Wereldtop te hoog gegrepen Real: Een geldmachine zonder succes 301 sport WK HOCKEY De Nederlandse hockeyers spelen morgen op het WK voor het brons tegen Engeland. Oranje Zcs keer haalde 0ranJe een podium- verliest in de halve finale van Australië (1-2). twee keer zilver, één keer brons. Jeremy Wotherspoon is klaar met schaatsen Chinese fabriek staakt productie WK-poppen Donatie voor familie gecrashte rodelaar Crouch grappigste Britse sporter Ten Cate vertrekt alweer bij Al Ahli 6 00 plaats op het WK: drie keer goud, WfBmsBBBaeBS£e8S!ma&mmmKZii8ismm8!S!mms3s& vrijdag 12 maart 2010 HEERENVEEN Schaatser Jeremy Wotherspoon heeft zijn loopbaan beëindigd. De 33-jarige Canadees zou dit weekein de tijdens de wereldbekerfinale in Heerenveen voor het laatst in actie komen, maar een blessure voor komt dat. Wotherspoon kreeg vori ge week bij wereldbekerwedstrij den in Erfurt last van een vochtop hoping in zijn bovenbeen. Nader onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er een infectie zat, waar door hij een kleine ingreep moest ondergaan. De sprinter is van die operatie niet tijdig hersteld. SHANGHAI De productie van Zakumi-poppen in een fabriek in Shanghai is stop gezet. In februari werd duidelijk dat de speelgoedmascottes van het WK voetbal onder bijzonder slech te arbeidsomstandigheden werden gemaakt. „Uit onderzoek is geble ken dat de werkwijze in de fabriek botste met ons beleid voor maat schappelijk verantwoord onderne men", liet Global Brand Group (GBG) weten. GBG, verantwoorde lijk voor de productie van alle offi ciële Fifa-producten, trok per di rect de licentie van de fabriek in. BERCHTESGADEN De internationale rodelfederatie FIL heeft een bankrekening geo pend voor de familie van de overle den rodelaar Nodar Koemaritasjvi- li. De 21-jarige Georgiër crashte op de vooravond van de Olympische Spelen tijdens een training en kwam daarbij om het leven. De FIL heeft alvast 10.000 euro gestort op de rekening voor de nabestaanden van Koemaritsajvili, zo liet de fede ratie weten. Volgens de FIL zit de familie van de omgekomen Geor giër in financiële nood. LONDEN Peter Crouch mag zich de grappig ste Britse sporter noemen. De spits van Tottenham Hotspur speelde volgens het publiek de hoofdrol in het meest komische voetbalmo ment aller tijden én heeft de beste oneliner op zijn naam staan. De spits baarde in 2006 opzien door na een doelpunt als een robot te dansen. Het publiek kon ook zijn humor waarderen. Op de vraag 'Wat zou je zijn geweest als je geen voetballer was?', antwoordde hij ge vat: „Een maagd." DUBAI Henk ten Cate heeft zijn contract ingeleverd bij Af Ahli. De Neder landse trainer kwam tot dat besluit nadat zijn elftal in de Aziatische Champions League met 5-0 had ver loren van AI Sadd. „Ik schaam me voor wat hier is gebeurd, dit is de slechtste dag uit mijn leven", foe terde Ten Cate op de site van de Aziatische voetbalfederatie. Ten Ca te was slechts een maand werk zaam bij de club uit Dubai. Ten Ca te werd in december ontslagen bij de Griekse club Panathinaikos. door Gijs van Oosten den haag - De desillusie krijgt bij Real Madrid een chronisch karak ter. De Spaanse krant El Pais druk te gisteren na de uitschakeling van de Spaanse miljoenenformatie in de Champions League maar weer eens een oude waarheid af: 'Titels koop je niet, die win je.' Real Madrid won vorige week voor het vijfde opeenvolgende jaar de Football Money League, een door accountancyfirma Deloitte sa mengestelde financiële ranglijst van voetbalclubs gemeten naar om zet. Een onovertroffen prestatie, maar niemand in Madrid die er blij mee is. Dat sportief succes niet te koop is, bewees Real Madrid woensdag avond nog maar eens toen de club in de Champions League werd uit geschakeld door Olympique Lyon. Voor de zesde opeenvolgende keer haalde de rijkste voetbalclub van de wereld de kwartfinales van de Champions League niet. Het wordt gezien als een blamage. De Koninklijke was in 2005 goed voor een jaaromzet van 276 mil joen euro. In 2009 brak de club als eerste ter wereld door de grens van 400 miljoen euro. Dat is zes tot zeven keer zoveel als Ajax en PSV en tien keer zoveel als FC Twente, de koploper van de eredi visie. Op een wedstrijddag ver dient Real Madrid in een uitver kocht stadion Bernabeu meer dan vier miljoen euro, dat is bijna de jaarbegroting van RKC Waalwijk. Maar de sportieve successen ko men niet zo gemakkelijk als het geld. Real Madrid zag in 2009 Bar celona alle prijzen winnen die er te winnen zijn. Zoveel pijn kon de nieuwe, teruggekeerde voorzitter Florentino Perez niet verdragen. Hij besloot de selectie flink te ver sterken. Perez spendeerde 219 mil joen euro om de voetballers Cristi- ano Ronaldo, Kaka, Karim Benze- ma en Xabi Alonso naar de Spaan se hoofdstad te lokken. Perez was er in zijn eerste periode (2000-2006) in geslaagd om de in komsten van de club te verdubbe len. Hij gaf veel geld uit aan ster ren als Beckham, Zidane, Figo en (de Braziliaanse) Ronaldo maar verdiende die uitgaven-terug met sportieve resultaten en met com merciële activiteiten. Het doel was om op 25 mei in het eigen stadion Santiago Bernabeu voor de tiende keer de Europa Cup te winnen, maar dat project is jammerlijk mislukt. Perez had be rekend dat als de sportieve resulta ten zouden verbeteren, de begro ting voor het volgende seizoen naar 422 miljoen euro (is nu 401) kon worden opgetrokken. Een groot deel van de inkomsten uit de Champions League loopt Real nu mis. De Spaanse titel is nog wel haalbaar, al wordt dat een fel gevecht met Barcelona, de aartsri vaal. Barcelona is een club die de zaken beter voor elkaar heeft dan Real. De club bezet met een omzet van 366 miljoen euro de tweede plaats in de Football Money Lea gue, maar wijkt beleidsmatig af van de Koninklijke. Barcelona koopt ook voetballers (Zlatan), maar de kracht is dat de club ook in staat is zelf talenten op te leiden (Puyol, Iniesta, Xavi, Messi). Barc;a won in 2009 de finale van de Champions League met een elftal met zeven spelers die uit de eigen jeugdopleiding afkomstig waren. Real, dat in 2002 voor het laatst de Champions League won, liet zich deze keer door Olympique Lyon (13e met een jaaromzet van 139 miljoen euro) pootje lichten. De Franse ploeg is zeker geen dwerg in Europa, maar bewees wel dat in sport alles mogelijk is. Een goed ge traind, eendrachtig elftal kan win nen van een sterrenensemble. Aanvoerder Teun de Nooijer (links) en Wouter Jolie verwerken de teleurstelling van de gemiste WK-finale. foto Saurabh Das

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32