Recht kan moord niet voorkomen PZC 'Jodium is zoethouder Zeeuwen' 22 en 23 26 Stenen voor een sterkere dijk dêÜRVKKERY Tabak geroofd in Bruinisse almanak Familie Donderdag 11 maart 2010 Promotiedag zet groene vrijwilliger in de schijnwerper Molière opent tiende editie van Nazomerfestival Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl doorverwees naar de Meervoudige Kamer. De man zat op dat mo ment al 77 dagen vast. De volgen de dag mocht hij zonder bezwaren van het OM de gevangenis verla ten. Wel kreeg hij een contact- en straatverbod opgelegd. Drie weken later, tijdens de behan deling van de zaak door die Meer voudige Kamer, vroeg het OM wel om aanhouding. Toen wist het dat de man op zoek was naar een wa pen om te gebruiken tegen zijn fa milie. Het OM wilde dat een psy chiater zou kijken hoe serieus die moordplannen waren. De rechtbank wees dat verzoek tot aanhouding af, omdat er volgens haar voldoende informatie was over de psyche van de man. De drie rechters van de Meervoudige Kamer veroordeelden hem op 30 december tot een celstraf van zes maanden waarvan twee voorwaar delijk. Die straf was één maand ho ger dan de eis van de officier. Daar mee liet de rechtbank wel zien dat ze deze zaak zeer serieus nam. Ook legde de rechtbank een straat- en contactverbod op. Aangezien de man in hoger beroep ging, wa ren die verboden niet van kracht. Na zijn vrijlating op 17 januari werd de man op 10 februari weer opgepakt wegens misbruik - in het verleden - van zijn dochter. Ook was duidelijk geworden dat hij het serieuze plan had in België een wa pen te kopen. Ook zou er sprake zijn van het inschakelen van een huurmoordenaar. De rechter-com- missaris vond, net als het OM, dat er voldoende redenen waren de man langer vast te houden. De Raadkamer van de rechtbank schorste een week later het voorar rest ondanks de waarschuwing van de officier voor het risico van eerwraak. Volgens de rechtbank kan een Raadkamer alleen een be sluit nemen op basis van rappor ten. Een rapport waarin die eer wraak was uitgewerkt, ontbrak. Het OM verzette zich wel tegen de schorsing maar ging niet in beroep uit vrees dat een hogere rechter het straat- en contactverbod, opge legd door die Raadkamer, terzijde zou schuiven. Het vond dat ver bod zo belangrijk dat het koos voor deze nauwelijks te controle ren maatregel in de -ijdele- hoop dat hij zich daaraan zou houden. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 BRUiNissE - Inbrekers zijn in de nacht van dinsdag op woensdag aan de haal gegaan met een partij rookwaar uit de Albert Heijn in Bruinisse. De inbraak in de supermarkt aan de Dreef werd gisterochtend om 7.00 uur ontdekt. Hoe de inbrekers binnen zijn geko men, meldt de politie niet. Vol gens een medewerkster van AH valt de schade mee. Ook over de waarde van de buit doet politie Zeeland geen mededelingen. Tip? redactie@pzc.nl Het is best lastig, als je nog maar vijf bent, om uit te vissen hoe je fami lie eigenlijk in elkaar zit. Want het zijn er best veel, al die ooms en tan tes en neefjes en nichtjes. En dan heb ben ze ook nog allemaal bijzondere namen en titels. De kleine Sofie heeft het er maar moeilijk mee. Want hoe kan het ei genlijk dat haar tante, die in haar ogen best oud is, de dochter is van de oma van Sofie Tijdens de wintersportvakantie met die hele familie kwam het onder werp ter sprake. Oma besloot het tij dens het eten nog maar een keer uit te leggen aan haar kleindochter. Je pappa en je tante zijn onze zoon en dochter. Maar weet je dan misschien ook wat jouw mamma precies van ons is?" Sofie moest daar even een poosje ern stig over nadenken. Toch kwam al snel het antwoord: „Als pappa jullie zoon is, dan is mamma jullie schoon- maakdochter." Formeel-juridisch regels, ei gen aan een rechtsstaat, voorkwamen dat de Zierik- Het gezinsdrama in Zie- rikzee maakt duidelijk dat het Nederlands rechtssysteem niet inge richt is om een aangekondigde moord te voorkomen. In het geval van de Zierikzeese schutter pro beerde het Openbaar Ministerie de man op te laten sluiten, door te wijzen op het risico van eerwraak. Het besefte wel degelijk dat de man een gevaar vormde voor de samenleving. Tegelijkertijd ging het tot tweemaal toe akkoord met schorsing van het voorarrest van de in Irak geboren man. De eerste keer was op 25 novem ber, toen de politierechter de straf zaak tegen de man te gecompli ceerd vond en staande de zitting OUWERKERK - Het is een stapel van tientallen me ters breed en enkele meters hoog. Aan de dijk bij Ouwerkerk liggen de stenen klaar die gebruikt worden voor de versterking van een aantal dijk vakken op Schouwen-Duiveland. Dit jaar start het projectbureau zeeweringen met het verster ken van de dijk op drie locaties op Schouwen-Dui veland: Schelphoek West, Haven De Val en de Oosterlandpolder. De steenstapel bij de Ouwer- kerkse Vierbannenpolder is volgens Joris Perquin van projectbureau Zeeweringen bedoeld als de pot. Voor de dijkversterking is heel veel materi aal nodig en op lang niet alle te versterken loca ties kan dat materiaal opgeslagen worden. „En die ruimte is er hier wel." foto Dirk-Jan Gjeltema HEINKENSZAND - De kans dat er iets ernstigs in een kerncentrale ge beurt staat volgens stralingsdes kundige Harry Slaper van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu gelijk aan eens in de tien miljoen jaar. Maar als er dan toch radioactieve straling vrij komt, dan verlaagt het innemen van een jodiumtablet het risico op schildklierkanker. De kans op calamiteiten in de kerncentrale mag dan gering zijn, maar het kan morgen al gebeuren, reageerde Ike Teuling van Green peace gisteren na de symbolische overhandiging van het eerste doos je tabletten aan de Borselse burge meester Jaap Gelok. „De pil be schermt slechts tegen een van de vele schadelijke stoffen. Dit is een zoethoudertje voor de Zeeuwse be volking." Inwoners van gemeen ten in een straal van tien (Borsse- le) of twintig (Doel) kilometer van een kerncentrale liggen, kunnen vanaf maandag tabletten afhalen bij de gemeentehuizen. Video op www.pzc.nl zeese schutter, ondanks het risico van eerwraak, langer is vastgehouden. door Emile Calon Boekenweek t/m 20 maart za 13-03.1500-16.00 uur Floortje Zwigtman signeert Spiegeljongen za 13-03.15.00-16.30 uur Ivan Presnyakov omlijst voordracht Titaantjes van Nescio wo. 17-03,15.00-16.00 uur John Irving signeert wo. 17-03,20.00 uur lezing John Irving in Burgerzaal, Stadhuis, gratis kaarten bij de Drukkerij do. 18-03,20.00 uur in de ZB Joost Zwagerman kaarten 6,00 bij De Drukkerij boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59