Dubbelminitramp? Denk 301 sport Hiddink in beeld als bondscoach Ivoorkust MODESHOW Fortis mag niet meer verliezen Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamstede In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. VECABV 3 te sterk voor Kwadendamme 5 Trainingslopen voor Z-Vlaamse marathon SCENARIO'S VOOR FORTIS donderdag 11 maart 2010 Rijswijk - Guus Hiddink is nog steeds een serieuze kandidaat om tijdens de WK van komende zo mer in Zuid-Afrika bondscoach van Ivoorkust te worden. Dit be vestigde gisteren zijn zaakwaarne mer Cees van Nieuwenhuizen. „Men wil hem graag hebben." Eer der op de dag maakte de Franse trainer Philippe Troussier bekend ook te zijn benaderd door de Afri kaanse deelnemer aan de wereldti telstrijd. Van Nieuwenhuizen: „Ik denk dat hij in beeld is voor het ge val de deal met Hiddink niet door gaat." Of Hiddink gaat is nog 8g^^3^^imiliM81ffi!fili^^e3S3»«a«a»88g8a85iag5S BURGH-HAAMSTEDE In Burgh-Haamstede gaat zaterdag voor de 38e keer de pannekoeken molenloop van start, voorheen be kend als de pannekoekloop. De loop bestaat uit verschillende onderdelen. Zo is er een wedstrijd van vijftien kilometer voor man nen, vrouwen en masters, een trim- loop van 7,5 en vijftien kilometer en een jeugdloop van een en twee kilometer. De startnummers opha len en na-inschrijving vindt plaats in restaurant Molenberg. De wed strijden beginnen om half twee. UITSLAGEN WIELRENNEN Parijs - Nice. Derde etappe, Saint-Yriex- la-Perche-Aurillac (rit ingekort wegens weersomstandigheden): 1. Sagan (Slw) 153 km in 3.44.28, 2. Joaquim Rodriguez (Spa), 3. Roche (Ier), 4. Voigt (Dui) 0.02, 5. Martin (Dui), 6. Contador (Spa), 7. Lorenzetto (Ita) 0.06, 8. Dumoulin (Fra), 9. Florencio (Spa), 10. Marcato (Ita), 16. Valverde (Spa), 26. Luis-Leon Sanchez (Spa), 49. Hoogerland, 78. Tankink 0.27, 79. Boom, 91. De Kort 1.06. Algemeen klassement: 1. Voigt 12.40.26, 2. Sagan 0.06, 3. Luis-Leon Sanchez 0.09, 4. Mil lar (GBr) 0.12, 5. Kreuziger (Tsj) 0.14, 6. Boom 0.20, 7. Contador, 8. Leipheimer (VSt) 0.24, 9. Joaquim Rodriguez 0.28, 10. Tondo (Spa), 11. Valverde 0.30, 32. Hoogerland 0.56, 39. Tan kink 1.07, 86. Moerenhout 3.03, 97. Leezer 3.51, 100. Timmer 4.51, 105. De Kort 5.58, 114. Van Emden 7.22, 156. Veelers 13.58, 160. Posthuma 17.07, 162. Flens 19.30, 165. Mouris 26.32, 166. Van Winden 26.55, 168. Curvers 28.20. steeds afhankelijk van de onder handelingen met de Russische voetbalbond over de ontbinding van het contract van de Achterhoe ker. Van Nieuwenhuizen: „Wat dat betreft is de situatie niet anders dan drie weken geleden. We moe ten daarover deze maand in Mos kou een akkoord bereiken." Trous sier, momenteel werkzaam in Ja pan, bevestigde dat Ivoorkust nog een kandidaat heeft. „Ik heb een aanbieding gekregen en ben zeer geïnteresseerd", zei hij. „Maar ik weet ook dat meneer Hiddink eveneens in beeld is." MEEST GELEZEN 1. Doeland fietst naar uitwedstrijd 2. Hoek is te sterk voor Terneuzen 3. Hockeyers door oog van de naald STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl 41 iv« r»i<«a 1 ii m vn lïirmH^Hi www.pzc.nl/foto UITNODIGING VRUDAG 19 MAART 10.00-14.30-19.00 uur u benl van harte welkom! OOST-SOUBURG Tijdens het biljartduel in de libre Ci-klasse tussen VEGABV 3 en Kwadendamme 5 werd stevig ge scoord. De Souburgers wonnen het duel. Het spektakel kwam van de kopmannen Peter Vos van VEGA BV en Bevelander Tom Verbeek. Vos moest naar 275 punten spelen en Verbeek naar 160. Laatstgenoem de was in vijf beurten aan de fi nish en noteerde 32.00 gemiddeld. Vos scoorde met 167 punten een nog iets beter moyenne maar dat was niet genoeg voor de winst. TERNEUZEN Loopgroepen uit Hulst en Terneu zen gaan komende zaterdag en op zaterdag 3 april gezamenlijk trai nen. De deelnemers lopen het eer ste gedeelte van het parkoers van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Er worden drie groepen gevormd die