21 zeeland vleselijke lusten 'Andere coffeeshops Nieuwe afdeling acute zorg PZC vrijdag Tijdens de laatste dag van het Checkpointproces maakten zes verdachten gebruik van de mogelijk heid om het 'laatste woord' te voeren. De krant 5 weken voor 15 euro! vrijdag 12 maart 2010 door Ondine van der Vleuten CHECKPOINT Laat ik nou altijd gedacht hebben dat het celibaat in gegeven was door de vro me wens van priesters en kloosterlingen, zich niet door vle selijke lusten te laten afleiden. De Vlissinger José Hennekam (schrij ver van 'Pater Noster') moest har telijk lachen toen hij dit hoorde. „Het celibaat", verklaarde hij plechtig, „is pas in 1139 ingevoerd, en wel omdat de katholieke kerk zo kon voorkomen dat kerkelijke goederen via erfenissen familiebe zit werden." Aha. „Ik dacht dat het was omdat ze, als het ware, met God getrouwd waren", zei ik ontgoocheld. Dat had ik pas nog gezien in Soeur Sourire, de film over de zingende non. ('Dominique -nique -ni- que!') Prachtige beelden van Soeur Sourire die, een verheven glimlach om de lippen, getooid als bruid, temidden van tientallen andere bruiden van Christus naar het altaar schrijdt om zich met de Kerk in de echt te laten verbin den. „Dat doen alleen de non nen", wist Hennekam. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Dat er in de kerk veel leed is, had ik al gezien in de film over het le ven van Soeur Sourire. 'Zuster Glimlach' is de artiestennaam van de Belgische Jeannine Deckers. Als puber worstelt ze met gevoe lens voor haar eigen sekse en, o ironie, ze vlucht het klooster in. Daar wordt ze al snel op het mat je geroepen wegens 'bijzondere vriendschappen' (er zaten natuur lijk wel meer lesbische nonnen). Aan het eind van de film pleegt de muzikale non, inmiddels uitge treden, zelfmoord. Samen met haar vriendin. Ze is dan straat arm, voortdurend dronken, achter volgd door de belastingdienst Die wil het geld zien dat de kerk aan haar verdiend heeft. „Over seksualteit werd vroeger niet gesproken", zei Hennekam. „Weet je wat de pastoor vroeger zei, als een jongen geen interesse in meisjes toonde? Dan zal hij wel een roeping hebben. In zo'n klooster of seminarie hoefde je niet uit te leggen waarom je nooit een vrien din had. Het was een veilige plek." Helaas: niet voor iedereen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Emile Calon Het is niet eerlijk, zo zei gisteren een van de thuiswerksters van de Terneuzense coffeeshop Check point tegen de leden van de Mid delburgse rechtbank. Als ze door Terneuzen loopt ziet ze veel oud-collega's die ook werkten voor Checkpoint. „Die gaan vrijuit terwijl ik vervolgd word." Ze vertelde dat ze lang in de zorg werkte, veel nachtdiensten draaide door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het is nu ook offici eel: het Admiraal De Ruyterzieken- huis wil niet wachten met het sa menvoegen van afdelingen totdat er een nieuw ziekenhuis op Wal cheren staat. Vanaf begin volgend jaar wordt alle ingewikkelde en acute zorg geleverd in Goes. Dat is gisteren bekendgemaakt aan het personeel. In het ziekenhuis in Vlissingen blij ven dan ongeveer honderd zieken huisbedden over. Eind 2008 waren dat er nog 385. In Goes zijn straks ruim 210 bedden: dat is inclusief de nieuwe afdeling voor acute pa tiënten. Iedereen die met spoed wordt opgenomen, komt op die af- waardoor ze haar partner maar weinig zag. Om elkaar meer te zien ging ze thuis joints draaien. Na de eerste inval (r juni 2007), werd ze verhoord. „Vervolgens hoorde ik niets meer." Ze verkeer de dan ook in de veronderstelling dat alles wel goed zat. Tot de tweede inval op 20 mei 2008. Haar partner, bedrijfsleider bij Checkpoint, zat weken vast en zelf verbleef ze ook drie dagen in een cel. „Sinds die tijd verkeren we in onzekerheid." Ze werkt nu weer in de zorg maar is bang dat deling terecht, ongeacht de aandoe ning of ziekte. De spoedeisende hulp én de nieuwe afdeling ko men in een aanbouw aan het be staande ziekenhuis. De reorganisatie kost naar ver wachting veertig arbeidsplaatsen. Die verdwijnen door natuurlijk verloop, laat het ziekenhuis weten; er volgen geen gedwongen ontsla gen. Zevenhonderd personeelsle den krijgen direct te maken met de reorganisatie, bijvoorbeeld om dat ze ergens anders moeten gaan werken. Het ziekenhuis benadrukt dat er in Vlissingen een intensive care en een afdeling spoedeisende hulp blijft. Het is wel een feit dat ieder een die met spoed opgenomen ze haar baan verliest als haar werk gever iets hoort over haar verle den. Ook snapt ze niet dat overal coffeeshops door mogen gaan ter wijl Checkpoint is aangepakt. Gisteren, tijdens de laatste dag van het proces tegen Checkpoint, kon den de verdachten gebruikmaken van de mogelijkheid van het laat ste woord. Tot dat moment lieten ze verstek gaan uit protest tegen 'hun criminalisering'. Zes van hen verschenen alsnog en vertelden het nog steeds onbegrijpelijk te vinden dat ze zo zijn aangepakt. moet worden, naar Goes wordt doorverwezen. In Vlissingen komt de nadruk te liggen op planbare operaties. In Zierikzee blijft een polikliniek, mensen kunnen daar ook terecht voor poliklinische ope raties. Afgelopen najaar was er nog op luchting onder fusiecritici toen be kend werd dat er eerst een nieuw ziekenhuis op Walcheren werd ge bouwd. En dat voornemen is met dit plan niet van de baan, zegt woordvoerder Jaap Nelemans. „We willen vaart maken met de aankoop van de grond in de Mor- tiere en de bouw van het zieken huis. De grote aanpassingen aan het ziekenhuis in Goes komen na de nieuwbouw op Walcheren." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €71,35 per kwartaal (NA 14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar; PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat rogvuldig or a met perstwisgegewns In het colofon treft u nadee nftxmat* Het frustreert mij dat, terwijl ik in de cel zat, er in liet hele land honderden coffeeshops ongemoeid werden gelaten. thuiswerkster 1 de personeelsmanager de bedrijfsleider Na de eerste inval in 2007 nooit meer iets gehoord van justitie. Na de tweede inval in 2008 zat ik drie dagen vast in Torentijd. Dat was geen pretje. Zelfs in mijn ergste nacht merrie had ik nooit verwacht dat ik, net als Holleeder, beschuldigd zou worden van het lidmaatschap van crimi nele organisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2