zeeland 127 van bevrijding dok CDA vraagt spoed met beter glasvezelnetwerk 'De Piraat' Watisnouje.nl en jouwzeeland.nl Mededelingen van de waterschappen Wa te rsc ha pTSS?» vrijdag 12 maart 2010 zette. Martens (74) herinnert zich wel de 'moeder des vaderlands' als jochie van negen te hebben ge zien. Hij betwijfelt of de ruim elf jaar geleden overleden Aardenbur ger Eduard Cuelenaere, bekend res tauranthouder en toeristisch pro motor van de kikkerstad, de meel streep strooide. En dat de konin gin weer een paar stappen terug deed, omdat ze in eerste instantie onbewust de grens passeerde, staat hem ook niet bij. Dat Wilhel- mina 29 minuten later ter plekke was dan aangekondigd, klopt wel, weet hij zeker. „We moesten een tijdje in de kou wachten, omdat de koningin langer in Maldegem vertoefde dan de bedoeling was. vergt een speciale techniek. Een gondel heeft geen kiel, dus de gon delier moet de boot in evenwicht houden." En vooruit komen is geen kwestie van roeien maar van roeren. „Als in de soep", lacht Li- na. Ze steekt inmiddels heel wat tijd in de organisatie van Klein Italië en zoeken van sponsoren voor het evenement. Dat doet niets af aan haar enthousiasme. „Dit maak je maar één keer mee in je leven." MIDDELBURG - De provincie moet vlug en vaardig werken aan een be ter glasvezelnet in Zeeland. Zon der goede digitale infrastructuur dreigt de Zeeuwse economie kan sen te missen. Het CDA in de Staten van Zeeland kaart de kwestie aan bij het dage lijks provinciebestuur en onder streept daarmee het manifest Zee land Ontwaak waarin jonge onder nemers in de it-sector pleiten voor ingrijpende verbeteringen aan de digitale snelweg in Zeeland. Die digitale snelweg dreigt volgens het manifest een kasseibaan te blij ven, omdat de ontsluiting van de provincie met een goed glasvezel netwerk ver achterblijft bij andere regio's in Nederland. De it-ondernemers omschrijven het bestaande glasvezelnetwerk in Zeeland als beperkt en erg duur. Volgens hen maken de huidige aanbieders, Zeelandnet (Delta) en KPN, geen haast met verbeterin gen vanwege de bedragen die er mee gemoeid zijn. Daar komt nog bij dat ze op de plaatsen waar wel glasvezel ligt, zeer hoge aansluit kosten vragen. In het manifest staat dat de maandtarieven een veelvoud zijn van die in de Rand stad. De it-ondernemers pleiten ervoor dat het glasvezelnetwerk met het oog op een voorspoedige ontwik keling van een duurzame nieuwe bedrijfstak op korte termijn wordt vergroot. Niet alleen de grote in dustriegebieden moeten ermee worden ontsloten, maar ook stads centra, winkelgebieden, kleinere bedrijventerreinen, toeristische be drijven en zorginstellingen. Het CDA meent dat het dagelijks provinciebestuur hierin het voor touw moet nemen. Vanwege de forse investeringen zijn een goede analyse, ondernemingsplan en sa menwerking tussen overheden en het bedrijfsleven noodzakelijk. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle MIDDELBURG - De jongerenwebsite van de PZC, www.watisnouje.nl, neemt vanaf 1 april het persbureau van jouwzeeland.nl, de jongeren site van de provincie over. Gedepu teerde Staten stemden daarmee in. Nieuws, video's, columns en recen sies voor en door Zeeuwse jonge ren zijn te vinden op watisnou- je.nl. Jouwzeeland.nl blijft bestaan, maar richt zich alleen nog op jon- gerenparticipatie. De provincie is ook een scholierenloket begon nen, waar jongeren terechtkunnen met vragen. Dit loket is te bezoe ken via http://scholierenloket. zee- land.nl. www.watisnouje.nl. Wilfried Staelens, Ronald de Croock en René Martens (vlnr) op het Konin gin Wilhelminaplein in Eede. Tussen de twee vlaggenmasten achter hen op het herdenkingsplein komt een bord van twee bij drie meter waarop de his torische foto van Wilhelmina die over de grens loopt, is afgedrukt. foto Peter Nicolai Daar zaten veel Eedenaren, die nog niet in hun tijdens felle ge vechten verwoeste huis konden. Al die mensen wilden de koningin zien in het Vlaamse buurdorp." Er staan nu drie herdenkingsmo numenten op het Koningin Wil helminaplein: een tank voor de Ca nadese bevrijders, een plaquette met de namen van de (bur gerslachtoffers en een obelisk waarop de Nederlandse maagd het vaderlandse wapen weer over de grens brengt. Dé historische foto van Wilhelmina die de grens over schrijdt, afgedrukt op een houten plankier van twee bij drie meter, maakt het herdenkingsplein mor gen helemaal compleet. Illl —Hill III—>1—Mill lliillllMi II—li HilHII De beide Zeeuwse waterschappen delen het volgende mee: Jaarverslaggevingen 2009 en begrotingswijzigingen 2010 De dagelijkse besturen van de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen maken bekend dat de ontwerpen van het jaarverslag 2009 en de jaarrekening 2009 van beide waterschappen met ingang van 12 maart 2010 gedurende 14 dagen ter inzage worden gelegd. Tevens liggen de 1e begrotingswijziging 2010 van waterschap Zeeuwse Eilanden en de 4e begrotingswijziging 2010 van waterschap Zeeuws-Vlaanderen gedurende dezelfde periode ter inzage. U kunt de ontwerpen inzien bij de recepties in het kantoor van de waterschappen, Kanaalweg 1 in Middelburg en Kennedylaan 1 in Terneuzen, elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur. De behandeling van deze documenten zal plaats vinden in de vergadering van de algemene vergaderingen op 15 april 2010. Bezwaren tegen deze ontwerpen kunt u schriftelijk indienen bij de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden of waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Exemplaren van de jaarverslagen en jaarrekeningen 2009 zijn verkrijgbaar en te downloaden op www.wze.nl of www.wzv.nl. Ontwerpbesluit wijziging lozingsvergunning Transport- en Containerbedrijf Wielemaker B.V. Op 3 maart 2010 is een ontwerpbesluit ambtshalve wijziging van de lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Transport- en Containerbedrijf Wielemaker B.V. in Middelburg. De lozing vindt plaats via het verbeterd gescheiden stelsel op oppervlaktewater en op rioolwaterzuiveringsinrichting Walcheren in Ritthem. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 15 maart tot en met 26 april 2010 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Amsterdam; [Middelburgj Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@vyze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29