Zeeland PZC Goes wil stemcomputer terug Toren van Nisse heeft een jasje deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 21 Ambulancepost wordt geopend Zoekactie naar ontsnapte man almanak Familie Donderdag 11 maart 2010 Het roer gaat om bij Kunstuitleen De Bevelanden Molière opent tiende editie van Nazomerfestival Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl VERKIEZINGEN Van der Zaag: 'Alles doen we digitaal, maar stemmen nog met een potlood' door Frank Balkenende goes - Goes sluit zich aan bij het pleidooi van twee Gelderse ge meenten voor terugkeer van (ver beterde) stemcomputers. Die wer den na 2006 verboden, omdat ze fraudegevoelig zouden zijn. Het ministerie van Binnenlandse Za ken weigert vooralsnog verbeterde stemmachines in te zetten bij ko mende verkiezingen voor de Twee de Kamer, waterschappen en pro vincies. Volgens burgemeester én hoofd stembureau Dick van der Zaag is stemmen met het rode potloodje en het vervolgens met de hand tel len van de stemmen evenmin een waterdicht systeem. Ook daarmee valt de verkiezingsuitslag te mani puleren. „Angst dat er met stem machines wordt gefraudeerd? Ik moet erom lachen. We zijn een beetje doorgeschoten. Alles doen we anno 2010 digitaal, alleen stem men we nog met een potlood." Ook Paul Colijn van de Goese SGP/ChristenUnie wil zo snel mo gelijk weer stemmen per compu ter, maakte hij deze week in de raad duidelijk tijdens een terug blik op de gemeenteraadsverkiezin gen. Volgens hem zijn er mogelijk fouten gemaakt bij het tellen van stemmen. Computers rekenen wel nauwkeurig. Colijn: „Er zijn ver schillende cijfers in omloop. Daar tussen zit een ruimte van 103 stem men. Ik denk dat het op de feitelij ke uitslag geen invloed heeft, maar het is wel zorgelijk." Burgemeester Van der Zaag heeft geen weet van verschillende cijfer lijsten. „Daarvan is me niets geble ken uit het officiële proces-ver baal." Feit is dat in een aantal gemeenten na onrechtmatigheden de stem men opnieuw moesten worden ge teld. Stemcomputers zijn efficiën ter, maar in 2006 werden machi nes van Sdu in 35 gemeenten afge keurd. Het stemgedrag zou makke lijk te registreren zijn, waardoor het stemgeheim niet gewaarborgd zou zijn. Overigens hingen 3 maart op een aantal Goese stembu reaus geen gordijnen voor de stem hokjes, dus zo goed wordt het stemgeheim niet bewaakt. Inmiddels heeft de firma Nedap verbeterde stemcomputers ontwik keld. Verschil- met oudere exempla ren is dat het om een apparaat met printer gaat, zodat de uitslag naderhand te verifiëren is. Overigens zijn er in andere ge meenten nauwelijks tot geen klach ten te horen over stemmen met het potlood. wissenkerke - De ambulancepost op bedrijventerrein Cruijckelcreke in Wissenkerke wordt volgende week donderdag in gebruik geno men. Door het openen van een post op Noord-Beveland wil Connexxion Ambulance Zorg voor betere sprei ding zorgen. Het gaat om een extra team, dus bovenop de huidi ge sterkte van de ambulance dienst. Vooral tijdens de zomer maanden is een post op Noord- Beveland van groot belang, omdat er dan veel toeristen in de gemeen te zijn. Volgens Connexxion is de nieuwe post in Wissenkerke zeer strategisch gelegen. Vanuit Noord- Beveland is de stormvloedkering snel te bedienen. Bovendien kan het team assisteren op de Zeeland- brug en de Veerse Dam. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Boekenweek t/m 20 maart za 13-03,15.00-16.00 uur Floortje Zwigtman signeert Spiegeljongen za 13-03,15 00-16.30 uur Ivan Presnyakov omlijst voordracht Titaantjes van Nescio wo. 17-03,15.00-16.00 uur John Irving signeert wo. 17-03,20.00 uur lezing John Irving in Burgerzaal, Stadhuis, gratis kaarten bij de Drukkerij do. 18-03,20.00 uur in de ZB Joost Zwagerman kaarten 6,00 bij De Drukkerij boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl goes - Politie Zeeland is gisteroch tend in Goes-Zuid op zoek ge weest naar een man die zijn vrouw heeft mishandeld. De poli tie had de man in zijn kraag gevat, maar hij ontsnapte. Met vier poli tiebussen, agenten op mountaine- bikes en speurhonden werd de om geving bij de rotonde aan de in gang van het bos bij de Van Her- tumweg afgezocht. De zoektocht heeft vooralsnog niets opgeleverd. De politie kon gisteravond geen verdere mededelingen doen. Tip? redactie@pzc.nl Het is best lastigals je nog maar vijf bent, om uit te vissen hoe je fami lie eigenlijk in elkaar zit. Want het zijn er best veel, al die ooms en tan tes en neefjes en nichtjes. En dan heb ben ze ook nog allemaal bijzondere namen en titels. De kleine Softe heeft het er maar moeilijk mee. Want hoe kan het ei genlijk dat haar tante, die in haar ogen best oud is, de dochter is van de oma van Softe? Tijdens de wintersportvakantie met die hele familie kwam het onder werp ter sprake. Oma besloot het tij dens het eten nog maar een keer uit te leggen aan haar kleindochter. „Je pappa en je tante zijn onze zoon en dochter. Maar weetje dan misschien ook wat jouw mamma precies van ons is?" Softe moest daar even een poosje ern stig over nadenken. Toch kwam al snel het antwoord: „Als pappa jullie zoon is, dan is mamma jullie schoon- maakdochter." nisse - Eigenlijk begint de restaura tie van de kerk in Nisse pas volgen de week woensdag officieel, na een plechtige handeling door com missaris van de koningin Karla Peijs. Maar natuurlijk wordt er al een tijd gewerkt aan de opknapbeurt van de vijftiende eeuwse Grote of Mariakerk. De kerk en de toren zijn door aannemingsbedrijf Leen- houts uit Sluis met een jasje aange kleed. De restauratie, die ongeveer tot eind dit jaar duurt, behelst vooral het dak. Alle leien worden vervangen, er komen nieuwe go ten en een bliksembeveiliging en ook het rotte houtwerk onder de goten wordt vernieuwd. Een vogelwering moet ervoor zor gen dat duiven hun heil elders zoe ken. In de toren, eigendom van de gemeente Borsele, worden ook slechte stenen vervangen. Een groot deel van de toren wordt op nieuw gevoegd. De restauratie kost 1,2 miljoen eu ro. foto Willem Mieras door Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79