tien, elf of twaalf kilometer per uur lopen. Daardoor zijn de duurlo- pen geschikt voor snelle en minder snelle lopers. Iedereen die wil mee doen, is welkom. De start is om ne gen uur 's ochtends vanaf de kanti ne van RKHAV in Hulst. De Marathon Zeeuws-Vlaanderen is op zaterdag 17 april. door Roeland van Vliet GOES - Denk bij de gymnastiektak 'dubbelminitramp' aan de M van McDonald's. Dat zegt Martin Wis- sekerke, trainer van Forza Gymnas- tica, om de relatief onbekende sport simpel uit te leggen. „Bij de ze sport worden op twee kleine trampolines twee sprongen achter elkaar gemaakt. Bij elke sprong maakt het lichaamszwaartepunt een parabolische boog. En met twee van die perfecte bogen heb je de bekende M." Forza Gymnastica is met zo'n vijf honderd leden een van de grotere sportverenigingen op de Bevelan- den. Bij de gymnastiekclub is ruim te voor tal van disciplines, waaron der ook het klassieke toesteltur- nen. „Maar we zijn toch wel meer een springvereniging", vertelt Wis- sekerke. „Op de grote trampoline, de minitramp en de dubbelmini tramp tellen we echt mee in Ne derland." Dat moet zaterdag in Oostburg ook weer eens blijken. Bij Turn'87 is dan de tweede en laatste plaat singswedstrijd voor het NK dub belminitramp, dat op 12 juni in Aalsmeer is. Op de eerste plaatsingswedstrijd, op 13 februari in Goes, deed Forza Gymnastica het al goed en nu moet het karwei in Zeeuws-Vlaan deren worden afgemaakt. Wisse- kerke: „De scores uit beide wed strijden worden bij elkaar opge teld. We gaan met zo'n twintig springers naar Oostburg. Zaterdaga vond weten we hoeveel er naar het NK mogen." De lol van de dubbelminitramp, zo zegt de trainer, is dat je twee keer kunt 'spetteren'. Eerst op de schuine eerste trampoline, daarna op de vlakke tweede trampoline. De discipline is een soort vervolg stap op zowel de enkele mini- Martin Wissekerke: „Tegenwoordig doe je pas mee als je een dubbele salto één tegenstander voorbij tramp („Die kent iedereen wel uit z'n middelbareschooltijd") als de grote trampoline. „Twee sprongen achter elkaar maken is nu eenmaal moeilijker dan één sprong maken. Vergelijk het maar met voetbal: twee man passeren is moeilijker dan gaan." De kunst is een moeilijke sprong zo goed mogelijk uit te voeren. De jury beoordeelt zowel de uitvoe ring als de zwaarte van de elemen ten. In de veertiende en laatste ronde van de zaalkorfbalcompetitie móet Fortis winnen om een beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen. Dan kunnen ze zich daarin veilig spelen. Misschien krijgen de Souburgers wel een drie- of een vierkamp voor hun kiezen. Alle scenario's voor zaterdag op een rijtje. Stand in eerste klasse C 1. Kinderdijk 13-21 2. Vitesse 13-20 3. IJsselvogels 13-18 4. TOP Arnemuiden 13-15 5. Merwede 13- 9 6. Fortis 13- 7 7. Maassluis 13- 7 8. Bolnes 13- 7 Programma slotronde Merwede-Fortis, Bolnes-IJsselvogels, Maassluis-TOP, Kinderdijk-Vitesse Fortis verliest bij Merwede Fortis speelt gelijk bij Merwede Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes verliezen y r 1 h IJ i v zj f h !i i) t) ij Merwede komt op 11 punten en is veilig; Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Merwede komt op 10 punten en is veilig, Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Fortis en Merwede eindigen samen met 9 punten op de vijfde plaats; een beslissings wedstrijd is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Fortis wint bij Merwede, Maassluis of Bolnes wint eveneens L, Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes winnen eveneens j Drie ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een driekamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Een unieke situatie: vier ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een vierkamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Willem Adriaansens bron Roeland van Vliet www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86