economie 113 Heijmans ziet herstel Carlos Slim Helu nu rijkste man ter wereld Albert Heijn begint weer prijzencampagne Daihatsu roept ook auto's terug Tweede van superkwartet verlaat werf BOUWBEDRIJF Winst terug na zwaar jaar power to you vodafone vrijdag 12 maart 2010 ■OMMB MEXICO CITY Microsoft-miljardair Bill Gates is zijn koppositie als rijkste man ter wereld kwijt. Hij heeft sinds 1995 bijna onafgebroken op nummer 1 van de Forbes-lïjst van miljardairs gestaan, maar is dit jaar voorbijge streefd door de Mexicaanse tele- com-ondernemer Carlos Slim Helu (39,2 miljard euro). De rijkste Nederlander op de lijst van 2010 van het zakentijdschrift is Charlene de Carvalho-Heineken, die met 5,1 miljard euro de 103de positie inneemt. ZAANDAM Albert Heijn begint een nieuwe campagne om klanten te wijzen op diverse prijsverlagingen in de su permarkt. Met advertenties in de landelijke dagbladen laat de grootgrutter weten elke week prij zen te verlagen. De prijsverlagin gen staan los van de wekelijkse aan biedingen, zegt een woordvoerster. Ook gaat AH in alle filialen lijstjes verspreiden met de twintig scherpst afgeprijsde producten. TOKIO De problemen bij Japanse autofa brikanten houden aan. Daihatsu meldt, ook auto's terug te moeten roepen. Het gaat om bijna 275.000 voertuigen die op de Japanse markt zijn gebracht. Toyota heeft een meerderheidsbelang in Dai hatsu. Bij de meeste Daihatsu-au- to's speelt mogelijk een probleem bij de wielophanging. Er kan een schroef ontbreken of loszitten. PAPENBURG - Het 317,2 meter lange en 36,9 me- 122.000 ton metende gevaarte is gisteren ge- de tweede van een serie van vier. Het gaat om de ter brede cruiseschip Celebrity Eclipse verlaat de schut in Emden. Tot ongever half april worden er grootste ooit in Duitsland gebouwde schepen. Meyer Werf in het Duitse Papenburg. Het aan de proefvaarten mee gemaakt vanuit de Eemshaven Opdrachtgever is de in Miami gevestigde rederij ter plaatse smalle rivier de Eems gebouwde ten noorden van Delfzijl. De Celebrity Eclipse is Celebrity Lines. foto Ingo Wagner/EPA DEN BOSCH - Bouwbedrijf Heij mans heeft een zwaar jaar achter de rug, maar zag het resultaat in de tweede helft van 2009 fors ver beteren. Het bedrijf boekte in de laatste zes maanden van het jaar weer winst. Heijmans is een van de grootste bouwondernemingen in Nederland. Analisten waren te spreken over de omslag bij het bouwbedrijf. „De resultaten voor de tweede helft zijn beter dan verwacht", al dus marktkenner André Mulder van Kepler. Hij was vooral tevre den over het (onderliggende) be drijfsresultaat dat in de laatste zes maanden van 2009 fors verbeter de. Onder de streep draaide Heijmans een verlies van 40 miljoen euro, terwijl analisten een verlies van 37 miljoen hadden verwacht. In de laatste zes maanden van het jaar was er sprake van een winst van 3 miljoen euro. „Heijmans heeft de bakens verzet en is een eind op de goede weg: de financiële positie is versterkt en het onderliggende re sultaat verbeterd", aldus topman Rob van Gelder in een toelichting. Die verbetering was vooral zicht baar bij de divisie Infra, die zich richt op grote infrastructurele pro jecten. Ook de resultaten bij bui tenlandse activiteiten, vooral in Duitsland, verbeterden. Op de Ne derlandse woningmarkt blijft de si tuatie volgens Heijmans voorlopig somber. Ook in de laatste maan den van 2009 verslechterden de re sultaten in de takken Vastgoed en Woningbouw. Heijmans waagt zich nog niet aan concrete ver wachtingen voor het lopende jaar. De resultaten over 2009 stonden onder druk door herstructurerings kosten van 39 miljoen euro. De grootste last werd in het eerste halfjaar genomen. Tussen septem ber 2008 en december 2009 werd het aantal banen met 1300 terugge bracht. Naar verwachting verdwijnen er in de eerste maanden van dit jaar nog eens 200 banen. De omzet van het bouwbedrijf be droeg 3,08 miljard euro in heel 2009, iets lager dan de verwach ting van marktkenners. Maar ook hier was er sprake van verbetering in de tweede helft van het jaar. Life's too short to ignore business opportunities wiAN networks avafcibk: korting op de eerste 6 maanden van een 2-jarige OndernemersBundel, in combinatie met bijvoorbeeld de nieuwe Nokia E72. Kijk op vodafone.nl/business of ga naar de Vodafone winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13