301 sport Pijltjesgooiers dromen Hiddink in beeld als bondscoach Ivoorkust MODESHOW SCENARIO'S VOOR FORTIS Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. Vandaag deel 8: dartvereniging Manic Monday Floyd Landis vindt nieuwe wielerploeg Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamstede Trainingslopen voor Z-Vlaamse marathon Fortis mag met meer verliezen donderdag 11 maart 2010 www.pzc.nl/foto Fortis wint bij Merwede, Maassluis of Bolnes wint eveneens Drie ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een driekamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes winnen eveneens Een unieke situatie: vier ploegen eindigen met 9 punten op de vijfde plaats, waaronder Fortis; een vierkamp is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is Fortis verliest bij Merwede Fortis speelt gelijk bij Merwede L, Fortis wint bij Merwede, Maassluis en Bolnes verliezen Merwede komt op 11 punten en is veilig; Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Merwede komt op 10 punten en is veilig, Fortis, Maassluis en Bolnes degraderen Fortis en Merwede eindigen samen met 9 punten op de vijfde plaats; een beslissings wedstrijd is nodig om uit te wijzen wie vijfde wordt en dus veilig is RIJSWIJK - Guus Hiddink is nog steeds een serieuze kandidaat om tijdens de WK van komende zo mer in Zuid-Afrika bondscoach van Ivoorkust te worden. Dit be vestigde gisteren zijn zaakwaarne mer Cees van Nieuwenhuizen. „Men wil hem graag hebben." Eer der op de dag maakte de Franse trainer Philippe Troussier bekend ook te zijn benaderd door de Afri kaanse deelnemer aan de wereldti telstrijd. Van Nieuwenhuizen: „Ik denk dat hij in beeld is voor het ge val de deal met Hiddink niet door gaat." Of Hiddink gaat is nog iwmoth winm' "p'i iin ac iin 'ikin.'M- f wi ui, in Him! mum HAMBURG Floyd Landis heeft een nieuwe wie lerploeg gevonden. De Amerikaan gaat dit seizoen rijden voor het con- tinentalteam Bahati Foundation. De 34-jarige Landis stond onder contract bij Rock Racing, maar ver trok bij het team omdat de interna tionale wielrenunie UCI weigerde de formatie een licentie te geven. Landis won in 2006 de Ronde van Frankrijk, maar die zege werd hem ontnomen vanwege een positieve dopingtest. Hij kreeg een schorsing van twee jaar opgelegd. UITSLAGEN WIELRENNEN Parijs - Nice. Derde etappe, Saint-Yriex- la-Perche-Aurillac (rit ingekort wegens weersomstandigheden): 1. Sagan (Slw) 153 km in 3.44.28, 2. Joaquim Rodriguez (Spa), 3. Roche (Ier), 4. Voigt (Dui) 0.02, 5. Martin (Dui), 6. Contador (Spa), 7. Lorenzetto (Ita) 0.06, 8. Dumoulin (Fra), 9. Florencio (Spa), 10. Marcato (Ita), 16. Valverde (Spa), 26. Luis-Leon Sanchez (Spa), 49. Hoogerland, 78. Tankink 0.27, 79. Boom, 91. De Kort 1.06. Algemeen klassement: 1. Voigt 12.40.26, 2. Sagan 0.06, 3. Luis-Leon Sanchez 0.09, 4. Mil lar (GBr) 0.12, 5. Kreuziger (Tsj) 0.14, 6. Boom 0.20, 7. Contador, 8. Leipheimer (VSt) 0.24, 9. Joaquim Rodriguez 0.28, 10. Tondo (Spa), 11. Valverde 0.30, 32. Hoogerland 0.56, 39. Tan kink 1.07, 86. Moerenhout 3.03, 97. Leezer 3.51, 100. Timmer 4.51, 105. De Kort 5.58, 114. Van Emden 7.22, 156. Veelers 13.58, 160. Posthuma 17.07, 162. Flens 19.30, 165. Mouris 26.32, 166. Van Winden 26.55, 168. Curvers 28.20. steeds afhankelijk van de onder handelingen met de Russische voetbalbond over de ontbinding van het contract van de Achterhoe ker. Van Nieuwenhuizen: „Wat dat betreft is de situatie niet anders dan drie weken geleden. We moe ten daarover deze maand in Mos kou een akkoord bereiken." Trous sier, momenteel werkzaam in Ja pan, bevestigde dat Ivoorkust nog een kandidaat heeft. „Ik heb een aanbieding gekregen en ben zeer geïnteresseerd", zei hij. „Maar ik weet ook dat meneer Hiddink eveneens in beeld is." "mmmtse&iiimssgstsi&igf&ZBm^&t&caimtBmmssmsk BURGH-HAAMSTEDE In Burgh-Haamstede gaat zaterdag voor de 38e keer de pannekoeken molenloop van start, voorheen