aan de M van McDonald's sport 31 effeweg.nl Gimörère Marianne Vos gaat zich meer op sprint richten MODESHOW In de rubriek 'Kriskras door de Bevelan- den' worden zij in de schijnwerpers ge zet. Vandaag deel 8: Martin Wissekerke. Laureus Award voor Usain Bolt supervoordelige busreizen Kijk op www.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 dagen OF WAT DACHT U VAN: SICILIË EN ZUID ITALIË donderdag 11 maart 2010 in één sprong kan." Met vier verschillende series spron gen moet je, om nationaal mee te tellen, rond de 120 punten kunnen scoren. „In mijn tijd, eind jaren tachtig, was het al heel wat als je een schroef maakte tijdens een sal to, nu doe je pas mee als je een ABU DHABI - Usain Bolt heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar de prestigieuze Laureus Award ge kregen als beste sportman van het jaar 2009. De lamaicaanse sprinter is wereldrecordhouder op zowel de too als 200 meter. Hij won drie maal goud op het WK atletiek. Bij de vrouwen ging de titel naar tennisster Serena Williams dankzij haar zeges in het Australian Open en Wimbledon. foto Willem Mieras dubbele salto in één sprong kan. En misschien lachen ze daar over twintig jaar wel om." Eén van de talenten van Forza Gymnastica is Dagrnar Jansen. De zeventienjarige Goese werd tij dens de eerste plaatsingswedstrijd tweede bij de junior meisjes. Met 118,300 punten zat ze net achter de winnares. Op het NK van vorig jaar werd ze ook al tweede. Wisse kerke: „Ze zit nu in haar laatste jaar als juniore. Nu zou ze het moe ten afmaken. Er is nog maar één plaats hoger dan tweede." lansen hoort het glimlachend aan. „Maar het is geen automatisme dat ik nu ook weer ver kom", zegt ze. „Als je in één van je sprongen even de controle kwijt bent of als je valt bij een landing, dan raak je gelijk punten kwijt. Dat scheelt heel wat plaatsen." Jansen gebruikte de minitramp als opstapje voor de dubbelmini- tramp. Cassandra Somers, een 24-jarige seniore, legde een andere route af De inwoonster van Colijnsplaat was aanvankelijk toestelturnster, maar kreeg te maken met een knie blessure. „Toen ben ik overgestapt op het springen", vertelt ze. „Op de toe stellen maak je veel verschillende bewegingen. Op de brug doe je heel andere dingen dan op de balk. Maar op de dubbelmini- tramp is het steeds ongeveer de zelfde beweging. Da's minder be lastend voor mijn knieën." Somers eindigde vorig jaar op het NK als vierde. Op de eerste plaat singswedstrijd in Goes werd ze een maand geleden derde. Clubge note Susan de Smit ging er toen met de eerste prijs vandoor. Wissekerke traint in Goes ook een groep mannen. Een aantal van hen zal ook het NK wel halen, maar doorgaans doen ze op het eindtoernooi niet mee om de po diumplaatsen. „Onze mannen moeten nog te veel opboksen te gen Cleton Sports uit Apeldoorn. Daar springen ze moeilijker en sco ren ze hoger. Bij de vrouwen ko men we er met Forza wat makkelij ker tussen." door Ad Pertijs BEESD - Jeroen Blijlevens is dit sei zoen de ploegleider van Marianne Vos. „Je hoeft niet per se iets voor de hand liggends te doen", zei de winnares van de wereldbeker en wereldkampioene veldrijden giste ren tijdens de presentatie van haar team Nederland Bloeit over de keuze voor de voormalige spurt- bom uit Meerle. Ze zegt vanaf het begin een goed gevoel te hebben gehad bij Blijle vens, toen haar management voor stelde hem naar voren te schuiven als opvolger van de naar Rabo bank vertrokken Arthur van Don gen. Vos is meer dan een klasse apart in het vrouwenwielrennen. Ze is geen vrouw die constant bij de hand wil worden genomen door haar ploegleider. „Hij moet de ge hele ploeg leiden. Hij is er zeker niet alleen voor mij", zegt ze. Dat is precies ook wat Blijlevens wil: „De ploeg op een hoger plan krij gen." Blijlevens, die tussen alle bedrij ven door ook nog altijd actiefis als co-commentator voor Eurosport, zoekt de oplossing voor succes dicht bij zichzelf „Marianne zal meer gebruik moeten maken van haar sprintkwaliteiten", zegt de man die massaspurts won in de drie grote ronden. Werken aan de sprint loont vol gens hem de moeite nu de komen de WK's en olympische wegwed strijd (in Londen) op een relatief vlak parkoers worden gereden. Vos zelf beaamt dat ze de laatste ja ren minder aandacht heeft besteed aan haar sprint. Blijlevens: „Daar gaan we nu met de hele ploeg aan werken." Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. pp* Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, exd. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd) dagen vanaf vanaf Inclusief: Inclusief: 5 dagen Canterbury - Kent vertrek 12 april €259,- 11 dagen Rondreis Schotland vertrek 12 april €649,- 15 dagen Rondreis Griekenland vertrek 12 april €929, Vertrek o.a.: 12 april, 7 juni, 30 augustus Hoogtepunten: Het Duitse Eifellandschap bestaat uit prachtige natuurgebieden, schitterend gelegen stuwmeren en hoge bergen. De liefhebbers van cultuur en landschap kunnen, gecombineerd met de Duitse "Gemütlichkeit", bij deze reis hun hart ophalen. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Sicilië is het grootste eiland in de Middellandse Zee en is een ware schat kamer van vele culturen. Geniet van Griekse tempels, antieke theaters en prachtig versierde kerken. Breng ook een bezoek aan Sorrento, schilderachtig gelegen temidden van citroenplantages aan de Golf van Napels. 13 hotelovernachtingen, bootovertocht incl. binnenhut, 14 maal ontbijt en 13 maal diner, diverse rondleidingen o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar UITNODIGING DONDERDAG 18 MAART 10.00-13.30-15.30-19.00 uur u bent van harte welkom! Lange Delf 16 Middelburg 0118-612036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87