zeeland 123 schijnwerper op promotiedag GS verwerpen bezwaar Goedereede tegen fusie BoConcept Appeltaart competitie in Veere! Projectgroep met tulpen de boer op Twee maal 'bieb' op agenda dorpsraad Boekenmarkt en kinderactiviteiten donderdag 11 maart 2010 De promotiedag is een initiatief van het Zeeuws Platform Croene Vrijwilligers. Bij dat platform zijn elf Zeeuwse organisaties op het gebied van natuur- en milieu-educatie aangesloten. Voor vrijwilligerswerk op het gebied van natuur- en milieueducatie bestaat ook een digitale ontmoetingsplaats. De website www.natuurwerk.nl heeft tot doel het samenbrengen van vraag en aanbod. A.s. zondag Zie advertentie in PZC van a.s. zaterdag! ZIERIKZEE De projectgroep Schouwen - een groep jongeren die in hun zomer vakantie meegaat met ontwikke lingsprojecten van World Servants - gaat in de week van 22 tot en met 27 maart de boer op met tulpen. Wie tulpen koopt (a raison van drie euro per bos) steunt daarmee ontwikkelingsprojecten. In de winter heeft de projectgroep al verschillende acties gedaan. Er is gecollecteerd en er zijn diners ge weest in zorgcentrum Duinoord en de Pontes Pieter Zeeman. BURCH-HAAMSTEDE De dorpsraad van Burgh-Haamste- de houdt woensdag 24 maart een openbare bijeenkomst. Op de agen da staat de toekomst van de biblio theek. De dorpsraad wil samen met bewoners naar een oplossing voor bezuinigingen zoeken. Ook het BIEB-project (starterswonin gen) staat op de agenda. Dit project wordt door de gemeente opnieuw bekeken. Als laatste punt staat de woonwagen bij de begraafplaats in Burgh op de agenda. De gemeente vraagt hierover een standpunt. RENESSE De ondernemersvereniging Renes- se houdt zondag 14 maart tussen 13.00 en 17.00 uur een boeken markt in Renesse. Op de markt staan zeventien kra men met tweedehands boeken. Voor de kinderen zijn voorstellin gen van het Oud Hollands Poppen theater en een tekenaar maakt kari katuurtekeningen op verzoek. De boekenmarkt is de eerste thema- markt die de ondernemersvereni ging dit jaar houdt. Op 4 april is er een paas- en voorjaarsmarkt. Vrijwilligers - hier in het Slotbos bij Slot Haamstede- trotseren weer en wind om te helpen bij natuurbeheer. foto Dirk-Jan Gjeltema 1. 'Hier is een cruciale fout gemaakt' 2. Bang voor wraak 3. Onderscheiding raadsleden (foto) Een foto-impressie van de bijeen komst van 101 gouden paren in het gemeentehuis. TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl www.tmcwoonwinkels.nl door Ton van den Nouweland DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland adviseren de mi nister van Binnenlandse Zaken om van Goeree-Overflakkee één gemeente te maken. Zij verwerpen hiermee het alterna tief van de gemeente Goedereede om bestuurlijk zelfstandig te blij ven. In deze '3-i-variant' komt er één ambtelijke organisatie die werkt voor de drie gefuseerde ge meenten Middelharnis, Oost-Flak- kee en Dirksland én het zelfstandi ge Goedereede. Gedeputeerde Mar tin van Engelshoven-Huls wil hier van niet weten. Eén bestuur en één ambtelijke organisatie brengt eenheid op het eiland. „We heb ben de uitslag van de enquête in Goedereede gezien en de keuze van de meerderheid van de ge meenteraad gehoord. Maar we heb ben ook te maken met de keuzen van Dirksland, Middelharnis en Oostflakkee", aldus de gedeputeer de. Het voorstel tot volledige fusie komt begin 2011 in de minister raad. De nieuwe gemeente gaat op 1 januari 2013 van start. In een informatiekrant van de pro vincie legt de Schouwse burge meester Gerard Rabelink de voor- en nadelen van gemeentelijke her indeling uit. PSB urban design Goes I Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61