321 sport Zeeland Sport blijft PZC Spelers van Haarlem mogen naar amateurs Roadies gaan in eigen huis hard onderuit Delta Sport plaatst zich voor halve finale VIJFDE KLASSE ZONDAG Met nog twaalf duels voor de boeg, staat Zeeland Sport vijfde. Toch overheerst bij de Vlissingse club het gevoel dat de titel in de vijfde klasse A nog steeds tot de mogelijkheden behoort. Rugbyers van Tovaal zakken verder weg Menners in actie in manege De Eendracht vrijdag 12 maart 2010 door Arnold Aarts UTRECHT - Vijf voetballers van het failliete HFC Haarlem mogen door een uitspraak in kort geding dit sei zoen al aan de slag bij amateur clubs. Marcel Akerboom, Milan Berck Beelenkamp, Laurens ten Heuvel, Frank Karreman en Giel Neervoort zijn per direct speelge rechtigd. Akerboom en Berck Bee lenkamp spelen morgen in Alp hen aan de Rijn zelfs al tegen el kaar in het duel ARC-Noordwijk. Laurens ten Heuvel, die voor Katwijk gaat spelen, laat in een reactie weten positief verrast te zijn door de uitslag van het kort ge ding. „Ik had maar een klein beet je hoop. Het probleem was dat ner gens in de reglementen van de KN VB staat hoe je moet omgaan met spelers van een failliete club." Ten Heuvel heeft onderdak gevon den bij zaterdag-hoofdklasser Katwijk. „Zij benaderden mij als één van de eersten. Quincy van Ommeren, die nog bij Volendam heeft gevoetbald met mijn broer Arturo, voetbalt er en via hem hoorde ik wat voor club het was. Dat sprak me aan." Ten Heuvel komt morgen voor het eerst in ac tie als zijn ploeg de zware uitwed strijd speelt tegen Rijnsburgse Boys. MIDDELBURG De poolbiljarters van Roadhouse Roadies leden een fikse nederlaag tegen Chalkie's Maniacs. Het duel in Middelburg eindigde in 2-7. De thuisploeg kwam er tegen de num mer drie van de ranglijst nauwe lijks aan te pas. Eén uitzondering vormde Chris van Renswoude. Hij won zijn beide partijen straight pool overtuigend. Zijn teamgeno ten konden dat niveau niet halen. Van Robbin Jobse, Rinus Witte, Ido Leenders en Marco Verrips werd stevig de maat genomen. ZIERIKZEE De handballers van Delta Sport hebben de kater van de competitie nederlaag bij Internos 2 gistera vond van zich afgespeeld. De Schouwse equipe plaatste zich ten koste van Habo'95 na strafworpen voor de halve finale van het beker toernooi. Na de reguliere speeltijd stonden de teams op 22-22. Na de verlenging was het 25-25, maar in de serie strafworpen maakte Delta Sport het verschil: 29-27. In de hal ve finale speelt Delta Sport op nieuw thuis. ROTTERDAM De Goese rugbyclub Tovaal verloor gisteravond in Rotterdam de be langrijke inhaalwedstrijd tegen RS- RC. Na een 19-7-achterstand bij rust gingen de Goesenaren met 31-7 onderuit. Door de nederlaag zakt Tovaal een aantal plaatsten op de ranglijst van de derde klasse en dreigt het zelfs in de gevarenzone te raken. Voor rust scoorde Tovaal via een try van Sjoerd van Bent- hem en een conversion van Peter van Stee. Na rust kwam Tovaal er niet meer aan te pas. VROUWENPOLDER BILJARTEN Pool. Eerste klasse: Roadhouse Roa- dies-Chalkie's Maniacs 2-7. Straight: Chris van Renswoude-Rob van Dijk 50-24; Chris van Renswoude-Perry Verheijen 50-17. 10-ball: Ido Leenders-Y. Luiken 3-6. 9-ball. Robbin Jobse-Y. Luiken 2-7. 8-ball: Rinus Witte-Rob van Dijk 2-6; Marco Verrips-Perry Verheijen 2-6. Twee de klasse: Team Blauw Tilburg-Cue's PerfAc- tion 2-7. Straight: Maarten Kemmeren-Mark Schelling 16-40. 9-ball: Mathijs Waijers-Pim Stil 6-4; Ivo Jansen-Sean Dennis 3-6; Mathijs Waijers-Thijs Koopman 6-2. 8-ball: Ivo Jan- sen-Mark Schelling 1-5; Maarten Kemme- ren-Sean Dennis 1-5. Pompapower-Roadhou- se Rockets 8-1. Straight: Rob Verbist-Maarten Grashoff 40-17. 9-ball: Alex Zwemmer-Craig Yeaman 6-1; Alex Zwemmer-Maarten Grashoff 6-0; Joost Kocx-Soleya Witte 6-4. 