1Verbazing verbond CDA enPvdA 2. Ruim helft Goese raad vertrekt 3. Drie vervangers in raad Borsele TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Tanny de Winter plantte gistermiddag op haar voormalige erf een linde als eerbetoon aan haar man Albert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46