be kend als de pannekoekloop. De loop bestaat uit verschillende onderdelen. Zo is er een wedstrijd van vijftien kilometer voor man nen, vrouwen en masters, een trim- loop van 7,5 en vijftien kilometer en een jeugdloop van een en twee kilometer. De startnummers opha len en na-inschrijving vindt plaats in restaurant Molenberg. De wed strijden beginnen om half twee. TERNEUZEN Loopgroepen uit Hulst en Terneu- zen gaan komende zaterdag en op zaterdag 3 april gezamenlijk trai nen. De deelnemers lopen het eer ste gedeelte van het parkoers van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Er worden drie groepen gevormd die tien, elf of twaalf kilometer per uur lopen. Daardoor zijn de duurlo- pen geschikt voor snelle en minder snelle lopers. Iedereen die wil mee doen, is welkom. De start is om ne gen uur 's ochtends vanaf de kanti ne van RKHAV in Hulst. De Marathon Zeeuws-Vlaanderen is op zaterdag 17 april. Stand in eerste klasse G 1. Kinderdijk 13-21 2. Vitesse 13-20 3. IJsselvogels 13-18 4. TOP Arnemuiden 13-15 5. Merwede 13-9 6. Fortis 13- 7 7. Maassluis 13- 7 8. Bolnes 13- 7 Programma slotronde Merwede-Fortis, Bolnes-IJsselvogels, Maassluis-TOP, Kinderdijk-Vitesse MEEST CELEZEN 1. Doeland fietst naar uitwedstrijd 2. Hoek is te sterk voor Terneuzen 3. Hockeyers door oog van de naald STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl In de veertiende en laatste ronde van de zaalkorfbalcompetitie móet Fortis winnen om een beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen. Dan kunnen ze zich daarin veilig spelen. Misschien krijgen de Souburgers wel een drie- of een vierkamp voor hun kiezen. Alle scenario's voor zaterdag op een rijtje. door Ben Hameeteman RENESSE - De volgende vergelijking is op zijn zachtst gezegd opmerke lijk. 'Darten en biljarten zijn eigen lijk niet verschillend van elkaar.' En toch is darter André Koot er tot in zijn diepste vezels van over tuigd. De pijltjesgooier van dartver eniging Manic Monday kan het wellicht als oud-Zeeuws snooker kampioen nog weten ook. „Ik heb het niet helemaal van me zelf, maar van de Engelsman John White. Die zegt namelijk dat de bewegingen van beide sporten ei genlijk gelijk zijn. Verder zijn het ook allebei concentratie- en focus- spelletjes. Omdat ik vroeger zelf best hoog snooker gespeeld heb, snap ik wat er bedoeld wordt en ben ik het dan ook helemaal eens met de stelling van White", doet de 50-jarige Zierikzeeënaar uit de doeken. Twee dampende en geurende bak jes koffie worden op het salontafel tje gezet. De verzorging van de inwendige mens in het kersverse darthome van Manic Monday in hartje Ren- esse is goed verzorgd. Plenty's Restaurant in de Schouw- se badplaats is alweer de vierde uit valsbasis van de dartvereniging. In 2003 ontstond Manic Monday na een ruzie uit Dartclub Zierikzee. Twee seizoenen lang werden de achttien millimeter dikke vezelpla ten geteisterd in Café De Gekroon de Suikerbuit in de Schouwse mo- numentenstad. „Aangezien we maar bleven groeien en niet konden uitbrei den, zijn we in 2006 ïn Renesse in 't Cafeetje terechtgekomen. Maar vanwege een renovatie moesten we daar halverwege het seizoen al weer weg en op zoek naar een nieuwe plek. Gelukkig konden we Dartvereniging Manic Monday komt met drie teams uit in de competitie. toen snel terecht in Sportcafé On derdak. Daar hebben we anderhalf jaar lang gegooid. In september vo rig jaar, aan het begin van het nieu we dartseizoen, zijn we in Plenty's getrokken. Dat heeft alles te ma ken met het feit dat één van onze spelers, Ed van der Venne, hier be drijfsleider is." Hoewel het zo nu en dan best krap is met de personele bezet ting, komt Manic Monday dit sei zoen met drie teams uit in de com petitie van de Zeeuwse Dartfedera- UITNODIGING VRIJDAG 19 MAART 10.00-14.30-19.00 uur u bent van harte welkom! tel.no. 0118 - 440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66