Colpaart is nog net niet 301 sport Hiddink in beeld als bondscoach Ivoorkust Orson Harms maakt kans op medaille bij NK bankdrukken Marianne Vos gaat zich meer op sprint richten MODESHOW Floyd Landis vindt nieuwe wielerploeg In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. Renner Giunti geschorst Van Nistelrooij wellicht langer bij HSV Trainingslopen voor Z-Vlaamse marathon donderdag 11 maart 2010 rijswijk - Guus Hiddink is nog steeds een serieuze kandidaat om tijdens de WK van komende zo mer in Zuid-Afrika bondscoach van Ivoorkust te worden. Dit be vestigde gisteren zijn zaakwaarne mer Cees van Nieuwenhuizen. „Men wil hem graag hebben." Eer der op de dag maakte de Franse trainer Philippe Troussier bekend ook te zijn benaderd door de Afri kaanse deelnemer aan de wereldti telstrijd. Van Nieuwenhuizen: „Ik denk dat hij in beeld is voor het ge val de deal met Hiddink niet door gaat." Of Hiddink gaat is nog HAMBURG Floyd Landis heeft een nieuwe wie lerploeg gevonden. De Amerikaan gaat dit seizoen rijden voor het con- tinentalteam Bahati Foundation. De 34-jarige Landis stond onder contract bij Rock Racing, maar ver trok bij het team omdat de interna tionale wielrenunie UCI weigerde de formatie een licentie te geven. Landis won in 2006 de Ronde van Frankrijk, maar die zege werd hem ontnomen vanwege een positieve dopingtest. Hij kreeg een schorsing van twee jaar opgelegd. UITSLAGEN WIELRENNEN Parijs - Nice. Derde etappe, Saint-Yriex- la-Perche-Aurillac (rit ingekort wegens weersomstandigheden): 1. Sagan (Slw) 153 km in 3.44.28, 2. Joaquim Rodriguez (Spa), 3. Roche (Ier), 4. Voigt (Dui) 0.02, 5. Martin (Dui), 6. Contador (Spa), 7. Lorenzetto (Ita) 0.06, 8. Dumoulin (Fra), 9. Florencio (Spa), 10. Marcato (Ita), 16. Valverde (Spa), 26. Luis-Leon Sanchez (Spa), 49. Hoogerland, 78. Tankink 0.27, 79. Boom, 91. De Kort 1.06. Algemeen klassement: 1. Voigt 12.40.26, 2. Sagan 0.06, 3. Luis-Leon Sanchez 0.09, 4. Mil lar (GBr) 0.12, 5. Kreuziger (Tsj) 0.14, 6. Boom 0.20, 7. Contador, 8. Leipheimer (VSt) 0.24, 9. Joaquim Rodriguez 0.28, 10. Tondo (Spa), 11. Valverde 0.30, 32. Hoogerland 0.56, 39. Tan kink 1.07, 86. Moerenhout 3.03, 97. Leezer 3.51, 100. Timmer 4.51, 105. De Kort 5.58, 114. Van Emden 7.22, 156. Veelers 13.58, 160. Posthuma 17.07, 162. Flens 19.30, 165. Mouris 26.32, 166. Van Winden 26.55, 168. Curvers 28.20. aigle - De internationale wielren unie UCI heeft de Italiaanse wiel renner Massimo Giunti voorlopig geschorst. Bij een dopingstest bui ten de wedstrijden om op 23 fe bruari zijn bij hem sporen van epo aangetroffen. De 35-jarige coureur zou met zijn team Androni Giocat- toli meedoen aan de Tirre- no-Adriatico. Giunti kan nog wel van zijn do pingtest een contra-expertise aan vragen. UITNODIGING VRIJDAG 19 MAART 10.00-14.30-19.00 uur u bent van harte welkom! steeds afhankelijk van de onder handelingen met de Russische voetbalbond over de ontbinding van het contract van de Achterhoe ker. Van Nieuwenhuizen: „Wat dat betreft is de situatie niet anders dan drie weken geleden. We moe ten daarover deze maand in Mos kou een akkoord bereiken." Trous sier, momenteel werkzaam in Ja pan, bevestigde dat Ivoorkust nog een kandidaat heeft. „Ik heb een aanbieding gekregen en ben zeer geïnteresseerd", zei hij. „Maar ik weet ook dat meneer Hiddink eveneens in beeld is." HAMBURG Ruud van Nistelrooij overweegt langer bij Hamburger SV te blijven. De Nederlandse aanvaller denkt daar bij aan twee, drie jaar. Dat zei de in de winterstop van Real Ma drid overgenomen spits gisteren in een interview met de Duitse krant Bild. „Mijn loopbaan is' nog lang niet voorbij", aldus Van Nistelrooij. „Het zou heel mooi zijn er nog een paar seizoenen aan vast te plakken. Daarbij zie ik in HSV een club die mij veel te bieden heeft." TERNEUZEN Loopgroepen uit Hulst en Temeu- zen gaan komende zaterdag en op zaterdag 3 april gezamenlijk trai nen. De deelnemers lopen het eer ste gedeelte van het parkoers van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Er worden drie groepen gevormd die tien, elf of twaalf kilometer per uur lopen. Daardoor zijn de duurlo- pen geschikt voor snelle en minder snelle lopers. Iedereen die wil mee doen, is welkom. De start is om ne gen uur 's ochtends vanaf de kanti ne van RKHAV in Hulst. De Marathon Zeeuws-Vlaanderen is op zaterdag 17 april. door Peter van Kouteren lamswaarde - In zijn jongere ja ren was Gerard Colpaart een ta lentvolle hardloper. Inmiddels loopt hij al bijna 25 jaar het vuur uit zijn sloffen voor SDO'63 uit Lamswaarde. De bouwvakker