8-ball: Rob Verbist-Soleya Witte 5-1Joost Kocx-Craig Yea man 3-5. HOCKEY New Delhi. WK mannen. Halve finales: Au stralië - Nederland 2-1, Duitsland - Engeland 4-1. Om elfde plaats: Canada - Pakistan 3-2 n.v. (2-2 1-1). WIELRENNEN Mende. Parijs-Nice. Vierde etappe, Maurs - Mende: 1. Contador (Spa) 173 km in 4.26.47, 2. Valverde (Spa) 0.10, 3. Samuel Sanchez (Spa), 4. Joaquim Rodriguez (Spa) 0.18, 5. Voeckler (Fra) 0.20, 6. Cunego (Ita) 0.21, 40. Hoogerland 1.41. Algemeen klassement: 1. Contador 17.07.23, 2. Valverde 0.24, 3. Kreuzi- ger 0.25, 4. Luis-Leon Sanchez 0.28, 5. Samuel Sanchez 0.29, 6. Voigt 0.34, 31. Hoogerland 2.27. Montecatini Terme. Tirreno-Adriatico. Twee de etappe, Montecatini Terme - Montecatini Terme: 1. Boonen (Bel) 165 km in 4.14.13, 2. Martens (Dui), 3. Bennati (Ita), 4. McEwen (Aus), 5. Rojas (Spa), 6. Ginanni (Ita). Alge meen klassement: 1. Gerdemann 7.50.18, 2. Boonen, 3. Lastras (Spa) 0.04, 4. Martens, 5. Alan Perez (Spa), 6. Breschel (Den) 0.06. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl In manege De Eendracht in Vrou wenpolder wordt morgen de Po wer Horse Competition gehouden. Bij de jaarlijkse indoorwedstrijd gaat de eerste manche om 9.30 uur van start. Daarbij moeten de men ners een vaardigheidsparkoers met twee hindernissen rijden. De twee de manche gaat om 13.00 uur van start, over hetzelfde parkoers. De drie snelste deelnemers rijden ver volgens tegen elkaar in de finale. Voor de wedstrijd hebben zich 34 combinaties ingeschreven. door Koen de Vries VLISSINGEN - Sportief gezien gaat het goed met Zeeland Sport, want de Vlissingse zondag-vijfdeklasser won de laatste vijf wedstrijden alle maal. Verder gaat het echter wat minder. De club kampt met een te rugloop van het ledenaantal, heeft een gebrek aan vrijwilligers en de financiële reserves zijn het afgelo pen jaar teruggelopen. Van een fu sie met VC Vlissingen en even tueel GPC, waarover veel gespecu leerd wordt, is desondanks geen sprake, „De drang om op korte ter mijn te gaan praten is er niet", zegt voorzitter Wout van Leer- sum. Op termijn ziet Van Leersum een fusie echter als onontkoombaar fe nomeen. „Ik zeg dit op persoonlij ke titel. Over twintig jaar zal Zee land Sport geen zelfstandige club meer zijn. Bij nagenoeg alle clubs loopt het aantal leden terug. Dat zal bij ons niet anders zijn." Mick Vujovic, de 37-jarige trainer van Zeeland Sport, kijkt een stuk optimistischer naar de toekomst. Sinds de winterstop heeft zijn piepjonge ploeg niet meer verlo ren. Zeeland Sport staat weliswaar op de vijfde plaats, maar de titel zit er nog altijd in. Vorig jaar degra deerden de Vlissingers en ze wil len graag terug naar de vierde klas se. Het begin van de competitie was slecht, nu hebben ze de smaak te pakken. De speelstijl is aangepast en dat werpt z'n vruch ten af. Vooral aanvallend gaat het lekker. En verdedigend krijgt Zee- Eind deze maand houdt Zeeland Sport een extra algemene ledenver gadering, waarin een notitie van het bestuur aan de orde komt. Daarin worden de leden opgeroe pen zich meer in te zetten voor de club. Veel werk wordt door te wei nig mensen verricht. Mochten zich te weinig vrijwilligers melden dan komt toch weer het fusie- spook om de hoek kijken. Van spook mag gesproken worden, want nog geen drie jaar geleden was een fusie een schrikbeeld voor de meerderheid van de leden. Ze zagen helemaal niets in een samen gaan met VC Vlissingen. Van Leersum (65) ziet het niet zo somber in. Hij vindt een fusie mo menteel geen reële optie. „Veel le den hebben aan de fusievergade ring een nare smaak overgehou den. Als je daar nu weer over gaat praten, geeft dat onrust. Er is een vrijwilligersprobleem, maar daar kampen veel clubs mee. We zijn bezig met een actie om meer men sen bij de club te betrekken en er is goede hoop dat het lukt." Van Leersum wil benadrukken wat er goed gaat. Zijn club speelt niet meer op het compex van Bas- kensburg, maar op de tegenover het clubhuis gelegen velden aan de Irislaan. Die deelt Zeeland Sport sinds begin dit jaar met Vlissingen en GPC. Om de kosten terug te dringen wilde de gemeente af van het onderhoud aan de velden van Baskensburg. De aandrang op een fusie is uit die hoek daardoor een eind verdwenen. De tribune is zo juist verkocht. Aan welke club wil Van Leersum nog niet zeggen. „De gemeente heeft het complex aan de Irislaan helemaal opgeknapt. Het ziet er prachtig uit. We zijn er op vooruit gegaan. En van Vlissin gen zijn we nu een goede buur." Mick Vujovic is onderwijzer én trainer van Zeeland Sport. De oefenmeester vasthouden, kan het nog heel spannend worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34