keuze: dicht of het roer om' zeeland j 23 'Jodiumpil zoethouder Zeeuwse bevolking' Appeltaart competitie in Veere! Kinderboerderij na lammertijd weer open Oosthoek, Cunter en De Visser in raad Informatieavond over Koninginnedag 2010 www.tmcwoonwinkels.nl A.s. zondag Zie advertentie in PZC van a.s. zaterdag! GOES donderdag 11 maart 2010 Met het spaarlidmaatschap kun je na een tijdje een kunstwerk kopen. Zoals de litho 'Zonder titel' van Hans Hovy (391 euro). De kinderboerderij in het Holland- sche Hoeve-gebied in Goes is weer open. Drie weken terug werd de kinderboerderij uit voorzorg geslo ten omdat de geiten moesten lam meren en dan het gevaar van ver spreiding van Q;koorts groot is. Er heerste overigens geen Q-koorts op de kinderboerderij. De voorzorgs maatregel gold tot het moment dat de lammeren zijn ingeënt. Inmid dels zijn alle lammetjes geboren en ingeënt, zodat de kinderboerderij weer publiek kan ontvangen. De voorziening is te vinden aan de Kattendijksedijk. HEINKENSZAND Als Marga Vermue (CDA), Jan Zan- dee (SGP-Christenunie) en Conny Miermans (PvdA) vanavond wor den benoemd als wethouder in de gemeente Borsele, komen er in de gemeenteraad drie plaatsen vrij. Die worden ingekleed door Ton Oosthoek (CDA), Gijsbrecht Gun- ter (SGP-Christenunie) en Kees de Visser (PvdA). WD'er Leon Mol neemt de plaats in van Mart de Bruijne, die afziet van een raadsze- tel. De nieuw raad wordt vanavond om 20.00 uur in de raadsboerderij in Heinkenszand geïnstalleerd. WEMELDINGE Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl door Raymond de Frel heinkenszand - De kans dat er iets ernstigs in een kerncentrale ge beurt staat volgens stralingsdes kundige Harry Slaper van het Rijk sinstituut voor Volksgezondheid en Milieu gelijk aan eens in de tien miljoen jaar. Maar als er radio actieve straling vrijkomt, verlaagt het innemen van een jodiumta- blet het risico op schildklierkan ker. De kans op calamiteiten in de kerncentrale mag dan gering zijn, maar het kan zomaar morgen ge beuren, reageerde Ike Teuling van Greenpeace gisteren na de symbo lische overhandiging van het eer- In Dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge wordt woensdag 31 maart om 19.30 uur een derde informatie bijeenkomst gehouden over Konin ginnedag 2010. Burgemeester Siebe Kramer van de gemeente Kapelle zal er het defini tieve programma bekendmaken. Eerder op de dag wordt de pers bij gepraat in het Voetbalmuseum in Middelburg. „We willen niet dat mensen uit de krant het program ma moeten lezen", zegt een ge meentewoordvoerster. Het pro gramma zal overigens in de loop van de dag al verschijnen op www.pzc.nl/blog/oranj eboven. ste doosje tabletten aan de Borsel- se burgemeester Jaap Gelok. „De pil biedt slechts bescherming te gen een van de vele schadelijke stoffen. Dit is een zoethoudertje voor de Zeeuwse bevolking." Inwo ners van Zeeuwse gemeenten (de drie in Zeeuws- Vlaanderen, Borse le, Goes, Reimerswaal en Vlissin- gen) in een straal van tien (Borsse- le) of twintig (Doel) kilometer van een kerncentrale liggen, kunnen vanaf maandag tabletten afhalen bij de gemeentehuizen. In Middel burg kan dat vanaf juni. video op www.pzc.nl Volg de voorbereidingen voor Konin ginnedag in Wemeldinge en Middel burg op de blog Oranje Boven. www.pzc.nl/blog/oranjeboven Karlijn Haars, de nieuwe coördinator van Kunstuitleen de Bevelanden en zelf beeldend kunstenaar. De uitleen verhuist eind dit jaar naar nieuwbouw aan het Bleekveld. Haars denkt dat haar 'toko' op die plek veel beter uit de verf komt. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81