ver dient zijn sporen als stille kracht in dienst van een klein clubje. Col paart heeft zelf niet het gevoel ge trouwd te zijn met de voetbal, maar ontkent ook niet dat hij een geel-wit hart heeft. Velen kennen hem als de wed strijdsecretaris, grensrechter, elftal leider, verzorger en terreinknecht van SDO. Verschillende spelers uit de eerste selectie zijn als jeugdspeler door hem getraind en als scheidsrechter floot hij menig partijtje van lagere elftallen. „Volgende week kan ik er niet bij zijn", klinkt het bijna verontschul digend. „Er is op zondag een reü nie van de lagere school. Dan zul len ze dus een ander moeten zoe ken. Maar als ik verder in al die ja ren tien wedstrijden heb gemist, zal het veel zijn." Hij zit op zijn praatstoel in zijn se- mi-bungalow op een steenworp van het veld. „Ik kan goed zonder voetbal hoor", zegt hij. „Maar ik zou niet elke zondag naar Hulst willen om te winkelen. Het zal vanaf nu toch zeker ook wel in een rechte lijn elke week door gaan hè? We zijn nog maar net over de helft." Gerard Colpaart groeide op in Kruisdorp en ontpopte zich aan vankelijk als een geboren atleet. „Duurlopen", weet hij nog. „Ik liep wel eens met Wies van Houte mee, die me mee wilde nemen naar marathons. Tijdens coopertes- ten in militaire dienst liep ik altijd tussen de 3500 en 3700 meter. Dan vroegen ze of ik zin had om me er- door Peter Snelders terneuzen - Orson Harms is zon dag één van de deelnemers aan het individueel kampioenschap bankdrukken van Nederland in Woerden. De Terneuzenaar bewaart goede herinneringen aan het NK van vo rig jaar. Toen legde hij, in de ge wichtsklasse tot 110 kilogram be slag op de bronzen medaille en liet een persoonlijk record van 190 kilogram noteren. Vanwege die prestatie wordt hij morgen in Axel gehuldigd als sportman van het jaar van de ge meente Terneuzen. Hij was eerder ook al genomineerd voor de ver kiezing tot sportman van het jaar van de provincie Zeeland. Zelf heeft Harms twijfels of hij dit weekend de stunt van vorig jaar kan herhalen. „Als ik 185 kilogram kan tillen ben ik tevreden. Of dat opnieuw genoeg zal zijn voor brons, hangt natuurlijk af van de concurrentie", stelt hij aan de voor avond van de nationale titelstrijd. Hij weegt zelf momenteel om en nabij de 110 kilogram. Daarom is het nog. onduidelijk in welke ge wichtsklasse Harms zondag uit mag komen. „In de klasse tot no kilogram is de concurrentie het grootst. Daarbo ven is het ogenschijnlijk iets ge makkelijker om in de prijzen te val len. Al is en blijft dat wel relatief. De vorm van de dag moet aanwe zig zijn om mee te doen om de medailles." Gerard Colpaart: „Als ik in al die jaren tien wedstrijden heb gemist, zal het op toe te leggen. Wies van Houte at nooit anders dan pasta. Ik had geen zin er speciaal voor te leven." Toen hij trouwde, vestigde de bouwvakker zich in Lamswaarde, waar hij zelf een woning had ge bouwd. „Van de eerste tot de laatste spij ker", vertelt hij. „Piet Claessens, de vader van Steen-trainer Honny, had hier op het dorp een café. Toen ik een jaar of zeventien was, door Ad Pertijs beesd - Jeroen Blijlevens is dit sei zoen de ploegleider van Marianne Vos. „Je hoeft niet per se iets voor de hand liggends te doen", zei de winnares van de wereldbeker en wereldkampioene veldrijden giste ren tijdens de presentatie van haar team Nederland Bloeit over de keuze voor de voormalige spurt- bom uit Meerle. Ze zegt vanaf het begin een goed gevoel te hebben gehad bij Blijle vens, toen haar management voor stelde hem naar voren te schuiven als opvolger van de naar Rabo bank vertrokken Arthur van Don gen. Vos is meer dan een klasse apart in het vrouwenwielrennen. Ze is geen vrouw die constant bij de hand wil worden genomen door haar ploegleider. „Hij moet de ge hele ploeg leiden. Hij is er zeker niet alleen voor mij", zegt ze. Dat is precies ook wat Blijlevens wil: „De ploeg op een hoger plan krij gen." Blijlevens, die tussen alle bedrij ven door ook nog altijd actiefis als co-commentator voor Eurosport, zoekt de oplossing voor succes dicht bij zichzelf. „Marianne zal meer gebruik moeten maken van haar sprintkwaliteiten", zegt de man die massaspurts won in de drie grote ronden. Werken aan de sprint loont vol gens hem de moeite nu de komen de WK's en olympische wegwed strijd (in Londen) op een relatief vlak parkoers worden gereden. Vos zelf beaamt dat ze de laatste ja ren minder aandacht heeft besteed aan haar sprint. Blijlevens: „Daar gaan we nu met de hele ploeg aan werken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76