effeweg.nl van een negendarter sport 131 Marianne Vos gaat zich meer op sprint richten Gimbrére MODESHOW supervoordelige busreizen OF WAT DACHT U VAN: Kijk op www.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Negendarter Laureus Award voor Usain Bolt VOORDELIGE STEDENREIZEN RIJN EN MOEZEL 5 dagen SICILIË EN ZUID ITALI 15 dagenïl vanaf S donderdag 11 maart 2010 Hoogtepunten: Het Duitse Eifellandschap bestaat uit prachtige natuurgebieden, schitterend gelegen stuwmeren en hoge bergen. De liefhebbers van cultuur en landschap kunnen, gecombineerd met de Duitse "Gemütlichkeit", bij deze reis hun hart ophalen. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, vervoer per Tourist Class touringcar I Hoogtepunten: Sicilië is het grootste eiland in de Middellandse Zee en is een ware schat kamer van vele culturen. Geniet van Griekse tempels, antieke theaters en prachtig versierde kerken. Breng ook een bezoek aan Sorrento, schilderachtig gelegen temidden van citroenplantages aan de Golf van Napels. 13 hotelovernachtingen, bootovertocht incl. binnenhut, 14 maal ontbijt en 13 maal diner, diverse rondleidingen o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Canterbury - Kent vertrek 12 april €259,- 11 dagen Rondreis Schotland vertrek 12 april €649,- 15 dagen Rondreis Griekenland vertrek 12 april €929,- Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reservenngskosten, 4 eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Een negendarter bij het darten betekent dat een 501-spel met het minimale aantal van negen darts wordt uitgegooid. Zelfs voor professionele darters met jarenlange ervaring is dit een zeer moeilijke opgave. Hierdoor is het prijzengeld voor een negendarter vaak erg hoogsoms zelfs hoger dan voor een toernooizege. Bij dartvereniging Manic Monday heeft nog nooit iemand een negendarter gegooid. abu dhabi - Usain Bolt heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar de prestigieuze Laureus Award ge kregen als beste sportman van het jaar 2009. De Jamaicaanse sprinter is wereldrecordhouder op zowel de 100 als 200 meter. Hij won drie maal goud op het WK atletiek. Bij de vrouwen ging de titel naar tennisster Serena Williams dankzij haar zeges in het Australian Open en Wimbledon. door Ad Pertijs BEESD - Jeroen Blijlevens is dit sei zoen de ploegleider van Marianne Vos. „Je hoeft niet per se iets voor de hand liggends te doen", zei de winnares van de wereldbeker en wereldkampioene veldrijden giste ren tijdens de presentatie van haar team Nederland Bloeit over de keuze voor de voormalige spurt- bom uit Meerle. Ze zegt vanaf het begin een goed gevoel te hebben gehad bij Blijle vens, toen haar management voor stelde hem naar voren te schuiven als opvolger van de naar Rabo bank vertrokken Arthur van Don gen. Vos is meer dan een klasse apart in het vrouwenwielrennen. Ze is geen vrouw die constant bij de hand wil worden genomen door haar ploegleider. „Hij moet de ge hele ploeg leiden. Hij is er zeker niet alleen voor mij", zegt ze. Dat is precies ook wat Blijlevens wil: „De ploeg op een hoger plan krij gen." Blijlevens, die tussen alle bedrij ven door ook nog altijd actiefis als co-commentator voor Eurosport, zoekt de oplossing voor succes dicht bij zichzelf. „Marianne zal meer gebruik moeten maken van haar sprintkwaliteiten", zegt de man die massaspurts won in de drie grote ronden. Werken aan de sprint loont vol gens hem de moeite nu de komen de WK's en olympische wegwed strijd (in Londen) op een relatief vlak parkoers worden gereden. Vos zelf beaamt dat ze de laatste ja ren minder aandacht heeft besteed aan haar sprint. Blijlevens: „Daar gaan we nu met de hele ploeg aan werken." tie. André Koot speelt voor het eer ste team, dat vorig jaar degradeer de. „We hebben ons drie jaar lang kunnen handhaven in de eredivi sie, maar zijn nu toch gedegra deerd naar de eerste divisie. We hebben twee jongens in het team, foto Dirk-Jan Gjeltema Arjan Dorreman en Mike van der Linde, die de eredivisie nog wel aankunnen. Maar ook zij krijgen zo nu en dan best een pak slaag. Laat ons daarom maar lekker in de eerste divisie gooien, dat is veel leuker dan elke week te moeten verliezen." De deur van het restau rant zwaait open. Eén van Manic Mondays beste spe lers, Arjan Dorreman, komt bin nen. Met in zijn kielzog de tegen standers van die vanavond. „Hé, Arjan ben je ze wezen halen in Goes...", roept Koot gekscherend door de ruimte. „We moeten straks voor de beker tegen Hoger op 2 uit Goes darten", legt hij uit. De kelner/barkeeper moet dan zelf ook aan de bak op die maan dagavond. Een avond die alweer zeven jaar vast staat in zijn agenda. In principe slaat hij geen club avond over. „Het dartavondje is ook heel so ciaal en altijd gezellig. Sommigen proberen ook zoveel mogelijk toer nooien en kampioenschappen te spelen. Het mooie aan darten is dat je tijdens zo'n kampioenschap ineens bijvoorbeeld naast je grote idool Raymond van Barneveld staat te gooien. Die grote jongens zijn nog gewoon bereikbaar en aanraakbaar, en niet zoals bij voet ballers die onbereikbaar zijn voor de fans. Zelf heb ik jaren geleden meegedaan aan het open Dutch kampioenschap in Vlissingen. En daar ben ik op de foto gegaan met mijn grote held Barney. Dat geeft je een enorme boost." Uiteraard hebben André Koot en de zijnen enorm veel respect voor de Haagse postbode wanneer hij weer eens een zogenaamde negen darter gooit. Oftewel van 501 naar nul met ne gen pijlen. Een unicum. „Dat kun nen alleen de allergrootsten. Zelfs het gooien van 180 is voor ons al vrij uitzonderlijk. Ik sta dit sei zoen bijvoorbeeld met slechts vier keer 180 op de tweede plaats. Mike van der Linde staat bovenaan met negen stuks. Op ons niveau kan je van een negendarter slechts dro men..." Berlijnv.a, 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 2, 26, 30 april, 7, 13, 21 mei Parijsv.a, 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 9, 16 april, 7, 13, 21 mei Praagv.a, 4 dagen - Vertrek o.a.: 2, 30 april, 13, 31 mei, 18 juni Londenv.a, 3, 4 of 5 dagen - Vertrek o.a.: 2, 26, 30 april, 13, 21 mei vanaf Vertrek o.a.: 12 april, 7 juni, 30 augustus UITNODIGING DONDERDAG 18 MAART 10.00-13.30-15.30-19.00 uur u bent van harte welkom! Lange Delf 16 Middelburg 0118 -612036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67