eeland 123 Rein Leentfaar van het armlastige Sluis Appeltaart competitie in Veere! Maatregelen tegen overlast bijen in Hulst Sala ziet dat het al beter gaat in gemeente Sluis Klucht door D' Oekse Leute in Spui en Hoek De miljoenenjacht van Sluis proefvak kantefweg r*"eB adviessnelheid vrachtauto's 40 km/h donderdag 11 maart 2010 „Ik zal als wethouder financiën best fouten hebben gemaakt Ik ben de eer ste om dat toe te geven maar het is wel een collectieve verantwoordelijk heid van college en raad. De raad heeft alles goedgekeurd." A.s. zondag Zie advertentie in PZC van a.s. zaterdag! HULST - Bij de gemeente Hulst zijn uit de omgeving van de Mozart- straat in Hulst klachten binnenge komen over bijen van een plaatse lijke imker. Omwonenden hadden last van de rondvliegende inse? ten. Ambtenaren zijn ter plekke ge weest en hebben met de imker de kwestie besproken. De betrokke nen zijn overeen gekomen dat het snoeien van wat struiken en het verplaatsen van de bijenkasten wellicht soelaas kan bieden. Op die manier zou de 'aanvliegroute' van de bijen veranderen en zou den de omwonenden van de Mo- zartstraat geen last meer hebben van de bijen. Vooralsnog lijken de maatregelen te helpen. door René Hoonhorst SLUIS - De raadsleden die vandaag aantreden voor een nieuwe 'rege ringsperiode' in Sluis, vjnden de gemeente meer op orde dan hun voorgangers in 2006. Burgemeester Jaap Sala verheelde niet dat er de afgelopen jaren on derling veel 'politieke en persoon lijke spanningen' waren. Hij vindt dat de raad nog veel goed werk heeft verricht, nadat 'eind 2007 pas echt duidelijk werd wat de structureel financiële gevolgen wa ren' van eerder genomen beslui ten. Sala stak de aftredende raadsleden een hart onder de riem. De indruk van veel inwoners dat de gemeen teraad er 'een rommeltje van heeft gemaakt', doet u als collectief on recht aan. Want de scheidende raad laat de boel beter achter", stel de de burgemeester. Hij wijdde mooie woorden aan alle tien schei dende raadsleden. De vier langstzittenden van de ver trekkers - Joop Wielakker (PvdA), Johan Provoost (WD), Lia Flik- weert (CDA) en Bram Basting (Ge meentebelangen) - waren minder positief Ze wezen op 'het bescha digde politieke imago van Sluis' dat de komende jaren moet wor den opgepoetst. Nestor Wielakker gaf de nieuwe raad het advies mee niet meer te denken in 'wudder en zudder'. Raadsleden moeten zich politieke overwegingen niet persoonlijk aantrekken en de min derheid moet de kans krijgen de gemeente mee te besturen, aldus Wielakker. Provoost hoopte dat de trend door zet om minder strict om te gaan met regels. „Sluis moet nu de eco nomische impulsen krijgen waar op al zo lang wordt gewacht." Basting sloot zich daarbij aan. „Kijk niet om in wrok", stelde hij, „maar bouw samen verder." MEEST CELEZEN 1. Lintjes en twee weigeringen Sluis 2. Lintje voor raadsleden 3. Kastjes registreren duur reistijden DE-STELLING Stem op Zeeuws-Vlaamse deel PZC-site op de stelling 'Jammer dat 3 maart de PW niet meedeed'. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HOEK - Toneelclub D' Oekse Leute uit Hoek zet vier keer de klucht Wie wint de pot op de planken, te beginnen zaterdag in het dorps huis in Spui. Andere uitvoeringen zijn 25, 26 en 27 april in het dorps huis yan Hoek. Het blijspel van de hand van Dick van Maasland is ge regisseerd door Fred Overbeeke. In Hoek zijn extra voorstellingen van wege de grote belangstelling vorig jaar. Ook nu zijn bijna alle kaarten uitverkocht. Er kunnen minder be zoekers in de zaal, omdat er een verhoging wordt geplaatst, zodat iedereen goed zicht heeft. Kaarten: electrowinkel Kramer, Molendijk 2, Hoek, 0115-441.507. Alle uitvoe ringen zijn vanaf 19.30 uur. www.tmcwoonwinkels.nl Enkele projecten waarin de afgelopen jaren miljoenen euro's zijn gepompt. Eigen vermogen en schulden gemeente Sluis schulden «cmggesae eigen vermogen herindeling a 40.000 10.443 10.000 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71